Domovská stránka  /   Zdravie u mužov  /  Erektilná dysfunkcia u dospelých

Erektilná dysfunkcia u dospelých. Ako liečiť problémy s libidom?

Erektilná dysfunkcia u dospelých. Ako liečiť problémy s libidom? Erektilná dysfunkcia u dospelých môže byť vyvolaná rôznymi dôvodmi. Tieto dôvody môžu zahŕňať vek, fyzické a psychické zdravie. Dokonca aj chronická únava alebo stres môžu mať veľký vplyv na tento problém.

Mali by sa uskutočniť určité opatrenia na dosiahnutie a udržanie tvrdšej erekcie. Ak niečo ovplyvňuje niektoré z týchto atribútov alebo komplexnú rovnováhu medzi nimi, problémy s erekciou sú pravdepodobným dôsledkom.

Fázy erekcie

Existujú 3 hlavné fázy erekcie u mužov:

 • Vzrušenie. Toto je prvá vec, ktorá tento proces spustí. Muži pozorujú, počujú, dotýkajú sa a cítia a všetky tieto zmysly prispievajú k sexuálnemu vzrušeniu. Myšlienky osoby tiež prinášajú vzrušenie.
 • Reakcia nervového systému. Zvýšený prietok krvi, ktorý mení veľkosť penisu, je možný, pretože mozog dáva znamenie nervovému systému a aktivuje krv.
 • Reakcia krvných ciev. Keď sú krvné cievy uvoľnené, potom nič nebráni prietoku krvi.

Pochopenie erektilnej dysfunkcie po 40 rokoch

Pokiaľ ide o tému erektilnej dysfunkcie (ED) u mužov po dosiahnutí veku 40 rokov, je dôležité si uvedomiť, že to nie je izolovaný problém, ale skôr prirodzený aspekt starnutia. Ako muži starnú, ich telá prechádzajú rôznymi zmenami a sexuálne zdravie nie je vyňaté z tohto procesu.

Understanding Erectile Dysfunction After 40
Pochopenie erektilnej dysfunkcie po 40 rokoch
Jedným z hlavných faktorov prispievajúcich k ED u mužov nad 40 rokov je pokles hladiny testosterónu. Testosterón, kľúčový mužský pohlavný hormón, má tendenciu klesať s vekom, čo ovplyvňuje sexuálne funkcie. Tento hormonálny posun môže viesť k ťažkostiam pri dosahovaní a udržiavaní erekcie. Aj keď je to normálna súčasť starnutia, neznamená to, že sa s tým nedá nič robiť.

Biologické a psychologické faktory

Psychologické faktory tiež zohrávajú významnú úlohu pri ED. Stres, úzkosť a dokonca aj problémy vo vzťahoch môžu prispieť k ťažkostiam v spálni. Tlaky každodenného života, práce a spoločenských očakávaní môžu vytvoriť duševné napätie, ktoré sa prejavuje fyzickými príznakmi a ovplyvňuje sexuálnu výkonnosť.

Pochopenie týchto aspektov je životne dôležité pre mužov, ktorí čelia ED po 40. Nie je to len otázka fyzických schopností, ale zložitá súhra biologických a psychologických faktorov. Okrem toho stigma spojená s erektilnou dysfunkciou môže problém zhoršiť, a preto je nevyhnutné pristupovať k problému s empatiou a otvorenou komunikáciou.

Muži, ktorí zažívajú erektilnú dysfunkciu, by si mali uvedomiť, že hľadanie pomoci je proaktívnym krokom k riešeniu. Pochopením prirodzených zmien, ku ktorým dochádza, a riešením súvisiacich faktorov môžu muži nad 40 rokov zvládnuť výzvy ED s jasnejšou perspektívou a väčším pocitom posilnenia.

Faktory prispievajúce k erektilnej dysfunkcii

Erektilná dysfunkcia (ED) je mnohostranný problém, často ovplyvnený kombináciou výberu životného štýlu, zdravotného stavu a psychologických faktorov. Pre mužov vo veku 40 rokov a viac je pochopenie týchto prispievajúcich faktorov rozhodujúce pre efektívne riešenie a riadenie erektilnej dysfunkcie.

