Domovská stránka  /   Zdravie u mužov  /  Peyronieho choroba u mužov po 40 rokoch

Peyronieho choroba u mužov po 40: príznaky, príčiny a liečba

Peyronieho choroba u mužov po 40: príznaky, príčiny a liečba 

Čo je Peyronieho choroba?

Zakrivenie penisu sa tiež nazýva Peyronieho choroba , ktorá je podmienkou, že vplyv na penis a spôsobuje, že sa ohýbať abnormálne spôsobom. V niektorých zriedkavých prípadoch to spôsobí erektilnej dysfunkcie , ktorá je, keď človek nemôže udržať alebo dosiahnuť správnu erekciu. Príčinou Peyronieho choroby je veril byť vláknitý zjazvené tkanivo, ktoré sa vyvíja pod kožu penisu.

Peyronieho choroba u mužov po 40

Peyronie's Disease in Men After 40
Peyronieho choroba u mužov po 40
Podmienka môže mať vplyv na mužov bez ohľadu na to, aký vek sú , ale v približne šiestich z 100 mužov, ktoré sú vo veku medzi 40 a 70, to je viac obyčajný. Je to vzácnejšie u mužov, ktorí sú mladší, ale niekedy sa môže stať u mužov, ktorí sú v ich 30s. Nie je známe, či prípady sú skutočne vyššie ako uvedené čísla, pretože mnoho mužov jednoducho nechodí vidieť ich poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, keď majú túto podmienku, pretože rozpaky.
Počty tých, ktorí trpia Peyronieho choroba bude pravdepodobne zvyšovať, pretože viac ľudí sa chystá vidieť svojho lekára o sexuálnych záležitostiach potom sa v minulosti.

Peyronieho choroba verzus normálne zakrivenie

Penis má tendenciu k krivke prirodzene mierne a to je celkom normálne. Nazýva sa to "normálne zakrivenie". Aký je rozdiel medzi Peyronieho chorobou a normálnym zakrivením?

Ak je krivka v penise je pomerne ťažká, spôsobuje bolesť, alebo iné problémy, potom by to mohlo byť vývoj Peyronieho choroby. Človek môže mať problémy s pohlavným stykom alebo sa môže vyvinúť erektilnej dysfunkcie, ak trpia touto chorobou.
Je dôležité vidieť poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ak spozorujete akékoľvek abnormálne ohýbanie alebo bolesť v penise, pretože by to mohlo byť údaj o tom, že ste vývoj tohto stavu.

Symptómy Peyronieho choroby

Symptómy a príznaky Peyronieho choroby sa môžu v priebehu času vyvíjať pomaly. Penis môže ohýbať mierne na prvý a potom sa výraznejšie v priebehu času. Môže sa ohýbať smerom dolu, bokom, smerom nahor alebo iným smerom v závislosti od toho, kde sa doska nachádza vo vnútri penisu. Keď je penis vztýčený v určitom bode sa môže stať pomerne úzky. Zakrivenie môže časom zlepšiť, alebo to môže zostať väčšinou rovnaké. To všetko záleží na rozsahu stavu.

Symptoms of Peyronie's disease
Symptómy Peyronieho choroby u mužov po 40
Niektoré bežné príznaky Peyronieho choroby zahŕňajú erektilnú dysfunkciu, kde človek nemôže dostať erekciu alebo udržať erekciu. Tam môže byť tiež doska, ktorá sa vyvíja pod penis, a to cíti ako zjazvené tkanivo. Môže sa cítiť ako sploštený knedlík alebo nejaká tvrdá koža. To by mohlo byť známkou toho, že stav je prítomný v penise. V mnohých prípadoch, bolesť sa ísť preč postupne v priebehu času.
Podmienka môže viesť k skráteniu penisu alebo osobe, ktorá môže mať bolesť, keď dosiahnu erekciu alebo počas ich orgazmu.

Príčiny Peyronieho choroby

Čo spôsobuje Peyronieho chorobu, nie je úplne pochopený. To povedal, že tam je poškodenie malých krvných ciev v penise. Môže to byť spôsobené športovými udalosťami, sexuálnym stykom alebo nehodou. Kedykoľvek je zranenie penisu buniek, môžu sa stať uväznení vnútri penisu, a to vedie k rozvoju jazvy tkaniva. To je ako to, čo sa stane, keď sa dostanete vážne rez alebo iné zranenia a vy ste odišiel s zjazvené tkanivo na koži potom.

