Domovská stránka  /   Zdravie a krása  /  Ako sa zbaviť akné na tele

Ako sa zbaviť akné na tele?

Článok od <em>Strediska pre starostlivosť o zdravie</em>Článok od Strediska pre starostlivosť o zdravie

© Jennifer Greenwood (2022-09-14)
Ako sa zbaviť akné na tele? Nie je také ľahké zbaviť sa akéhokoľvek akné. Najmä ak ide o telesné akné (medzi ním je známe, že akné na chrbte je najťažšie odstrániteľné a akné na krku je najbolestivejšie). Teraz boli vyvinuté rôzne lieky na liečbu akné , ale samozrejme nie všetky môžu byť užitočné v individuálnom prípade. Napríklad staroveká medicína navrhuje rozmazať pupienky miazgou lastovičky.

Telové akné

Akné nie je len tínedžerský problém. Akné môže postihnúť aj dospelých a môže byť skutočnou výzvou na liečbu. V tomto článku sa zameriame na akné u dospelých, ktoré sa objavuje na tele, vysvetlíme, ako ho liečiť, a dáme vám niekoľko tipov, ako sa tomuto stavu vyhnúť.

Akné u dospelých je bežné kožné ochorenie, ktoré môže byť veľmi frustrujúce. Odhaduje sa, že viac ako 726 miliónov ľudí na celom svete trpí akné na tele a môže to byť mimoriadne nepríjemné.
Akné sa môže vyskytnúť na ktorejkoľvek časti tela, ale častejšie sa vyskytuje na tvári, krku, hrudníku a chrbte. Existuje mnoho rôznych príčin akné v tele dospelých, ale najbežnejšími sú genetika, kožné ochorenia a životné prostredie.

Čo je to telesné akné?

Telesné akné je stav, ktorý možno definovať ako prítomnosť pupienkov, čiernych bodiek, bielych bodiek alebo cyst na tele. Je dôležité poznamenať, že akné na tele sa líši od akné pokožky hlavy, čo je ďalšia forma akné, ktorá sa môže vyskytnúť na hlave.

What is body acne?
Čo je to telesné akné?
Telesné akné sa najčastejšie vyskytuje u dospievajúcich a mladých dospelých, ale môže sa vyskytnúť aj u dospelých. Presná príčina akné v tele nie je známa, ale predpokladá sa, že súvisí s hormónmi, genetikou a životným prostredím.

Príčiny telesného akné u dospelých

Aké sú hlavné príčiny telesného akné u dospelých? Telesné akné u dospelých je primárne spôsobené určitými kožnými ochoreniami, ktoré sa môžu zhoršiť počas dospelého života človeka. Je dôležité udržiavať pokožku tela čistú, aby ste predišli vyrážaniu akné, pretože celé telo je na to náchylné.

Ako žena by ste si mali byť vedomá skutočnosti, že niektoré hormonálne zmeny, ktoré sa môžu vyskytnúť počas tehotenstva a / alebo dojčenia, môžu byť zodpovedné za vyrážky.

Hormonálne zmeny

Hormonálne zmeny , ktoré sa vyskytujú, keď vstupujeme do polovice 20. rokov, čo je zvyčajne na konci puberty, sú príčinou vypuknutia akné takmer u všetkých ľudí, ktorí ju vyvíjajú počas tohto veku. Hormonálne zmeny u dospelých môžu zahŕňať kolísanie hladín hormónov v dôsledku iných zdravotných stavov, ako je hypotyreóza, syndróm polycystických vaječníkov, cukrovka a zmeny hladín testosterónu.

Tieto zmeny zahŕňajú aj predmenštruačný syndróm (PMS), ktorý sa u žien vyskytuje každý mesiac, a to je zvyčajne spôsobené výkyvmi v množstve progesterónu a estrogénu v ženskom tele. Hormonálne zmeny, ktoré sa zvyčajne vyskytujú počas tehotenstva, môžu byť tiež hlavným dôvodom vypuknutia akné u niektorých žien, ktoré ho vyvíjajú počas tejto fázy.

Stres

Ako sa stres zvyšuje, hormóny v tele majú tendenciu sa zvyšovať, čo zase vedie k produkcii väčšieho množstva kožného mazu v tele a póry pokožky majú tendenciu byť zablokované.