Factors Contributing to Erectile Dysfunction After 40
Faktory prispievajúce k erektilnej dysfunkcii po 40 rokoch

Nefyzické príčiny impotencie

 • Emocionálne stavy. Najtypickejšími nefyzickými faktormi sú napätie, úzkosť a vyčerpanie. Erekčná dysfunkcia môže byť tiež náhodnou komplikáciou duševných problémov, ako je depresívna porucha.
 • Emócie, ktoré prejavujete voči svojmu partnerovi - alebo ktoré prejavuje váš partner - ako horkosť, rigidita alebo zníženie záujmu, môžu byť tiež príčinou impotencie.

Fyzické príčiny impotencie

Ak je erektilná dysfunkcia fyzickej povahy, dôvody môžu byť nasledovné:

 • Neurologické poškodenie z dlhodobých diabetických problémov
 • Vysoký krvný tlak, srdcové choroby
 • Zlé prekrvenie penisu v dôsledku kardiovaskulárnych porúch
 • Osobitné protidrogové liečby
 • Operácie prostaty (Presnejšie povedané, pre rakovinu)
 • Problémy s endokrinným systémom
 • Problémy chrbtice
 • Hormonálne problémy
 • Alkoholizmus, zneužívanie drog, fajčenie v reťazi

Faktory životného štýlu

Strava, cvičenie a celkové návyky životného štýlu zohrávajú významnú úlohu v sexuálnom zdraví. Zlý výber stravy, nedostatok fyzickej aktivity a fajčenie môžu prispieť k cievnym problémom a obmedziť prietok krvi do genitálnej oblasti. Sedavý životný štýl môže viesť k obezite, ďalšiemu faktoru spojenému s ED. Riešenie týchto aspektov môže pozitívne ovplyvniť nielen sexuálne zdravie, ale aj celkovú pohodu.

Zdravotné ťažkosti

Niektoré základné zdravotné stavy môžu prispieť k erektilnej dysfunkcii u mužov nad 40 rokov. Stavy ako cukrovka, hypertenzia a kardiovaskulárne ochorenia ovplyvňujú krvný obeh, kľúčovú zložku pri dosahovaní a udržiavaní erekcie. Je nevyhnutné, aby ich jednotlivci s týmito stavmi efektívne zvládli pod vedením zdravotníckych pracovníkov, čím sa zníži riziko ED.

Lieky a zneužívanie návykových látok

Okrem toho zneužívanie návykových látok, vrátane nadmernej konzumácie alkoholu a rekreačného užívania drog, môže prispieť k sexuálnym ťažkostiam. Je nevyhnutný otvorený dialóg s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti o vedľajších účinkoch liekov a hľadanie podpory pri problémoch súvisiacich s látkami.

Riziká erektilných dysfunkcií u dospelých

Erektilná dysfunkcia u dospelých môže byť tiež jedným z prvých príznakov zdravotného problému, o ktorom možno neviete.

Risks of Erectile Dysfunction in Adults
Riziká sexuálnej dysfunkcie u dospelých
Fyzické a psychologické dôvody sú vzájomne závislé. Iba špecialista môže zistiť, čo spôsobilo túto poruchu.

Takmer každý potrebuje rýchle riešenie svojich problémov. Nechceme stráviť dni alebo mesiace robením rôznych testov a navštevovaním mnohých špecialistov , ako nám radí náš rodinný lekár, aby sme zistili, že sme v dobrom zdravotnom stave. A čo ak chcete len väčší penis, lepší sexuálny život, lepšiu kontrolu nad erekciou , aby ste boli vo všetkých smeroch lepším milencom?
Našťastie v dnešnej dobe existuje niekoľko riešení na liečbu problémov s libidom

Liečba erektilnej dysfunkcie

Môžete použiť chirurgickú liečbu; Môže to však byť nákladné a nebezpečné. Nikto, kto je adekvátny človek, by nevyhodil štyritisíc dolárov len preto, aby získal zranený orgán a život plný ľútosti. Vaše poistenie samozrejme nebude zahŕňať operáciu, takže buďte pripravení zaplatiť veľa.

Treatment of Erectile Dysfunction in Adults
Liečba sexuálnej dysfunkcie u dospelých
Jedným zo spôsobov liečby erektilnej dysfunkcie u dospelých je použitie penisových púmp. Pamätajte však, že toto zariadenie je nebezpečné.
S vákuovou pumpou určite dosiahnete požadovaný výsledok, ale musíte sa uistiť, že všetko je vykonané správne, pretože nechcete urobiť nejakú chybu, ktorá poškodí penis.
Nepokúšajte sa pomocou neho zväčšiť penis!

