Domovská stránka  /   Zdravie u mužov  /  Kegelove cviky pre mužov

Kegel Exercises for Men. How to Find the Best Kegel Exercises Program for Adults?

Kegel Exercises for Men. How to Find the Best Kegel Exercises Program for Adults? 

Kegelove cviky pre mužov

Mnohých prekvapuje, keď sa dozvedia, že muži môžu skutočne robiť Kegelove cvičenia - a že majú rovnaké výhody pre mužov ako pre ženy.

Myšlienka Kegelovho cvičenia posilňuje panvové dno, čo je svalové tkanivo, ktoré kontroluje močovú trubicu. Tieto svaly zahŕňajú svaly pubococcygeus, puborectalis a iliococcygeus. Spolu tvoria svalovú skupinu "Levator Ani", ktorá sa nachádza na oboch stranách panvy.
V týchto podmienkach má zmysel spomenúť, že výsledky Kegelovho cvičenia môže vidieť každý.
Panvové dno je dôležitou súčasťou rôznych telesných funkcií, vrátane tráviaceho systému a pohlavných orgánov. Aj keď to nie je široko diskutované a inzerované, Kegelove cvičenia sú prospešné pre mužský sexuálny život a môžu pomôcť predchádzať určitým sexuálnym dysfunkciám a dokonca pomôcť zlepšiť erekciu a zväčšiť penis!

Pochopenie sexuálnych problémov u mužov nad 40 rokov

Ako muži starnú, rôzne fyziologické a psychologické zmeny môžu ovplyvniť ich sexuálne zdravie. Pre mnohých mužov nad 40 rokov sa zažívanie sexuálnych problémov stáva spoločným problémom, ktorý ovplyvňuje ich fyzickú pohodu a emocionálne uspokojenie. Pochopenie faktorov, ktoré prispievajú k týmto problémom, je rozhodujúce pre ich účinné riešenie.

Sexual Problems in Men Over 40
Sexuálne problémy u mužov nad 40 rokov

Fyzikálne faktory

Jedným z hlavných fyzických faktorov, ktoré prispievajú k sexuálnym problémom u mužov nad 40 rokov, sú zmeny hladín hormónov súvisiace s vekom, najmä testosterónu. Testosterón hrá dôležitú úlohu v libide, erektilnej funkcii a celkovej sexuálnej výkonnosti. Ako muži starnú, ich hladina testosterónu prirodzene klesá, čo vedie k zníženiu sexuálnej túžby a potenciálnym ťažkostiam pri dosahovaní alebo udržiavaní erekcie.

Okrem toho zmeny prietoku krvi a nervovej funkcie súvisiace s vekom môžu tiež ovplyvniť sexuálne funkcie. Stavy ako vysoký krvný tlak, cukrovka a kardiovaskulárne ochorenia sa stávajú častejšími s vekom a môžu prispieť k erektilnej dysfunkcii (ED) alebo iným sexuálnym problémom.

Výhody Kegelových cvičení pre dospelých mužov

Kegelove cvičenia majú relatívne rovnaké výhody pre každého, bez ohľadu na pohlavie.

Benefits of Kegel Exercises For Men
Výhody Kegelových cvičení pre mužov
Existuje však veľa faktorov, ktoré môžu oslabiť panvové dno človeka, ktoré by sa jednoducho nevyskytli v biologicky ženskom tele, kde by Kegelove cvičenia ovplyvnili a pomohli mužom viac ako ženám.
Napríklad problémy s prostatou alebo jej odstránenie oslabia panvové dno.

Ako začať Kegelove cvičenia po 40?

Ak chcete začať robiť Kegelove cvičenia, je dôležité najprv nájsť správne svaly na prácu, čo môže byť trochu mätúce.

Ak chcete nájsť svaly panvového dna, skúste sa zastaviť uprostred močenia stiahnutím panvového dna alebo svalov, ktoré používate na zastavenie nadúvania.