Toto je jedna z hlavných príčin akné v tele u dospelých, pretože ovplyvňuje olejové žľazy v tele, ktoré sú zodpovedné za odstránenie oleja a baktérií z pokožky. Prebytočný olej a nečistoty vedú k vypuknutiu akné, ku ktorému môže dôjsť v dôsledku nadmerného množstva stresu.

Zlá strava

Medzi stravovacie faktory , ktoré môžu spôsobiť akné u dospelých, patrí konzumácia nezdravého jedla bohatého na cukor a mastné, mastné jedlo je skvelým prispievateľom k akné. Tiež jesť potraviny, ktoré sú bohaté na mastné kyseliny, by sa malo vyhnúť, aby sa zabránilo vyrážkam.

Je to preto, že hladiny mastných kyselín v tele sa zvyšujú, keď sa zvyšuje spotreba tučných potravín, čo vedie k zvýšeniu rizika akné v tele.

Mastné kyseliny môžu spôsobiť hormonálnu nerovnováhu zvýšením hladín estrogénu a testosterónu v tele, čo je jedným z dôvodov vyrážok akné u dospelých.

Drsné čistenie pleti

Veľmi drsný čistiaci procedure, ktorý zahŕňa časté umývanie mydla, môže zhoršiť stav pokožky, čo môže u niektorých jedincov viesť k vyrážkam. Je dôležité si uvedomiť, že nie je potrebné neustále úplne umývať telo.

Namiesto drsného čistenia používajte hydratačné mydlá, aby ste predišli akné. Vyhnite sa tiež sprchovaniu príliš často, radšej ich užívajte každý druhý deň, pretože sa zistilo, že je to jeden z najlepších postupov na kontrolu vyrážok akné na telo.

Príznaky telesného akné u dospelých

Akné tela sa môže objaviť na akejkoľvek oblasti tela, ale najčastejšie ho možno vidieť na hrudi, chrbte, ramenách a zadku. Príznaky telesného akné sú podobné príznakom akné na tvári, ale môžu byť závažnejšie.

Telesné akné môže spôsobiť veľké, červené a bolestivé hrbole, pupienky, čierne bodky a biele bodky. Telové akné môže tiež viesť k zjazveniu.
Symptoms of body acne
Príznaky telesného akné

Ako sa zbaviť akné na tele?

Ako sa zbaviť akné na tele? Mnohé zdroje navrhujú vyliečenie akné kyselinou salicylovou. Existujú aj špeciálne krémy, ktoré sa predávajú v drogériách a ktoré môžete tiež vyskúšať. Ďalšou známou zložkou, ktorá sa často používa pri liekoch na liečbu akné, je benzoylperoxid, ktorý sa môže použiť na utretie poškodenej pokožky.

Často sa dobré výsledky dosahujú aplikáciou benzoylperoxidu alebo kyseliny salicylovej na utieranie akné a potom rozmazaním krémami, ktoré obsahujú alfa-kyseliny - tieto krémy pomáhajú utrieť odumreté kožné bunky, ktoré zabraňujú vysušeniu pokožky). Bohužiaľ, tieto chemikálie často prinášajú nebezpečné vedľajšie účinky: podráždenie a vyrážky.

Lieky na liečbu akné obsahujú zložky, ktoré blokujú olejové žľazy a zabraňujú tvorbe kožného mazu. Okrem toho je tiež známe, že niektoré lieky eliminujú baktérie z pórov a tým pomáhajú pri procese obnovy.
Napríklad retinoidy (deriváty vitamínu A) pomáhajú eliminovať kožné infekcie. Regulujú tiež aktivitu keratínu, vďaka čomu je vonkajšia vrstva pokožky jemnejšia a tak uľahčuje peeling. Neočakávajte však rýchle výsledky, pretože postup liečby akné zahŕňa mesiace liečby a starostlivosti.

Vedľajšie účinky liekov na akné

Existuje množstvo vedľajších účinkov, ktoré sú spojené s liekmi na akné. Tieto vedľajšie účinky sa môžu pohybovať od miernych až po závažné a môžu byť dokonca život ohrozujúce. Niektoré z najčastejších vedľajších účinkov liekov na akné zahŕňajú bolesť žalúdka, hnačku, nevoľnosť, vracanie a bolesti hlavy.

Niektoré zo závažnejších vedľajších účinkov liekov na akné zahŕňajú poškodenie pečene, poškodenie obličiek a zvýšené riziko vzniku rakoviny.
Pred začatím liečby akné je dôležité porozprávať sa so zdravotníckym pracovníkom a uvedomiť si riziká spojené s liekmi.