Konvenčné možnosti liečby

Pre mužov starších ako 40 rokov, ktorí zápasia s erektilnou dysfunkciou (ED), môže byť preskúmanie konvenčných možností liečby kľúčovým krokom pri obnove sexuálneho zdravia. Aj keď je dôležité pochopiť, že individuálne reakcie sa môžu líšiť, zdravotnícki pracovníci bežne odporúčajú niekoľko všeobecne uznávaných prístupov.

Conventional Treatment Options
Konvenčné možnosti liečby

Perorálne lieky

Inhibítory fosfodiesterázy typu 5 (PDE5), ako je sildenafil (Viagra), tadalafil (Cialis) a vardenafil (Levitra), sa bežne predpisujú perorálne lieky. Tieto lieky zvyšujú účinky oxidu dusnatého, prírodnej chemickej látky v tele, ktorá podporuje zvýšený prietok krvi do penisu. Je dôležité poznamenať, že tieto lieky môžu mať kontraindikácie a potenciálne vedľajšie účinky, čo zdôrazňuje dôležitosť konzultácie s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti pred použitím.

Vákuové erekčné zariadenia

Vákuové erekčné zariadenia (VED) sú neinvazívne nástroje, ktoré používajú odsávanie na nasávanie krvi do penisu a vytvárajú erekciu. Aj keď je používanie VVED účinné pre niektorých, vyžaduje si náležité pokyny na zaistenie bezpečnosti a účinnosti. Túto možnosť je vhodné preskúmať konzultáciou so zdravotníckym pracovníkom.

Injekcie penisu a uretrálne čapíky

Intrakavernózne injekcie a uretrálne čapíky sú alternatívnymi metódami na vyvolanie erekcie. Tieto prístupy zahŕňajú priame podávanie liekov do penisu. Aj keď sú účinné, vyžadujú si náležité školenie na podávanie a nesú potenciál vedľajších účinkov.

Testosterónová substitučná terapia ()

U mužov s nízkymi hladinami testosterónu, ktoré prispievajú k ED, sa môže zvážiť substitučná liečba testosterónom . To zahŕňa podávanie syntetického testosterónu na riešenie hormonálnej nerovnováhy. však nie je vhodný pre každého a vyžaduje starostlivé sledovanie kvôli možným vedľajším účinkom.

Psychoterapia

Riešenie psychologických aspektov ED je rozhodujúce a psychoterapia alebo poradenstvo môžu byť cennými nástrojmi. Odborníci v oblasti duševného zdravia môžu jednotlivcom a párom pomôcť pri navigácii v emocionálnych výzvach spojených s ED, čím podporujú podporné prostredie.
Je prvoradé, aby sa jednotlivci trpiaci erektilnou dysfunkciou poradili so zdravotníckymi pracovníkmi, ktorí môžu posúdiť ich jedinečnú situáciu a odporučiť najvhodnejší liečebný plán. Otvorená komunikácia, ochota preskúmať možnosti a spolupráca s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti tvoria základ pre riešenie ED u mužov po dosiahnutí veku 40 rokov.

Prírodné prístupy k zlepšeniu sexuálneho zdravia

Zatiaľ čo konvenčná liečba ponúka životaschopné možnosti na zvládnutie erektilnej dysfunkcie (ED), rastie záujem o prírodné prístupy , ktoré sa zameriavajú na celkovú pohodu. Pre mužov nad 40 rokov, ktorí hľadajú holistické riešenia, začlenenie zmien životného štýlu a prijatie prirodzeného prístupu môže významne prispieť k zlepšeniu sexuálneho zdravia.

Natural Approaches
Prírodné prístupy

Úpravy životného štýlu

Jednoduché, ale účinné zmeny životného štýlu môžu mať pozitívny vplyv na sexuálne zdravie. Pravidelná fyzická aktivita, najmä aeróbne cvičenia, podporuje krvný obeh, čo prospieva erektilnej funkcii. Udržiavanie zdravej hmotnosti, vyvážená strava bohatá na ovocie, zeleninu a celé zrná a vyhýbanie sa nadmernému alkoholu a tabaku môže prispieť k celkovej pohode.