Svaly používané na vykonávanie týchto manévrov sú svaly, na ktoré sa chcete zamerať pri vykonávaní Kegelových cvičení - sú to vaše panvové dno!

Pelvic Floor Muscles
Svaly panvového dna
Malo by to vyzerať ako utiahnutie spodnej časti panvy, akoby sa vaša spodná panva nasávala hore a do tela.
Vedieť, ako ich aktivovať a zacieliť, je kľúčom k správnemu vykonávaniu Kegelových cvičení.
Vyskúšajte niekoľko cvičných kôl uťahovania a uvoľňovania, aby ste sa oboznámili s akciou a tým, ako sa cítite.

Ako robiť Kegelove cvičenia

Keď nájdete svoje svaly panvového dna a viete, ako ich kontrahovať, môžete začať s Kegelovými cvičeniami.

Väčšina Kegelových cvikov je pomerne jednoduchá , akonáhle ste oboznámení s panvovým dnom a zahŕňajú presne to, čo sme už prešli: kontrakciu a uvoľnenie.

  • Ak chcete začať, nájdite pohodlnú polohu. Väčšina začiatočníkov ľahšie cvičí ležanie alebo sedenie, ale Kegelove cvičenia sa dajú robiť v akejkoľvek polohe.
  • Úplne vydýchnite, aby boli vaše pľúca prázdne.
  • Pri nádychu stiahnite svaly panvového dna a pevne ich držte. Na začiatku môžete držať asi 3 sekundy a uvoľniť pri výdychu. Keď sa vaše panvové dno stane silnejším, môžete začať predlžovať svoje držanie až na 10 sekúnd alebo viac (podľa vlastného uváženia) a uvoľňovať na ďalších 10 sekúnd.
Pamätajte si, že pri týchto dlhších držaniach budete chcieť urobiť niekoľko nádychov a výdychov uprostred kontrakcií.
Spojenie vašich Kegelových cvičení s dychom spôsobí, že pohyb bude plynulejší a pomôže priniesť viac energie do panvovej oblasti.

Ak chcete zdokonaliť svoje Kegelove cvičenie, snažte sa neohýbať žiadne iné svaly, ako sú brucho, stehná alebo zadok. Zameranie sa na panvové dno - a len na panvové dno - vám pomôže naučiť sa používať tieto špecifické svaly vedomejšie a oddeliť sa od zvyšku tela.
V ideálnom prípade budete chcieť urobiť asi 10 opakovaní dua kontrakcie / uvoľnenia a 3 série týchto 10 opakovaní denne, aby ste dosiahli najlepšie výsledky.
Najdôležitejšou časťou, kedykoľvek sa ich rozhodnete robiť, je urobiť Kegelove cvičenia súčasťou vašej každodennej rutiny, aby ste videli výsledky, ktoré si želáte.

Kedy uvidíte výsledky Kegelových cvičení

Ak aktívne vykonávate svoje denné Kegelove cvičenia, pravdepodobne uvidíte výsledky počas prvých týždňov. U niektorých to však môže trvať až niekoľko mesiacov.
Buďte trpezliví a zostaňte motivovaní pri udržiavaní svojho rytmu a budete mať z nich úžitok.

Požiadajte o pomoc svojho lekára

Ask Your Doctor for Help
Požiadajte o pomoc svojho lekára
Ak si nie ste istí, či robíte svoje Kegelove cvičenia správne, alebo ak chcete len hlbší pohľad do panvového dna, opýtajte sa svojho lekára.
Nielenže môžu poskytnúť vaše profesionálne tipy na vaše jedinečné telo, ale majú prístup k technológii biofeedbacku.
Tréning biofeedbacku v tomto prípade pozostáva z malej sondy v konečníku pri vykonávaní vašich Kegelových cvičení, ktorá bude sledovať, ktoré svaly sú aktivované a ktoré potrebujú pomoc. Zobrazí vašu celkovú aktivitu panvy.

To môže byť obzvlášť užitočné, ak trpíte niektorým z nižšie uvedených stavov.

