Domovská stránka  /   Zdravie u mužov  /  Mužská plodnosť u starnúcich mužov

Ako zvýšiť mužskú plodnosť? Analýza mužskej plodnosti

Ako zvýšiť mužskú plodnosť? Analýza mužskej plodnosti 

Čo je plodnosť?

Plodnosť sa vzťahuje na prirodzenú schopnosť reprodukcie prirodzenými prostriedkami. Plodnosť sa vo všeobecnosti líši od plodnosti, ktorá je definovaná ako potenciál reprodukcie.

Svetová zdravotnícka organizácia sa často odvoláva na mieru plodnosti , aby porovnala mieru rastu populácie v rôznych krajinách. Miera sa vzťahuje na populáciu v reprodukčnom veku, ktorá zahŕňa ženy, ktoré sú v súčasnosti tehotné a popôrodné matky, ako aj mužov, ktorí dosiahli pubertu.

Plodnosť sa veľmi líši medzi druhmi, jednotlivcami a životnými štádiami. Plodnosť je tiež ovplyvnená sociálnymi a environmentálnymi faktormi.

Miera plodnosti

Miera plodnosti je jedným zo základných parametrov používaných na určenie, či spoločnosť alebo región čelí populačnému problému.

Miera plodnosti je pomer počtu živonarodených detí k počtu žien v ich plodnom veku.
Priemerná miera plodnosti na svete je okolo dvoch detí, s nižšou mierou vo vyspelých krajinách a vyššou mierou v mnohých rozvojových krajinách, najmä v Latinskej Amerike, Afrike a na Blízkom východe. Tento rozdiel medzi rozvinutými a rozvojovými krajinami je do značnej miery spôsobený antikoncepciou, vzdelávaním a rozvojom medicíny.

Fertility Rates by Country
Miera plodnosti podľa krajín
V mnohých krajinách miera plodnosti dosiahla alebo dokonca prekročila úroveň náhrady, úroveň populácie potrebnú na nahradenie obyvateľstva. Očakáva sa, že miera plodnosti 2,1 (dve deti na pár) bude potrebná na udržanie stabilnej populácie.

Úroveň náhrady je relatívne novým meradlom miery plodnosti. Keď OSN v 60. rokoch zaviedla úroveň náhrady, bola stanovená na dve deti na pár. Dnes však OSN používa širšiu mieru celkovej miery plodnosti (TFR), ktorá zahŕňa ženy všetkých reprodukčných vekových kategórií.

Krajiny sa zvyčajne považujú za krajiny s nízkou plodnosťou , ak je ich miera plodnosti nižšia ako úroveň náhrady (ako je definovaná v časti nižšie), pretože miera plodnosti pod úrovňou náhrady je spojená s nižšou úrovňou HDP, menším rastom a nižšou populáciou.

Mužská neplodnosť

Termín plodnosť sa môže používať pre mužov aj ženy, pretože obaja prispievajú k počatiu dieťaťa. Hoci keď hovoríme o neplodnosti, často uvažujeme o ženskej neplodnosti, mužská plodnosť je neoddeliteľnou súčasťou neplodnosti, pretože človek nemôže otehotnieť bez prispenia muža.

V tomto prípade je neplodnosť nedostatkom plodnosti u mužov alebo keď má muž veľmi menšiu šancu na to, aby jeho partnerka otehotnela. Mužská plodnosť zvyčajne závisí od kvality mužských spermií.

Prečo sú spermie také dôležité? Jedným z hlavných dôvodov, prečo je kvalita spermy taká dôležitá, je, že spermie sú zodpovedné za počatie dieťaťa.
Prechádzajú penisom a končia v reprodukčnom trakte partnerky. V tomto bode sú spermie pripravené oplodniť ženské vajíčko. Ak sa spermie nemôžu dostať do vajíčka, je dôležité vedieť, prečo sa to deje, a zistiť, ako zlepšiť kvalitu spermií a zvýšiť množstvo spermií.

Existujú aj spôsoby, ako zvýšiť mužskú plodnosť, budeme o nich hovoriť nižšie.

Čo ovplyvňuje mužskú plodnosť

Factors That Affect Male Fertility
Faktory, ktoré ovplyvňujú mužskú plodnosť
Nižšie sú uvedené určité aspekty, ktoré ovplyvňujú mužskú plodnosť:

 • Erektilná dysfunkcia - Erektilná dysfunkcia alebo impotencia je situácia, keď muž nie je schopný udržať alebo vyvinúť erekciu v čase pohlavného styku.
 • Pohyblivosť spermií - Pohyblivosť spermií sa vzťahuje na proces, v ktorom sa spermia pohybuje cez ženský reprodukčný trakt, aby sa dostala k vajíčku. Jednoducho povedané, znamená to schopnosť zdravej spermie plávať. Mužská neplodnosť sa môže vyskytnúť aj v prípade, že spermie neplávajú správne. Zlá pohyblivosť spermií u človeka sa tiež nazýva asthenospermia alebo asthenozoospermia.
 • Libido - Libido u muža je opísané ako túžba osoby alebo sexuálny apetít smerom k sexuálnej aktivite. Konzumácia potravín alebo doplnkov, ktoré sú zodpovedné za zvýšenie libida u mužov, sa nazýva afrodiziaká.
 • Počet spermií - Počet spermií je koncentrácia spermií v danom množstve spermie. Zvyčajne sa analýza spermy ("seminogram") vykonáva tak, aby sa zistil počet spermií prítomných v sperme.
 • Hladiny testosterónu - Neplodnosť u niektorých mužov môže byť spôsobená nízkou hladinou testosterónu , čo je mužský pohlavný hormón prítomný vo vnútri tela.
Je potrebné mať na pamäti, že okrem vyššie uvedených aspektov môže mužská neplodnosť závisieť od rôznych faktorov , ako je kondícia osoby, celkové zdravie a kontaminanty v potrave. Preto, aby sa všetko vyriešilo, je potrebné konzumovať zdravú stravu a mať zdravý životný štýl.

V súčasnosti existuje veľa mužov, ktorí nemôžu mať deti, a to môže súvisieť s ich životným štýlom a výživou. Preto si nie sú vedomí toho, čo musia urobiť, aby dostali svoje telo späť do poriadku a počali dieťa.
Pre tých, ktorí sú v tomto stave, existuje niekoľko krokov, ktoré musíte podniknúť, aby ste dostali svoje reprodukčné zdravie späť do činnosti a mali schopnosť počať dieťa. A prvou možnosťou je skontrolovať svoju plodnosť a zdravie spermií pomocou analýzy mužskej plodnosti.

Analýza mužskej plodnosti

Analýza mužskej plodnosti je bežným spôsobom, ako zistiť, či sa dospelý muž môže stať otcom dieťaťa alebo či je vôbec plodný. Štatistiky hovoria, že každý tretí pár medzi tými, ktorí chcú mať dieťa, ale majú problémy s počatím, trpí problémami.
Problém môže byť v kvalite a množstve spermií.
Analýza mužskej plodnosti je tiež metóda široko používaná na kontrolu účinnosti takých operácií, ako je vazektómia a reverzná vazektómia.

Male Fertility Tests
Testy mužskej plodnosti
Analýza mužskej plodnosti zvyčajne zahŕňa nasledujúce testy:

 • Zmerajte koncentráciu spermií v každom mililitri (ml) mužského ejakulátu.
 • Čas potrebný na to, aby sa spermie stali tekutými.
 • Hustota pohyblivosti je ďalším parametrom, ktorý by sa mal brať do úvahy pri analýze mužskej neplodnosti. Test odhaľuje množstvo spermií, ktoré sa normálne pohybujú dopredu.
 • Percento spermií s normálnym tvarom.
 • Určte úroveň kyslosti - jej úroveň pH. Súčasťou je aj alkalický test.
 • Skontrolujte, či sú vo vzorke spermií biele krvinky .
 • Zmerajte hladinu fruktózy. Fruktóza je nevyhnutná, pretože napĺňa spermie energiou.

Prípravky

Pred absolvovaním testu mužskej plodnosti by ste mali urobiť nejaké prípravky.

Preparations for Male Fertility Analysis
Prípravky na analýzu mužskej plodnosti
Nasledujú základné prípravky na analýzu mužskej plodnosti:

 • Nesmiete mať aktivitu počas 2 - 5 dní pred analýzou. Ak túto požiadavku nedodržíte, počet konkrétnych buniek nebude čo najvyšší, takže test nemožno považovať za spoľahlivý.
 • Abstinencia by však nemala byť príliš dlhá. Aby sme boli presní, nemali by trvať dlhšie ako 2 týždne pred testom, pretože takéto dlhé obdobie spôsobuje, že sperma je neaktívna.
 • Konzumácia alkoholu je zakázaná niekoľko dní pred testom, okrem toho by ste mali informovať lekára o všetkých liekoch, ktoré by ste mohli používať.
Ak chcete urobiť test mužskej plodnosti lekári potrebujú vašu vzorku. Mali by ste vyplniť malý vzorový pohár. To môže byť vykonané doma alebo na klinike alebo v nemocnici, kde máte mať test. Vo väčšine prípadov sa vzorky získavajú vlastnou stimuláciou. Ďalšou možnosťou je použitie špeciálneho zberného kondómu, ktorý je vyrobený bez latexu.

Ako zvýšiť mužskú plodnosť

Verte tomu alebo nie, je možné zvýšiť mužskú plodnosť. Áno, je možné zvýšiť šance na počatie pre takmer každého muža. To nevyžaduje určité špecifické znalosti, čo je dobrá správa pre mužov snívajúcich o deťoch.