Zvládanie stresu

Chronický stres je známym prispievateľom k ED, ktorý ovplyvňuje fyzické aj psychologické aspekty sexuálneho zdravia. Prijatie techník zvládania stresu , ako je všímavosť, meditácia alebo jóga, môže pomôcť zmierniť negatívny vplyv stresu. Vytvorenie rovnováhy medzi pracovným a osobným životom je nevyhnutné pre duševnú pohodu.

Kvalitný spánok

Dostatočný a kvalitný spánok hrá kľúčovú úlohu v hormonálnej rovnováhe a celkovom zdraví. Zlé spánkové vzorce môžu prispieť k hormonálnej nerovnováhe, ktorá ovplyvňuje sexuálne funkcie. Vytvorenie konzistentnej spánkovej rutiny a vytvorenie priaznivého prostredia na spánok môže pozitívne ovplyvniť sexuálne zdravie.

Vyvážená strava a doplnky

Výživa zohráva dôležitú úlohu v celkovom zdraví vrátane sexuálneho zdravia. Strava bohatá na antioxidanty, vitamíny a minerály podporuje prirodzené funkcie tela. Predpokladá sa, že niektoré doplnky, ako je L-arginín, ženšen a zinok, majú potenciálne výhody pre erektilnú funkciu. Pred začlenením doplnkov do rutiny je však nevyhnutné poradiť sa so zdravotníckymi pracovníkmi.

Cvičenia panvového dna

Cvičenia panvového dna, často známe ako Kegelove cvičenia, môžu byť prospešné pre mužov, ktorí zažívajú ED. Tieto cvičenia pomáhajú posilňovať svaly zapojené do erekcie a ejakulácie. Začlenenie cvičení panvového dna do pravidelnej rutiny môže časom prispieť k zlepšeniu sexuálnych funkcií.

Prijatie prírodných prístupov zahŕňa holistický pohľad na zdravie, ktorý rieši vzájomnú prepojenosť fyzickej, duševnej a emocionálnej pohody.
Aj keď tieto stratégie nemusia poskytnúť okamžité výsledky, ich kumulatívny vplyv môže prispieť k dlhodobému zlepšeniu sexuálneho zdravia mužov po dosiahnutí veku 40 rokov. Je veľmi dôležité pristupovať k týmto zmenám s trpezlivosťou a dôslednosťou, uznávajúc, že holistický prístup presahuje spálňu do celkovej pohody.

Ako bezpečne liečiť problémy s libidom?

Existujú naozaj dobré produkty na liečbu libida , ale iné produkty nie sú také dobré. Niektorí výrobcovia investujú veľa peňazí do vývoja nových produktov a tieto nové spôsoby liečby erektilnej dysfunkcie sa objavujú na trhu každý deň.

Mali by ste sa pokúsiť nájsť najlepšie metódy. Ako liečiť problémy s libidom a vyhnúť sa vedľajším účinkom chirurgického zákroku, púmp a liekov na predpis?

Produkty na liečbu libida

Produkty na liečbu libida patria do populárneho segmentu trhu a získavajú miliardy dolárov. Toto číslo stúpa a to hovorí, že zvedavosť na produkty tohto druhu je obrovská, pretože sexualita je v dnešnej dobe vysoko cenená. Takmer každý človek sa snaží zlepšiť svoje sexuálne zdravie, sexuálnu túžbu a sexuálne funkcie.
Je však naozaj pravda, že spotrebitelia sú spokojní s kvalitou a bezpečnosťou všetkých dostupných stratégií?

Možnosti liečby libida u dospelých

Poďme sa pozrieť na najznámejšie produkty na liečbu libida v dnešnej dobe a posúdiť ich pohodlie, bezpečnosť a účinnosť. Pozrite sa na zoznam produktov. Vyberte si ten, ktorý je pre vás pravdepodobne najvhodnejší:

1. Chirurgia

Erectile Dysfunction Surgery
Chirurgia sexuálnej dysfunkcie
Napriek všetkým vedľajším účinkom sa chirurgia stále považuje za najvýhodnejšiu voľbu v zozname produktov na liečbu libida pre tých, ktorí nie sú zaujatí finančnými problémami. Existuje veľa metód na liečbu straty libida chirurgickým zákrokom , počnúc rezaním väzov spájajúcich penis s telom a končiac injekciami telesného tuku pod kožu.
Po takýchto operáciách môže byť potrebné ďalšie chirurgické zákroky, aby sa napravili výsledky predchádzajúceho.
Časté vedľajšie účinky sú nasledovné: jazvy, problémy s citlivosťou a tukové hrudky a akumulácia tam, kde sa nemajú hromadiť. Extrémnejšími účinkami sú impotencia, problémy s močením a bolesti. Okrem vedľajších účinkov je cena príliš vysoká - od 4000 USD do 10000 USD a ešte viac.