Kozmetické procedúry

Ďalšou možnosťou liečby telesného akné sú kozmetické procedúry. Patrí medzi ne chemický peeling, laserové ošetrenie a mikrodermabrázia. Chemický peeling sa vykonáva na zníženie výskytu telesného akné na pokožke pomocou kyslých roztokov. Chemický peeling je najobľúbenejším typom kozmetických procedúr. S ním môžete dosiahnuť čistejšiu pokožku v priebehu niekoľkých procedúr.

Chemical peeling
Chemický peeling
Medzi ďalšie typy kozmetických procedúr patrí omladenie pokožky, laserové ošetrenie a mikrodermabrázia. Laserové ošetrenie tiež znižuje akné tela. Vďaka tomu tiež pokožka vyzerá spravodlivejšie. Počas ošetrenia sa vrchné vrstvy pokožky odstránia cez cieľové oblasti pokožky. Laserové ošetrenie tiež vyhladzuje drsnú a hrubú pokožku, aby sa eliminoval jej vzhľad.

Mikrodermabrázia je ďalšou metódou na zlepšenie pokožky exfoliáciou odumretých buniek, ktoré zlepšujú krvný obeh a zabraňujú akné v tele.

Prírodná liečba akné

Existujú prírodné lieky na liečbu akné na liečenie akné na tele. Tieto výrobky sa dodávajú vo forme piluliek, ktoré liečia akné zvnútra a krémov, ktoré čistia pokožku zvonku. Tieto lieky na liečbu akné sú absolútne bezpečné, ale často pomáhajú pomalšie ako lieky na predpis.

Natural Acne Treatment
Prírodná liečba akné
Napríklad trpiaci si môže všimnúť prvé zlepšenie po prvej aplikácii benzoylperoxidu a môže trvať niekoľko dní, kým pomôže prírodný produkt akné. Napriek tomu veľa ľudí trpiacich akné na tele uprednostňuje prírodné lieky na liečbu akné , pretože liečia akné na tele bez vedľajších účinkov.

Existujú aj špeciálne umývacie prostriedky na telo určené na vytvrdzovanie akné. Namáčanie v horúcom kúpeli môže byť tiež užitočné, najmä ak používate vyššie uvedené prania.
Liečba telesného akné prírodnými liekmi môže trvať niekoľko týždňov, kým sa dostavia výsledky. Môžu byť aplikované lokálne a požité perorálne pre rýchlejšie výsledky. Výhody prírodných liekov na akné spočívajú v tom, že nevyvolávajú vedľajšie účinky, ako je zjazvenie akné alebo začervenanie kože. Je veľmi ťažké stretnúť sa s vedľajšími účinkami prírodných liekov na liečbu akné, pretože výsledky aplikácie sú pomalšie, ale trvalé.

Prírodná liečba akné môže byť tiež lacnejšia ako lieky na predpis. Na mnohých miestach si môžete kúpiť prírodné lieky na liečbu akné na tele. Je však rozumné nájsť renomovanú webovú stránku, aby ste sa vyhli nákupu falšovaného výrobku.

Ako zabrániť akné na tele?

Existuje niekoľko vecí, ktoré by ste nemali robiť s akné na tele. Po prvé, v žiadnom prípade nesmiete drhnúť, vysypať ho ani odstrániť žiadnym podobným spôsobom. Jediné, čo by ste mali urobiť, je umyť si akné a ošetriť ho krémom alebo iným prípravkom. Drhnutie, praskanie alebo poškriabanie akné môže viesť k ešte väčším problémom s pokožkou. Tiež by ste nemali nosiť príliš hrubé a hrubé oblečenie; pamätajte, že akékoľvek trenie o akné tela ho podráždi.

Ale ako v prípade akejkoľvek inej choroby, najúčinnejším spôsobom nie je zistiť, ako sa zbaviť akné na tele. Najúčinnejším spôsobom je zabrániť akné. Preto by ste mali byť opatrní pri výbere oblečenia na tréning, pravidelne sa sprchovať a / alebo kúpať, venovať pozornosť strave, najmä ak máte akúkoľvek precitlivenosť, v poriadku, starať sa o svoje zdravie a riziko akéhokoľvek akné, ako aj ďalšie problémy s pokožkou sa výrazne znížia.

Nájdite najlepšie lieky na liečbu akné 


comments powered by Disqus