Hoci mnohí ľudia sú skeptickí voči účinnosti týchto produktov, existuje solídny vedecký dôkaz, ktorý potvrdzuje osvedčené metódy na zvýšenie počtu a kvality spermií.
Existuje niekoľko rôznych prístupov na zvýšenie počtu spermií a plodnosti. Niektoré z nich sú s väčšou pravdepodobnosťou účinné, iné potrebujú viac času a viac trpezlivosti na prácu. A napriek tomu sa ukázalo, že každá z týchto stratégií je vedecky účinná, aspoň u určitého podielu mužov.

Mužská plodnosť je určená počtom semenných buniek, ktoré má muž počas ejakulácie. Existuje veľa produktov a piluliek pre mužskú plodnosť na trhu dnes, ktoré sľubujú účinok zvýšenia produkcie spermií.

Zostaňte hydratovaní

Každý deň vám môže byť poskytnutých niekoľko bezpečných a prírodných metód , ktoré vám pomôžu zvýšiť mužskú plodnosť. Zrejmá vec, ale naozaj dôležitá pre fungovanie vášho tela, je hydratácia.

Keď je vaše telo dehydrované, nefunguje to správnym spôsobom, preto sa množstvo vašich buniek môže zmeniť na najhoršie. Čím lepšie je vaše telo hydratované, tým väčšie množstvo semennej tekutiny vytvoríte, tým, že nie ste správne hydratovaní, pravdepodobne znížite objem, ktorý môžete generovať.
Najlepšie je mať každý deň minimálne osem pohárov na vodu, aby sa zvýšila mužská plodnosť.

Stravovacie návyky

Stravovacie návyky, ako je vysoký príjem živočíšnych produktov alebo nízky príjem ovocia a zeleniny, boli spojené so zhoršenou kvalitou spermií. Existujú dôkazy, ktoré naznačujú, že výživa môže ovplyvniť mužskú plodnosť narušením spermatogénneho procesu.

Živiny v strave môžu ovplyvniť mužský reprodukčný systém mnohými spôsobmi. Nedávna štúdia ukázala, že strava s vysokým príjmom ovocia a zeleniny zlepšuje kvalitu spermií. Iné klinické štúdie preukázali priaznivé účinky príjmu ovocia a zeleniny pri prevencii nepriaznivých výsledkov tehotenstva.
Podľa našich najlepších vedomostí však neexistuje systematický prehľad publikovaných štúdií, ktoré skúmali vplyv konzumácie ovocia a zeleniny na mužskú plodnosť.

Tabletky na mužskú plodnosť

Mnoho mužov trpí nízkym počtom spermií a inými problémami s plodnosťou z rôznych dôvodov. Tieto metódy ponúkajú ďalšiu možnosť pomôcť mužom, ktorí sa chcú pokúsiť zvýšiť počet a kvalitu spermií.

Existujú prírodné pilulky pre mužskú plodnosť , ktoré môžu byť veľkou pomocou a doplnkom pre zvýšenie vašej plodnosti. Dôvodom je skutočnosť, že obsahujú nielen minerály a byliny, ale aj také aminokyseliny, ako je L-karnitín a L-arginín , ktoré sú veľmi dôležité pre vaše zdravie.

Skutočnosť, že tieto pilulky pomáhajú pri zlepšovaní vašej plodnosti, je založená na skutočnosti, že L-arginín je aminokyselina, ktorá môže pomôcť pri zlepšovaní kvality a množstva spermií. Vaše telo potrebuje L-arginín, aby pomohlo so syntézou väčšieho množstva spermií a aby bolo odolnejšie. Preto sa dôrazne odporúča, aby ste si vzali jednu z takýchto piluliek, ktoré obsahujú L-arginín.
Okrem toho pilulky na mužskú plodnosť zlepšujú krvný obeh, čím zlepšujú aj erekciu , preto je pre vás zaručený dvojitý prínos.

Prírodné tabletky na plodnosť

Natural Fertility Pills
Prírodné tabletky na plodnosť
Prírodné tabletky na plodnosť je možné zakúpiť v každom obchode so zdravou výživou. Nájdete ich na pultoch obchodu so zdravou výživou alebo si ich môžete objednať aj na internete. Ak nemáte prístup k obchodu so zdravou výživou, môžete vyhľadať niektoré internetové lekárne online.

Prírodné pilulky pre mužskú plodnosť nespôsobujú žiadne vedľajšie účinky a sú pre vás bezpečné. Pomocou prírodných piluliek pre mužskú plodnosť môžete získať správne živiny, ktoré potrebujete.

Prečítajte si viac o tabletkách na mužskú plodnosť 


comments powered by Disqus