2. Pilulky, krémy, pleťové vody

Erectile Dysfunction Pills
Tabletky na sexuálnu dysfunkciu
Ďalšia skupina výrobkov zahŕňa pilulky, krémy, náplasti, masti, pleťové vody a rôzne prostriedky rovnakej triedy. Je všeobecne známe, že erektilné problémy môžu byť tiež liečené rôznymi užitočnými bylinkami.

Problém je v tom, že keď sa tieto byliny zbierajú na poli, sušia a dodávajú kupujúcemu bez náležitých vedomostí a skúseností, nemožno očakávať, že budú mať po celú dobu rovnakú vysokú kvalitu a účinok. V najlepších tabletkách na penis sa nachádza iba konkrétna kombinácia zložiek s časovo testovaným vzorcom.

3. Predlžovacie zariadenia

Erectile Dysfunction Devices
Zariadenia na sexuálnu dysfunkciu
Voľba číslo tri - predlžovače, podobné čerpadlám a iným trakčným zariadeniam. Na rozdiel od takzvaných tradičných vákuových púmp, ktoré sú príliš drahé a poskytujú nízky výkon, predlžovače penisu sú oveľa bezpečnejšou voľbou a môžu byť použité vždy, keď ich potrebujete. Vákuové vývevy môžu byť použité na dosiahnutie erekcie. Ale veľa vákuového tlaku môže na dlhú dobu deaktivovať krvné cievy v penise.

Extendery a iné zariadenia môžu byť dobrými produktmi na liečbu libida. Musíte ich však používať opatrne.
Keď sa neponáhľate, môžete dosiahnuť úžasné výsledky.
Tieto zariadenia na penis fungujú tak, že nútia spojivové tkanivá. V tomto prípade sa zvyšuje počet produkovaných buniek, čo zlepšuje mužskú erekciu a zabraňuje dysfunkciám.

4. Cvičenia Kegel a Jelqing

Erectile Dysfunction Exercises
Cvičenia sexuálnej dysfunkcie
Cvičenie patrí medzi nákladovo najefektívnejšie metódy liečby problémov s libidom, ktoré sa nachádzajú v triede prírodných produktov na liečbu libida.

Tieto cvičenia na liečbu libida sa môžu vykonávať doma, kde vás nikto nebude rušiť. Budete mať vstup na webovú stránku s cvičeniami alebo si ich zakúpite na DVD. Tým, že ich urobíte, začnete zažívať ďalšie potešenie zo svojho sexuálneho života a získate väčšiu kontrolu nad svojou ejakuláciou.
Samozrejme, budete musieť tvrdo pracovať, aby ste dosiahli výsledky.
Ale porovnajte to s rôznymi metódami. Iné techniky sú nákladné, nebezpečné a nie sú také účinné, ako by ste chceli. Teraz môžete vidieť všetky výhody tejto metódy.

Vzostup prírodných piluliek

V poslednej dobe došlo k výraznému nárastu záujmu o prírodné pilulky ako alternatívne riešenie pre mužov nad 40 rokov, ktorí sa zaoberajú erektilnou dysfunkciou (ED). Tieto doplnky, často vyrobené zo zmesi bylinných extraktov a základných živín, získali pozornosť pre svoje potenciálne výhody pri obnove erekcie a zlepšovaní sexuálneho zdravia.

