Domovská stránka  /   Kontrola telesnej hmotnosti  /  Čo je obezita?

Čo je obezity?

Čo je obezity? Globálne, obezita je jednou z hlavných príčin zdravotných problémov. Je to jav, ktorý zahŕňa hromadenie tuku v osobe tkanív, čím získať nadváhu a nadváhu. Výskum ukázal, že neuveriteľných 45 – 70% dospelej populácie na svete je obézny alebo s nadváhou. Po celom svete, výskyt obezity takmer zdvojnásobil od roku 1980 do roku 2008. To je však vážne obavy vo svete.

Obezita a choroby

Obezita zvyšuje riziko vzniku niekoľkých ničivé a oslabujúci choroby. Tieto zahŕňajú:

  • Artritída
  • Kardiovaskulárne choroby
  • Vysoký krvný tlak
  • Malígne ochorenia ako hrubého čreva, prostaty, prsníka, rovnako ako rakovina pankreasu.
Existujú však aj niektoré základné poruchy alebo choroby, ktoré môžu niekedy prispievajú k telesnej hmotnosti , ako je hypotyreóza (zníženú funkciu štítnej žľazy). Je nevyhnutné pochopiť, že zdravotné poruchy, ako je to zvyčajne nespôsobí váhu problémy, ak sa riadne Skontrolujte správne lieky.

Čo je obezity?

Čo je obezity? Obezita je identifikovaný , keď jednotlivec je index telesnej hmotnosti (BMI) je tridsať alebo vyšší. V podstate, telo, index hmotnosti osoby sa vypočíta vydelením hmotnosť v kilogramoch (kg) podľa vašej výšky v metroch (m) na druhú.

Jednotlivé hmotnosti stav sa môže odhadnúť graf nižšie:
BMIHMOTNOSŤ STAV
Pod 18,5Podváhu
18,5-24,9Normálne
25.0-29,9Nadváha
30.0 34.9Obéznych triedy som
35.0-39,9Obézny (trieda II)
40.0 a vyššieVeľmi obézni (trieda III)

Príčiny obezity

Hlavnou príčinou obezity je prebytočnej kalorického príjmu, ako sa jednotlivé spaľuje. Ako výsledok, telo ukladá prebytočné v niektorých tkanivách vedie k obezite. Avšak, obezity bol známy byť spôsobený niekoľkých podmienok, ako aj aktivity. Toto môže byť správanie, genetické aj hormonálne účinky. V podstate sú hlavné príčiny obezity:

Nečinnosti: jednotlivec, ktorý nie je aktívny, zbavuje telo systém zo spaľovania kalórií. Však s sedavý spôsob života, je vysoký príjem vysoká kalórií jedla každý deň bez spaľovania kalórií prostredníctvom cvičenia, ako aj bežné činnosti.

Nezdravé stravovacie návyky: jedinec, ktorý spotrebuje viac kalórií, ktoré spáli, tt je nevyhnutné pochopiť, že telesnej hmotnosti je nevyhnutná.

Keď ste obézny, sa môže znížiť celkovú kvalitu svojho života. Nie je možné robiť veci, ktoré ste boli zvyknutí robiť, ako účasť v zábavné aktivity. Verejných miestach sa môže vyhnúť. Obézni ľudia dokonca stretnúť diskriminácie.

Ostatné váha-príbuzné záležitosti, ktoré môžu ovplyvniť kvalitu vášho života patrí:

  • Depresia
  • Postihnutia
  • Sexuálne problémy
  • Hanby a viny
  • Sociálna izolácia
  • Dolné práce úspech
Ako znížiť obsah tuku a liečbu obezity? 


comments powered by Disqus