Domovská stránka  /   Kontrola telesnej hmotnosti  /  Čo je obezita?

Čo je obezita? Príčiny obezity u dospelých

Čo je obezita? Príčiny obezity u dospelých V celosvetovom meradle je obezita jednou z hlavných príčin zdravotných problémov. Je to jav, ktorý zahŕňa hromadenie tuku v tkanivách človeka, čím sa takýto prírastok nadváhy a nadváha.
Výskum odhalil, že neuveriteľných 45 - 70% dospelej populácie na svete je obéznych alebo má nadváhu. Na celom svete sa prevalencia obezity od roku 1980 do roku 2008 takmer zdvojnásobila. To je však vážny problém pre celý svet.

Obezita a choroby

Obezita je jedným z najväčších faktorov, ktoré prispievajú k zlému zdraviu a nižšej kvalite života. Tí, ktorí sú obézni, sú vystavení oveľa väčšiemu riziku vzniku kardiovaskulárnych ochorení a niektorých foriem rakoviny. Príčiny obezity sú mnohostranné a siahajú od genetických až po environmentálne.

Obesity and Diseases
Obezita a choroby
Obezita zvyšuje riziko niekoľkých zničujúcich a vysiľujúcich chorôb. Patrí medzi ne:

  • Artritída
  • Kardiovaskulárne ochorenie
  • Vysoký krvný tlak
  • Malignity, ako je rakovina hrubého čreva, prostaty, prsníka a pankreasu.
Existujú však aj určité základné poruchy alebo choroby, ktoré môžu niekedy prispieť k prírastku hmotnosti , ako je hypotyreóza (nedostatočná činnosť štítnej žľazy). Je nevyhnutné pochopiť, že zdravotné poruchy, ako je táto, zvyčajne nespôsobujú problémy s hmotnosťou, ak sa správne kontrolujú správnymi liekmi.

Čo je obezita?

Čo je obezita? Obezita je identifikovaná , keď je index telesnej hmotnosti (BMI) jednotlivca tridsať alebo vyšší. V zásade sa index telesnej hmotnosti osoby vypočíta vydelením hmotnosti v kilogramoch (kg) vašou výškou v metroch (m) štvorcových.
BMI tridsať alebo vyšší naznačuje, že jednotlivec je považovaný za obézneho.
Stav hmotnosti jednotlivca je možné odhadnúť pomocou nasledujúcej tabuľky:
BmiHMOTNOSTNÝ STAV
Pod 18,5Podváhu
18.5-24.9Normálny
25.0-29.9Nadváha
30.0-34.9Obézna trieda I
35.0-39.9Obezita (II. trieda)
40.0 a vyššieExtrémne obézny (trieda III)

Príčiny obezity

Hlavnou príčinou obezity je nadmerný príjem kalórií ako takéto individuálne popáleniny. Výsledkom je, že telo ukladá prebytok v určitých tkanivách , čo vedie k obezite. Je však známe, že obezita je spôsobená niekoľkými stavmi, ako aj aktivitami. Môžu to byť behaviorálne, genetické aj hormonálne účinky. Hlavné príčiny obezity sú v podstate:

Nečinnosť: Jednotlivec, ktorý nie je aktívny, zbavuje telesný systém spaľovania kalórií. Pri sedavom spôsobe života je však každý deň vysoký príjem jedál s vysokým obsahom kalórií bez spaľovania kalórií prostredníctvom cvičení, ako aj bežných aktivít.

Nezdravé stravovacie návyky: Pre jednotlivca, ktorý konzumuje viac kalórií, ktoré spáli, je tt nevyhnutné pochopiť, že prírastok hmotnosti je nevyhnutný.
Keď ste obézni, vaša celková kvalita života sa môže znížiť. Možno nebudete môcť robiť veci, ktoré ste robili predtým, napríklad zúčastňovať sa na príjemných aktivitách. Môžete sa vyhnúť verejným miestam. Obézni ľudia sa dokonca môžu stretnúť s diskrimináciou.
Medzi ďalšie problémy súvisiace s hmotnosťou, ktoré môžu ovplyvniť kvalitu vášho života, patria:

  • Depresia
  • Invalidita
  • Sexuálne problémy
  • Hanba a vina
  • Sociálna izolácia
  • Nižšie pracovné výsledky

Príčiny obezity u dospelých

Vo väčšine prípadov je však obezita spôsobená konzumáciou väčšieho množstva kalórií, ako sa spáli. Hlavné príčiny obezity u dospelých sú jedinečné. Nižšie je uvedený pohľad na štyri z najbežnejších prispievajúcich faktorov, ktoré spôsobujú obezitu u dospelej populácie.