Výskum a dôkazy podporujúce Kegelove cvičenia

V posledných rokoch rastie záujem a výskum účinnosti Kegelových cvičení na zlepšenie sexuálneho zdravia u mužov, najmä u mužov nad 40 rokov.

Početné štúdie poskytli presvedčivé dôkazy podporujúce výhody začlenenia Kegelových cvičení do každodennej rutiny.

Zlepšenie erektilnej funkcie

Jednou z hlavných oblastí zamerania výskumu Kegelových cvičení pre mužov je ich vplyv na erektilnú funkciu. Niekoľko štúdií preukázalo, že pravidelné cvičenie Kegelových cvičení môže viesť k významnému zlepšeniu erektilnej sily a kvality. Posilnením svalov panvového dna, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu pri podpore erekcie, môžu muži zaznamenať zvýšený prietok krvi do penisu a lepšiu kontrolu nad erekciou.

Štúdia publikovaná v British Journal of Urology International zistila, že muži s erektilnou dysfunkciou, ktorí vykonávali cvičenia svalov panvového dna, zaznamenali zlepšenie erektilnej funkcie porovnateľné s tými, ktoré sa dosiahli úpravou životného štýlu alebo liekmi.

To zdôrazňuje potenciál Kegelových cvičení ako neinvazívnej a prirodzenej možnosti liečby pre mužov, ktorí sa snažia zvýšiť svoju sexuálnu výkonnosť.

Zvýšená sexuálna spokojnosť

Okrem zlepšenia erektilnej funkcie výskum naznačuje, že Kegelove cvičenia môžu tiež prispieť k zvýšeniu sexuálnej spokojnosti a celkovej sexuálnej pohody u mužov nad 40 rokov. Zvýšením sily a kontroly svalov panvového dna môžu muži zažiť väčšie pocity počas sexuálnej aktivity a zlepšenú schopnosť dosiahnuť orgazmus.

Štúdia publikovaná v časopise Journal of Sexual Medicine zistila, že muži, ktorí pravidelne praktizovali Kegelove cvičenia, hlásili vyššiu úroveň sexuálnej spokojnosti a sebadôvery v porovnaní s tými, ktorí to neurobili.
Tieto zistenia podčiarkujú pozitívny vplyv Kegelových cvičení na rôzne aspekty sexuálneho zdravia a funkcie u mužov.
Celkovo je výskum podporujúci výhody Kegelových cvičení pre mužov nad 40 rokov sľubný a naďalej rastie. Od zlepšenia erektilnej funkcie až po zvýšené sexuálne uspokojenie, dôkazy naznačujú, že začlenenie Kegelových cvičení do každodenných rutín môže byť cennou stratégiou pre mužov, ktorí sa snažia udržať alebo obnoviť svoje sexuálne zdravie, keď starnú. Je však dôležité, aby sa jednotlivci pred začatím akéhokoľvek nového cvičebného režimu poradili so zdravotníckymi pracovníkmi, najmä ak majú základné zdravotné stavy alebo obavy.

Kegelove cvičenia na erektilnú dysfunkciu

Ak trpíte erektilnou dysfunkciou, Kegelove cviky môžu byť prospešné aj vám!

Kegel Exercises For Erectile Dysfunction
Kegelove cvičenia na erektilnú dysfunkciu
Prekvapivo, vaše svaly panvového dna tiež zohrávajú úlohu pri rozvoji a udržiavaní erekcie - tieto svaly sa aktivujú v rovnakom čase, ako krv prúdi do penisu.
Je to bežná mylná predstava, že váš penis funguje ako sval. "Sval lásky" je vlastne len panvové dno.
Ak ste niekedy dokázali zdvihnúť a znížiť penis počas vzpriamenia, svaly, ktoré izolujete, sú vlastne vaše svaly panvového dna!

Niektorí dokonca hlásili intenzívnejšie orgazmy po posilnení panvového dna. Kontrakcie vo vašich Kegelových cvičeniach na erektilnú dysfunkciu by mali trvať približne 8 sekúnd, medzi nimi by mal byť približne 8-sekundový odpočinok.

