Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Medzinárodná sieť zdravotníckej starostlivosti

Domovská stránka  /   Zdravie a krása

Zdravie dospelých

Článok od <em>Strediska pre starostlivosť o zdravie</em>Článok od Strediska pre starostlivosť o zdravie

© Jennifer Greenwood (2021-01-03)
Zdravie dospelých 

Keď sa zamyslíte nad zdravímdospelých, môžete premýšľať o rôznych spôsoboch, ako zostať zdraví – od umývania rúk a vakcín až po prevenciu rakoviny. Dobré pre vás! Rozhodnutia, ktoré urobíte každý deň, idú dlhú cestu k podpore zdravia dospelých.

Je rovnako dôležité venovať pozornosť vašim príznakom a symptómom. Vedieť, ktoré zdravotné varovné príznaky pre dospelých si zaslúžia lekársku starostlivosť, od nevysvetliteľného úbytku hmotnosti alebo zmien v črevných návykoch až po dýchavičnosť a náhle bolesti hlavy.

A samozrejme, pravidelné fyzické vyšetrenia a skríningové testy zdravia dospelých sú dôležitou súčasťou preventívnej zdravotnej starostlivosti pre dospelých. Vedieť, ktoré skríningové testy potrebujete a ako často ich robiť. Včasná detekcia je často kľúčom k úspešnej liečbe. 

Novinky osmiešne

Ebola Survivor možno začala najnovšiu epidémiu -- o 5 rokov neskôr

Publikované dňa Utorok, Marec 16, 2021

Genetická analýza zistila, že súčasné vypuknutie eboly v Guinei pravdepodobne začalo tým, kto prežil epidémiu v rokoch 2014 - 2016, ktorej semenníky ukrývali spiaci vírus.

Viaceré krajiny pozastavili používanie vakcíny AstraZeneca

Publikované dňa Pondelok, Marec 15, 2021

Niekoľko štátov pozastavilo používanie vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v AstraZeneca, pretože sa objavili správy, že vakcína môže byť spojená s krvnými zrazeninami.

"Rasová priepasť" v zdraví srdca sa za 20 rokov zmenila len málo

Publikované dňa Pondelok, Marec 15, 2021

Nový výskum ukazuje, že černošskí Američania, ktorí žijú vo vidieckych oblastiach, majú dve až trikrát väčšiu pravdepodobnosť, že zomrú na cukrovku a vysoký krvný tlak v porovnaní s bielymi vidieckymi ľuďmi.Zdravie a krása

Akné a starostlivosť o pleť

Prevencia starnutia
comments powered by Disqus