Causes of Obesity in Adults
Príčiny obezity u dospelých

Genetika

Každý má jedného priateľa, ktorý môže jesť, čo chce, a nikdy nepôjde hore o ďalšiu veľkosť nohavíc. Je to spôsobené genetikou. Každý sa rodí s jedinečnou rýchlosťou metabolizmu. Takže, ako niektorí ľudia môžu jesť, čo chcú, v obrovských množstvách a nemusia sa obávať rastúceho čreva, sú iní, ktorí musia byť opatrnejší pri druhoch potravín, ktoré konzumujú, ako aj pri množstvách.

Vzhľadom na rozdiely v rýchlosti metabolizmu u jednotlivcov je dôležité dobre poznať ten svoj, aby ste sa vyhli prejedaniu. Ak je rýchlosť metabolizmu príliš nízka, môže to byť príznakom problémov so štítnou žľazou a je potrebné poradiť sa s lekárom, aby sa zvýšil metabolizmus.

Veľkosť porcie

Od roku 1970 sa priemerná veľkosť porcií v reštauráciách a knihách receptov zvýšila. Naďalej tiež rastie, čo signalizuje, že obezita u dospelých sa stane len väčším problémom. Niektoré štúdie ukázali, že muži s väčšou pravdepodobnosťou dokončia to, čo je pred nimi, ako ženy.

Z tohto dôvodu zvýšenie veľkosti porcií viac ovplyvňuje obezitu mužov. Dokonca aj mierny nárast veľkosti porcií bude mať kumulatívny vplyv na hmotnosť v priebehu mesiacov a rokov.

Životný štýl

Životný štýl je ďalšou hlavnou príčinou obezity u dospelých. Mnoho mužov sa stáva neaktívnymi v polovici dvadsiatych rokov, keď vstupujú do pracovnej sily. To spôsobuje, že množstvo kalórií, ktoré spália, klesá. To platí najmä pre tých mužov, ktorí pracujú v zamestnaniach, kde sedia väčšinu času.

Ak budete pokračovať v jedení rovnakého množstva, ako ste boli predtým, ako ste sa stali menej aktívnymi a tuk sa bude pomaly hromadiť. Niekoľko libier pribratých ročne sa nezdá byť veľa, ale sčítava sa a často vedie k obezite a ďalším zdravotným komplikáciám. Voľba životného štýlu, ako napríklad to, či sa človek zúčastňuje na športových a outdoorových rekreačných aktivitách, ovplyvňuje obezitu.

Výživa

Keďže nezdravé jedlo a rýchle občerstvenie sú cenovo dostupné a ľahko dostupné, nie je prekvapením, že je to jedna z hlavných príčin obezity u dospelých. Rýchle občerstvenie je takým veľkým faktorom, ktorý k tomu prispieva, pretože je plné kalórií a jednoduchých sacharidov.

Vysoký obsah kalórií v týchto jedlách spôsobuje, že jedlo pôsobí na centrá potešenia v mozgu, vďaka čomu spotrebiteľ cíti pocit pohody. To je dôvod, prečo je prejedanie sa rýchleho občerstvenia bežným javom. Muži by sa mali snažiť vyhnúť nezdravým jedlám a nájsť spôsob, ako znížiť chuť do jedla a znížiť príjem kalórií.