Kegelove cvičenia na predčasnú ejakuláciu

Ak zistíte, že počas pohlavného styku ejakulujete skôr, ako je žiaduce, môžu byť na vine vaše svaly panvového dna. Mnohé štúdie ukazujú, že väčšina mužov, ktorí vykonávajú pravidelné Kegelove cvičenia, vidí celkové zlepšenie svojej sexuálnej výkonnosti.

Rovnako ako pracujú na kontrole močenia a pohybov čriev, svaly panvového dna kontrolujú aj ejakuláciu . Fungujú ako hrádza, ktorá, keď je silná, vydrží oveľa dlhšie.
V tomto zmysle nie je prekvapujúce, že slabé panvové dno nebude účinné pri udržiavaní ejakulácie.
Stručne povedané, budete mať väčšiu celkovú kontrolu nad svojimi pohlavnými orgánmi s pravidelnými a opakovanými Kegelovými cvičeniami - a vďaka tomu bude váš sexuálny život len lepší a lepší. Aby sa to liečilo, väčšina mužov zistí, že práca s rýchlym Kegelom namiesto pomalého držania funguje najlepšie. Rapid Kegelove pozostávajú z rýchlych kontrakcií a uvoľňovania rýchlosťou približne jedna sada za sekundu počas 10 opakovaní.

To bude ťažšie, ak ste noví v Kegelových cvičeniach, takže začnite s pomalým držaním a uvoľňovaním, aby ste sa oboznámili s akciou a zapojenými svalmi. Nakoniec môžete urobiť kombináciu rýchlych a pomalých Kegelov, ktoré môžu dať vašim svalom panvového dna väčšiu vytrvalosť a výdrž.

Kegelove cvičenia na hemoroidy

Jednou z hlavných príčin hemoroidov je napätie na dolnom konečníku v dôsledku hyperaktívneho tlaku počas pohybov čriev.

Kegel Exercises For Hemorrhoids
Kegelove cvičenia na hemoroidy
Ako každý sval, ak ste zatlačení príliš ďaleko, keď sila a / alebo obratnosť ešte nie sú tam, pravdepodobne ho poškodíte.
Posilnenie svalov, ktoré kontrolujú konečník - ktoré tvoria časť panvového dna - uľahčí prechod čriev a pomôže zabrániť tvorbe hemoroidov.
Kegelove cvičenia však nespôsobia, že existujúce hemoroidy zmiznú. Nemali by sa liečiť ako možnosť liečby hemoroidov . Na to budete potrebovať intenzívnejšiu starostlivosť. To, čo Kegels urobí, súvisí striktne ako preventívne opatrenie.

Držanie Kegels asi 10 sekúnd tu - alebo práca na 10 sekúnd ako cieľ - s rovnakými prestávkami medzi nimi, vám pomôže.

Kegelov cvičebný program

Kegelove cvičenia pre mužov sú bezpečnejšie a menej nákladné ako pilulky alebo chirurgické zákroky. Mali by ste však nájsť program, ktorý skutočne funguje. Existuje niekoľko vecí, ktoré by ste mali mať na pamäti.

Samozrejme, nie všetky programy sú skutočne užitočné. Môžete platiť peniaze a nedostanete nič. A nájdete tu aj bezplatné programy, ktoré autori trvajú na ich užitočnosti.

Ako si vybrať Kegelov cvičebný program pre mužov po 40 rokoch?

Každý miluje lacné ponuky a výhodné ponuky, a keď nemôže získať konkrétnu vec zadarmo, chce získať lepšiu ponuku. Techniky zdravotnej starostlivosti sú rovnaké a možno budete chcieť hľadať lacné a dokonca úplne bezplatné programy. Všetci chceme mať dobrý nákup.
Keď výrobok môže ovplyvniť vaše zdravie, potom je veľmi dôležité pozrieť sa bližšie na to, čo sa chystáte získať. Prečo neriskovať svoje zdravie? Toto je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré máme.
Rastúci počet organizácií vytvára zdravotné riešenia, ktoré teoreticky pomáhajú zlepšovať fyzické zdravie, motiváciu, silu, sexuálnu túžbu človeka a dokonca pomáhajú zväčšiť penis! Každá spoločnosť vyhlási, že jej produkt bude určite fungovať dobre. Ale veľmi často tieto spoločnosti používajú mužské sny a očakávania len na to, aby na nich zarobili.

