Domovská stránka  /   Kontrola telesnej hmotnosti

Regulácia hmotnosti

Regulácia hmotnosti Vaša kontrola hmotnosti je vyvážený akt a kalórie sú súčasťou tejto rovnice. Výstrelkové diéty vám môžu sľubovať, že počítanie sacharidov alebo jedenie hory grapefruitu spôsobí, že libry klesnú. Ale pokiaľ ide o chudnutie, počítajú sa kalórie. Chudnutie prichádza k spáleniu väčšieho množstva kalórií, ktoré prijmete. Môžete to urobiť znížením nadbytočných kalórií z potravín a nápojov a zvýšením kalórií spálených fyzickou aktivitou.

Akonáhle pochopíte túto rovnicu, ste pripravení nastaviť svoje ciele v oblasti chudnutia a vytvoriť plán na ich dosiahnutie. Pamätajte, že to nemusíte robiť sami. Porozprávajte sa so svojím lekárom, rodinou a priateľmi o podporu. Plánujte tiež inteligentne: Predvídajte, ako budete riešiť situácie, ktoré spochybňujú vaše odhodlanie a nevyhnutné menšie prekážky.

Ak máte vážne zdravotné problémy kvôli vašej hmotnosti, lekár vám môže navrhnúť operáciu na chudnutie alebo lieky. V takom prípade budete musieť vy a váš lekár dôkladne prediskutovať potenciálne prínosy a možné riziká. 

Kontrola telesnej hmotnosti
comments powered by Disqus