Manažment obezity

Dosiahnutie cieľov v oblasti riadenia obezity je veľmi zložitá úloha. Najzákladnejším cieľom je znížiť telesnú hmotnosť a podporiť zdravé zloženie tela cvičením, konzumáciou zdravých potravín v správnom množstve a dostatočným spánkom. Chudnutie je dosiahnuteľné mnohými metódami vrátane diéty a cvičenia.
Ďalšou výzvou pri zvládaní obezity je zníženie telesného tuku. Cieľom je stratiť tukovú hmotu (telesný tuk), ktorá je viac ako tri percentá chudej telesnej hmotnosti.
Výzvou v procese chudnutia je dosiahnuť dobrú úroveň fyzickej aktivity zahrnutím cvičenia do dňa. Na dosiahnutie cieľa sa človek bude musieť naučiť identifikovať, kedy a ako zvýšiť fyzickú aktivitu, a potom ju zvýšiť na najvyššiu možnú úroveň, pričom sa vyhne všetkým potenciálnym negatívnym dôsledkom, ako je srdcová frekvencia a krvný tlak.

Obesity Management
Manažment obezity
Zatiaľ čo obezita je komplikovaný problém s viacerými premennými, ako je pohlavie, genetika, vek a dokonca aj výživa, stále existuje jedna dôležitá premenná, ktorá je spoločná vo všetkých oblastiach života - kalórie. Ako teda začať?

Kalórie v manažmente obezity

Kalórie sú kritické! Určujú typ jedla, ktoré jete, energiu, ktorú vynakladáte, a reakciu vášho tela na cvičenie. Vaším cieľom je vytvoriť pre vás zdravý počet kalórií - to sa bude označovať ako váš BMR (bazálny metabolizmus). Vaše BMR sa tiež meria, aj keď ste zdraví: nemáte nadváhu ani obezitu, pretože jete správne.
Vaša bazálna rýchlosť metabolizmu sa bude časom zvyšovať, ak budete jesť správne. Cieľ sa líši v závislosti od toho, koľko tuku musíte stratiť, ako ste chudí a do akej intenzity ste na tréningu.
Najbežnejším spôsobom, ako začať s údržbou kalórií a chudnutím, je online platforma na sledovanie kalórií. Začali by ste vytvorením profilu a zaznamenávaním svojich tréningov a aktivít. Potom by ste sledovali svoje kalórie a asi po mesiaci by ste skontrolovali výsledky, aby ste zistili, ako sa vám darí.

Akonáhle človek dosiahne tento cieľový počet úbytku hmotnosti, musí si udržať chudnutie.

Manažment obezity s prírodnými doplnkami

Chudnutie a vytvorenie zdravšieho životného štýlu môže byť náročné. Diétne plány môžu byť nudné a nie vždy poskytujú to, čo potrebujete pre úspech. Ale najúčinnejší plán je ten, ktorý je individualizovaný.
Našťastie vám prírodné produkty dokážu pomôcť zvládnuť vašu váhu. Prírodné produkty na chudnutie vám môžu pomôcť dosiahnuť vaše ciele v oblasti chudnutia riadením metabolizmu. Môžu vám pomôcť zabrániť hromadeniu prebytočných kalórií vo vašom tele a z dlhodobého hľadiska zlepšiť vaše zdravie.
Úsilie o zvládnutie hmotnosti, ako sú tieto prírodné produkty na chudnutie, si vyžaduje veľa výskumu a starostlivé premýšľanie. Doplnky sú bezpečné a môžu poskytnúť výhody, ktoré hľadáte. Je však dôležité ich pozorne sledovať, aby ste sa uistili, že dosahujete výsledky, v ktoré dúfate.

Obesity Supplements
Doplnky obezity

Doplnky na chudnutie

Existuje niekoľko prírodných doplnkov na chudnutie, ktoré môžete použiť v snahe schudnúť. Tieto prírodné doplnky na chudnutie významne ovplyvnili životy ľudí a ich úsilie o chudnutie. Ukázalo sa, že poskytujú efektívne výsledky pri chudnutí.

Bylinné doplnky na chudnutie sa stali populárnymi vďaka svojej účinnosti. Poskytujú výsledky, ktoré potrebujete, bez vedľajších účinkov, ktoré prichádzajú s konvenčnými doplnkami na chudnutie. Mnohé z týchto prírodných doplnkov sa predávajú ako doplnky výživy. To znamená, že sa majú brať ako súčasť zdravej výživy.

Nájdite najlepšie pilulky na liečbu obezity 


comments powered by Disqus