Best Kegel Exercises Program
Najlepší program cvičení Kegel
V prípade, že naozaj potrebujete zlepšiť svoju sexuálnu výkonnosť a ste pripravení venovať požadované úsilie a čas, ignorujte všetky tieto bezplatné skúšobné riešenia, vec, ktorú potrebujete, je úplne prirodzený, bezrizikový a testovaný Kegelov cvičebný program pre mužov.

Najlepší program cvičení Kegel

Ako si vybrať najlepší cvičebný program Kegel pre mužov?

  • Prvou dôležitou vecou pri výbere najlepších cvičebných programov Kegel je typ tréningu. Radšej si vezmite ten, ktorý je vo videu. Tieto programy vám dávajú možnosť sledovať, ako sa cvičenia robia, a môžete ich ľahko robiť správne. Bezplatné Kegelove cvičebné programy sú spravidla dostupné len v textovej verzii.
  • Pokúste sa zistiť, aké výsledky prinesie cvičenie. Nie je potrebné tráviť čas cvičením, ak nie je možné dosiahnuť žiadne preukázané výsledky. Iba niekoľko Kegelových cvičebných programov môže zaručiť úspech. Vyberte si tie, ktoré sú schválené niektorými lekárskymi odborníkmi. Je potrebné spomenúť, že bezplatné Kegelove cvičebné programy nemôžu byť schválené lekárskymi odborníkmi ani podporované klinickými skúškami.
  • Náklady na program sú tiež dôležité a ceny sú také odlišné, že je ľahké sa zmiasť. A tu by ste si mali pamätať na dva už spomenuté body. Nezáleží na tom, aká nízka je cena, program bez dvoch vyššie uvedených bodov nie je dobrý.
  • Každý program musí priniesť účinnosť. Keď zákazníci dostanú záruku vrátenia peňazí, existuje viac príležitostí získať to, čo potrebujete. Môžete napríklad získať istotu, že peniaze budú čiastočne vrátené, keď sa nedosiahne sľúbený výsledok (napríklad ďalšie centimetre do 2 mesiacov). Nie je potrebné platiť za niečo, čo neposkytuje úspech vašej liečby.
  • Napriek tomu, že cvičenia budete robiť sami, systém zákazníckej podpory je žiaduci, pretože by ste mohli potrebovať pomoc alebo odpovede na vaše otázky. Bezplatné Kegelove cvičebné programy nemajú žiadnu profesionálnu podporu. Snažte sa nepoužívať ich časté otázky a členské fóra; Zvyčajne sú pod dohľadom ľudí bez lekárskeho vzdelania, takže nemajú žiadnu zodpovednosť za ich rady a odpovede.

Kegelove cvičenia pre dospelých mužov. Súhrn.

Ak chcete, aby bol program efektívny, mal by zodpovedať rozsahu požiadaviek. Keď neexistuje žiadna zložka, potom je ťažšie dosiahnuť úspech.
Ak je program, ktorý používate, bezpečný a overený odborníkmi, nebudete mať žiadne vedľajšie účinky, ale iba skutočné výsledky. Pokúste sa teda získať všetky informácie o programe, ktorý môžete nájsť.
Ak chcete mať dôveryhodný program, môžete si prečítať Kegelove cvičebné fórum , kde vám poradíme ten správny program. Programy tam kontrolujú zákazníci. Ktoré z nich sú najviac odporúčané? Vezmite tieto informácie do úvahy a vyberte si.

Nájdite najlepšie Kegelove cviky na tomto fóre 


comments powered by Disqus