Penis sám má rúrky na oboch stranách, ktoré sú huba-ako a nazývame to corpus cavernosum. Tieto rúrky majú drobné krvné cievy vnútri a keď je muž sexuálne vzrušený a stávajú sa zaplavený krvou, a to spôsobuje erekciu. Tieto cavernosum sedieť na elastickom tkanive, ktorá je tunica albuginea.

Causes of Peyronie's disease
Príčiny Peyronieho choroby u mužov po 40
Keď je penis vztýčené to je natiahnuté a ak je zranenie penisu tkanivo by mohlo dôjsť k poškodeniu. Tam by mohol byť trvalý zjazvené tkanivo, ktoré sa vyvíja v priebehu času, a to by mohlo viesť k Peyronieho choroba u mužov po 40.
Tkanivo už nemôže natiahnuť správne a to vedie k zakriveniu alebo ohýbaniu penisu. Mnoho mužov, ktorí majú nejaký penis zranenia nikdy vyvíjať Peyronieho choroba, pretože sa nevyskytuje v každom prípade.
Dedičná môže zohrávať úlohu v stave. Ak muž v rodine má podmienku predtým, potom niekto iný môže vyvinúť podmienku. To tiež má tendenciu nastať u starších jedincov, pretože keď niekto, že je starší dostane zranenia, ktoré sú viac pravdepodobné, že jazva ako telo lieči. Niektorí výskumníci naznačujú, že môže byť porucha imunitného systému u niektorých jedincov, ktorá spôsobuje stav.

Peyronieho choroba liečba

Existuje niekoľko možností liečby , ktoré sú k dispozícii v prípade Peyronieho choroby u mužov po 40. Ak je jednotlivec stále schopný mať pohlavný styk alebo ich bolesť nie je ťažká, môžu byť požiadaní, aby počkať, či sa stav zhoršuje alebo sa dostane lepšie.

Pacient bude zvyčajne požiadaný, aby počkali asi 12 mesiacov pred akýmkoľvek druhom chirurgia možnosti sú diskutované, pretože v mnohých prípadoch, podmienka môže dostať lepšie v priebehu času. Ak je podmienka je pomerne ťažká, pacient môže byť podávaný lieky riešiť problémy s bolesťou.

Liečba lieky

Tu je zoznam FDA-schválený Peyronie choroba liečba lieky:

  • Lieku Xiaflex. Xiaflex alebo Clostridium hystolyticum je liek, ktorý bude podávaný pacientom, ak majú viac ako 30 ° zakrivenie v ich penis pri vztýčené.
  • S tamoxifénom. Tamoxifen je liek, ktorý sa niekedy podáva, pretože môže znížiť zakrivenie, bolesť a hrudky vnútri penisu u niektorých pacientov.
  • A Collagenase. To je enzým, ktorý môže znížiť veľkosť penisu plaketu a niekedy odstrániť tento povlak úplne.

Injekcie

Ak chcete znížiť zakrivenie penisu, injekcie sa niekedy podáva do penisu. Táto liečba bude zvyčajne trvať niekoľko mesiacov. Tkanivo vnútri penisu môže byť rozdelené tak, aby zakrivenie bolo znížené.

Tam boli len malé štúdie vykonané na úspešnosť pre penilní injekcie. Niektorí lekári naznačujú, že perforácia kože penisu môže spôsobiť lézie, a to by mohlo podporiť rozvoj plaketu rast.

Chirurgia

Ak niekto trpí Peyronieho chorobou, nemôže mať pohlavný styk, potom ich urológ môže odporučiť Možnosti chirurgického zákroku. Jednotlivec musí byť bez bolesti niekoľko mesiacov pred chirurgickým zákrokom bude považovaný. Zakrivenie ich penisu musí tiež prestať zhoršovať pred operáciou bude pokus.

K dispozícii sú 3 hlavné typy chirurgie Peyronieho choroby:

1. skrátenie

Strana penisu, ktorá nemá žiadny povlak, sa skráti. To môže zastaviť ohyb, keď jednotlivec má erekciu. Ak je zakrivenie nie je príliš ťažké a človek má dosť dlho penis, tento postup môže prebiehať. Dĺžka penisu sa skráti, keď je operácia dokončená.