 • Bylinné zložky: Prírodné pilulky zvyčajne obsahujú kombináciu bylinných zložiek známych pre ich historické použitie v tradičnej medicíne a ich potenciálny pozitívny vplyv na sexuálne funkcie. Bežné zložky môžu zahŕňať výťažky z rastlín, ako je ženšen, nadržaná kozia burina a Tribulus terrestris, o ktorých sa predpokladá, že prispievajú k zlepšeniu prietoku krvi a celkovej sexuálnej vitality.
 • Zvýšenie oxidu dusnatého: Mnoho prírodných piluliek má za cieľ zvýšiť produkciu oxidu dusnatého v tele. Oxid dusnatý hrá kľúčovú úlohu pri vazodilatácii, uvoľnení krvných ciev a zlepšení prietoku krvi, čo je nevyhnutné pre dosiahnutie a udržanie erekcie. Podporou tohto prirodzeného procesu sa tieto pilulky snažia riešiť jeden zo základných faktorov ED.
 • Potenciálne výhody: Zástancovia prírodných piluliek často zdôrazňujú ich vnímané výhody. Tieto môžu zahŕňať menej hlásených vedľajších účinkov v porovnaní s farmaceutickými liekmi, holistickejší prístup k sexuálnemu zdraviu a príťažlivosť začlenenia prírodných prvkov do rutiny starostlivosti o seba. Je však nevyhnutné pristupovať k týmto tvrdeniam s náročným okom a poradiť sa so zdravotníckymi pracovníkmi.
 • Dôležité informácie a upozornenie: Zatiaľ čo prírodné pilulky môžu predstavovať sľubnú cestu, je dôležité, aby jednotlivci boli opatrní. Nie všetky doplnky sú vytvorené rovnako a ich účinnosť sa môže líšiť. Odporúča sa vybrať si výrobky od renomovaných výrobcov a konzultácia s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti pred začlenením týchto doplnkov je nevyhnutná, najmä pre jednotlivcov s už existujúcimi zdravotnými problémami alebo pre tých, ktorí užívajú lieky.
 • Doplnkový prístup: Prírodné pilulky sú často vnímané skôr ako doplnkový prístup než ako samostatné riešenie. Môžu byť integrované do širšej stratégie, ktorá zahŕňa zmeny životného štýlu, zvládanie stresu a iné prirodzené prístupy. Kľúč spočíva v prijatí komplexného prístupu k riešeniu mnohostrannej povahy erektilnej dysfunkcie.
Ako pri každom zásahu, individuálne reakcie sa môžu líšiť. Je dôležité, aby muži, ktorí uvažujú o prírodných tabletkách, pristupovali k rozhodnutiu s realistickými očakávaniami, pochopili, že výsledky môžu chvíľu trvať, a celkový prístup k sexuálnemu zdraviu by mal zahŕňať kombináciu faktorov.

Záver

Kľúčové poznatky

Erektilná dysfunkcia nie je ojedinelým problémom; Je to komplexná súhra biologických, psychologických a životných faktorov. Rozpoznanie prirodzených zmien v tele a riešenie prispievajúcich prvkov sú základnými krokmi v tomto procese.

Kľúčovým aspektom prevzatia zodpovednosti za sexuálne zdravie je zapojenie sa do otvorenej a čestnej komunikácie so zdravotníckymi pracovníkmi. Hľadanie poradenstva umožňuje dôkladné posúdenie špecifických faktorov prispievajúcich k ED, čo umožňuje formuláciu personalizovaného liečebného plánu. Či už sa rozhodnete pre konvenčnú liečbu, prírodné prístupy alebo ich kombináciu, odborné poradenstvo je neoceniteľné.

Je nevyhnutné pristupovať k ceste s realistickými očakávaniami. Zatiaľ čo prírodné pilulky a zmeny životného štýlu môžu predstavovať sľubné cesty, výsledky môžu chvíľu trvať. Trpezlivosť, dôslednosť a záväzok k širšiemu blahobytu prispievajú k trvalým zlepšeniam.

Takže zatiaľ je klinicky dokázané, že zariadenia na penis a prírodné pilulky sú najbezpečnejším produktom na zvýšenie libida na trhu. Neočakávajte však, že zariadenia na penis prinesú výsledky cez noc! Nie sú schopní takých zázrakov, ako je ich kúpa dnes a získanie dlhšieho a silnejšieho penisu do nasledujúceho rána. Pred použitím týchto predlžovačov sa pozorne naučte pokyny. Postupujte podľa nich a môžete byť spokojní so zmenami, ktoré tieto predlžovače vykonajú.

Budete musieť tráviť čas a investovať značné úsilie do dosiahnutia požadovaného výsledku. Ale budete ho milovať!
Naučte sa, ako liečiť erektilnú dysfunkciu u dospelých 


comments powered by Disqus