Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Medzinárodná sieť zdravotníckej starostlivosti

Domovská stránka  /   Kontrola telesnej hmotnosti

Regulácia hmotnosti

Regulácia hmotnosti Vaša kontrola hmotnosti je vyvažovací akt a kalórie sú súčasťou tejto rovnice. Vyblednuté diéty vám môžu sľúbiť, že počítanie sacharidov alebo jedenie hory grapefruitu bude robiť libry klesnúť. Ale pokiaľ ide o chudnutie, počítajú sa kalórie. Chudnutie príde na spaľovanie viac kalórií, ktoré si vziať. Môžete to urobiť znížením kalórií z potravín a nápojov a zvýšením kalórií spálených fyzickou aktivitou.

Akonáhle pochopíte túto rovnicu, ste pripravení nastaviť si ciele chudnutia a urobiť plán na ich dosiahnutie. Pamätajte si, že to nemusíte robiť sami. Porozprávajte sa so svojím lekárom, rodinou a priateľmi o podporu. Tiež plánujte inteligentne: Predvídajte, ako zvládnete situácie, ktoré spochybňujú vaše odhodlanie a nevyhnutné menšie neúspechy.

Ak máte vážne zdravotné problémy kvôli vašej hmotnosti, Váš lekár vám môže navrhnúť operáciu na zníženie telesnej hmotnosti alebo lieky pre vás. V tomto prípade budete musieť vy a váš lekár dôkladne prediskutovať možné prínosy a možné riziká. 

Novinky osmiešne

Keď vaše dieťa ADHD ovplyvňuje vás ako pár

Publikované v Piatok, Marec 12, 2021

WebMD hovorí s odborníkmi o tom, ako môžu rodičia udržať ADHD svojho dieťaťa pred poškodením vlastného vzťahu.

Je to nezrelosť alebo ADHD?

Publikované v Piatok, Marec 12, 2021

Ak si myslíte, že vaše dieťa môže mať ADHD, nadýchnite sa. Môže to byť niečo menej vážne.

Ako hovoriť so svojím dieťaťom o ADHD

Publikované v Piatok, Marec 12, 2021

WebMD ponúka tipy pre rodičov detí, ktorí majú ADHD o tom, ako hovoriť so svojím dieťaťom o ADHD podporným a povzbudivým spôsobom.Kontrola telesnej hmotnosti
comments powered by Disqus