2. predĺženie

Na niekoľkých miestach, zjazvené tkanivo je rez, a to umožňuje, aby sa pretiahnuť znova. V prípade, že listy sú schopné natiahnuť v primeranej móde potom človek bude mať rovný penis. Niektoré jazvy tkanivo je zvyčajne odstránená v priebehu konania. Tkanivo bude štepené na penis. Tento postup sa zvyčajne vykonáva pre jednotlivcov, ktorí majú kratší penis, alebo že ich zakrivenie je závažnejšie. Predĺženie jednej strane zvyšuje riziko impotencie a je rizikovejšia ako skrátenie metódy.

3. implantáty

Implantáty môžu byť vložené do penisu. Niektoré z nich sú trvalé a ostatné sú nahustené s čerpadlom-akcie, ktoré by sa nachádza v oblasti miešku. Trvalý implantát dáva človeku penis, ktorý je polotuhý, ktorý je dosť stroskotal pre nich mať pohlavný styk. Ak sa používajú čerpadlo aktivovaný implantát potom dosiahnu lepšiu erekciu. Na zníženie zakrivenia môže byť niektoré tkanivo jazvy odstránené pred vložením implantátu.

Peyronieho choroba prírodná liečba

Tam sú niektoré prírodné možnosti , pokiaľ ide o liečbu Peyronieho choroby. Niektorí jedinci používajú vákuové zariadenia alebo môžu používať penilní trakčná pomôcka terapia pomôcť znížiť plaketu. Rázová vlna terapia sa niekedy používa na pomoc rozbiť zjazvené tkanivo.

Zariadenia na trakciu penisu

Trakčné zariadenia na Penile sa považujú za novú terapeutickú možnosť pre mužov trpiacich Peyronieho chorobou. Avšak, tieto zariadenia majú dlhú históriu užívania v iných oblastiach medicíny, vrátane kostí, kože, kostrového svalu, atď.
Konštantná expanzia tkaniva penisu pomocou týchto zariadení vedie k vytvoreniu nového kolagénových tkanív bunkovými proliferáciou, a nakoniec na vláknitý povlak zmäkčenie a rozšírenie.
Táto myšlienka bola podporovaná nedávnymi dobre navrhnutou experimentálnymi štúdiami.

Peyronieho choroba Domáca liečba a životný štýl zmeny

A konečne, symptómy môžu byť znížené s Domáce ošetrenie a niektoré zmeny životného štýlu človeka. Tí, ktorí trpia podmienkou, sa vyzývajú, aby znížili spotrebu alkoholu, nelegálnych drog a prestali fajčiť. Pacientovi sa odporúča postarať sa o seba s riadnu stravu a získať veľa pohybu.

Komplikácie z Peyronieho choroby

Hlavnou komplikáciou z tohto stavu je, že človek nemôže mať uspokojivý pohlavný styk z dôvodu bolesti alebo môžu vyvinúť erektilnú dysfunkciu. Stres a úzkosť sú tiež dva z ďalších spoločných problémov, ktoré sa stávajú, keď človek má tento stav.

Zhrnutie

Peyronieho choroba môže byť liečená a je častejšia u mužov vo veku nad 40. Porozprávajte sa so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ak trpíte touto podmienkou, alebo si myslíte, že môže byť rozvoj to.

Treatment of Peyronie's disease
Liečba Peyronieho choroby u mužov po 40
Liečba vám môže pomôcť, takže môžete viesť normálny život. Penilní trakčná pomôcka terapia je považovaná za najlepšiu možnosť liečiť Peyronieho chorobu u mužov po 40. Podľa niekoľkých klinických štúdií, použitie penisu trakčného zariadenia výrazne zvyšuje penilní dĺžky v oboch ochabne a vztýčené stavy; a spôsobuje výrazné zlepšenie zakrivenia penisu u väčšiny pacientov v porovnaní s východiskovou hodnotou.

Štúdie tiež potvrdzujú , že penilní trakčná pomôcka je minimálne invazívna metóda liečenia Peyronieho choroby, ktorá môže produkovať účinné a trvalé vyrovnávanie ohnutého penisu u mužov po 40 alebo mladších.

Prečítajte si viac o korekcii zakrivenia penisu 


comments powered by Disqus