Domovská stránka  /   Zdravie u mužov  /  Produkcia spermií po 40 rokoch

Produkcia spermií po 40. Ako starnutie ovplyvňuje počet spermií a mužskú plodnosť.

Produkcia spermií po 40. Ako starnutie ovplyvňuje počet spermií a mužskú plodnosť. 

Problém produkcie spermií po 40 rokoch

Ak máte viac ako 40 rokov, je pravdepodobné, že máte nízky počet spermií a premýšľate o zvýšení produkcie spermií. Takmer každý dospelý muž to potrebuje a ich dôvody môžu byť odlišné. V prvom rade pomáha mužom zvýšiť plodnosť, ale to nie je jediný motív. Okrem zlepšenej plodnosti pomáha mužským orgazmom stať sa oveľa intenzívnejšími!

Toto nutkanie však samo o sebe neprinesie požadovaný výsledok, ak človek len sedí a nepodniká žiadne kroky na dosiahnutie tohto cieľa. Výsledky sú neuveriteľné a vplyv na pohodu dospelých mužov je skutočne pozoruhodný, pretože týmto spôsobom sa zlepšuje mužská energia, potencia a množstvo ejakulácie. Podľa štúdií väčšie ejakulácie zvyšujú hladiny serotonínového hormónu , o ktorom je známe, že pomáha regulovať náladu a sociálne správanie, chuť do jedla a trávenie, spánok a pamäť.
Väčšina mužov však má rada skutočnosť, že orgazmus sa ukáže byť intenzívnejší.
Problém študovali aj vedci. Ich analýza navyše pomáha mužom vyrovnať sa s problémom.

Sexuálne zdravie mužov po 40 rokoch

Za posledné desaťročie sa uskutočnilo veľa výskumov o sexuálnom zdraví mužov. Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti navrhujú používať doplnky výživy na zvládnutie mužských sexuálnych problémov. Ak je vaším zámerom zvýšiť produkciu spermií, neexistuje lepší prístup, ako to urobiť, ako užívať doplnky stravy, ktoré sú vyrobené s ohľadom na túto funkciu.

Existovali aj iné alternatívy, ktoré študovali, ale doplnky výživy sa ukázali ako najužitočnejší spôsob, ako zvýšiť produkciu spermií. Ich použitie bolo akceptované ako účinné a neškodné v porovnaní s cvičeniami na penis.

Zmeny starnutia v mužskom reprodukčnom systéme

Mnoho mužov zažíva významné zmeny vo svojom tele počas 40. rokov. Väčšina ľudí počula o zvýšení telesného tuku, ale v mužskom tele vrátane mužského reprodukčného systému existuje viac zmien.

Mužský reprodukčný systém prechádza významnými zmenami po tom, čo muž dovŕši 40 rokov. Zmeny môžu viesť k zníženiu sexuálneho zdravia, zníženiu mužskej plodnosti, objemu spermií produkovaných mužmi atď.
Aging Changes in Male Reproductive System
Zmeny starnutia v mužskom reprodukčnom systéme
Počas jeho 40. rokov prechádzajú semenníky človeka sériou zmien a tieto zmeny môžu mať dôsledky na jeho plodnosť a kvalitu spermií. Existuje nárast abnormálnych spermií , ktoré sú často klasifikované ako "mŕtve".

Nedávna vedecká práca publikovaná v International Journal of Andrology zistila, že počet spermií, pohyblivosť spermií a celková plodnosť človeka sú negatívne ovplyvnené zvýšenými hladinami abnormálnych spermií. Zistenia boli pozorované u mužov všetkých rás a vekových kategórií.
Štúdia tiež zistila, že zvýšenie abnormálneho počtu spermií bolo spojené s degeneráciou semenníkov spôsobenou starnutím. Degenerácia spôsobuje zvýšenie poškodenia DNA spermií a zvýšenie abnormálnych spermií.

Okrem abnormalít spermií môže dôjsť aj k poklesu sexuálnej túžby a erektilnej dysfunkcie. Zvýšené hladiny abnormálnych spermií ovplyvňujú pravdepodobnosť, že deti človeka majú genetické ochorenia a spôsobujú nárast potratov. Štúdie mužov, ktorí mali potrat, zistili, že ich spermie obsahovali viac spermií, ktoré mali poškodenie DNA.

Rastú obavy z vplyvu problémov so spermiami na plodnosť mužov. Štúdie naznačujú, že problémy so spermiami spôsobené starnutím môžu viesť k neplodnosti v 30% prípadov mužskej neplodnosti. V niektorých prípadoch to mohlo byť doteraz nezistené.

Faktory životného štýlu a návyky, ktoré ovplyvňujú kvalitu spermií po 40 rokoch

Ako muži starnú, rôzne faktory životného štýlu a návyky môžu významne ovplyvniť kvalitu spermií a následne aj mužskú plodnosť. Pochopenie vplyvu týchto faktorov je rozhodujúce pre tých, ktorí chcú udržať alebo zlepšiť svoje reprodukčné zdravie po dosiahnutí veku 40 rokov.

Lifestyle Factors and Habits
Faktory životného štýlu a návyky

Diéta a výživa

Diéta hrá kľúčovú úlohu v celkovom zdraví, vrátane reprodukčného zdravia. Strava bohatá na základné živiny môže podporiť optimálnu produkciu spermií. Antioxidanty, ako je vitamín C a E, ktoré sa nachádzajú v ovocí a zelenine, pomáhajú chrániť spermie pred oxidačným poškodením. Zinok, ktorý je bohatý na orechy, semená a chudé mäso, je životne dôležitý pre vývoj a pohyblivosť spermií. Omega-3 mastné kyseliny, ktoré sa bežne nachádzajú v mastných rybách, ako je losos, môžu tiež pozitívne ovplyvniť kvalitu spermií.

Naopak, nadmerná konzumácia spracovaných potravín, sladkých nápojov a vysoké hladiny nasýtených tukov môžu mať nepriaznivé účinky na zdravie spermií.

Cvičenie a fyzická aktivita

Pravidelná fyzická aktivita je prospešná pre celkovú pohodu a môže pozitívne ovplyvniť plodnosť. Zapojenie sa do miernych cvičebných rutín môže pomôcť udržať zdravú telesnú hmotnosť, regulovať hladiny hormónov a znižovať stres - to všetko sú faktory spojené s kvalitou spermií. Nadmerné alebo intenzívne cvičenie však môže mať opačný účinok, čo potenciálne znižuje produkciu spermií. Dosiahnutie rovnováhy je nevyhnutné a konzultácia s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti alebo odborníkom na fitness môže pomôcť prispôsobiť cvičebný režim individuálnym potrebám.

Fajčenie, zneužívanie alkoholu a návykových látok

Fajčenie, nadmerná konzumácia alkoholu a zneužívanie návykových látok môžu výrazne zhoršiť kvalitu spermií. Fajčenie prináša do tela škodlivé toxíny, ktoré môžu poškodiť DNA spermií. Podobne nadmerný príjem alkoholu môže viesť k hormonálnej nerovnováhe a zníženiu hladiny testosterónu, čo ovplyvňuje plodnosť. Nelegálne drogy môžu mať aj vážne negatívne dôsledky.

Prestať fajčiť, zmierniť príjem alkoholu a hľadať pomoc pri zneužívaní návykových látok môže viesť k zlepšeniu kvality spermií a celkového zdravia.

Zvládanie stresu

Chronický stres a úzkosť môžu narušiť produkciu hormónov a funkciu spermií. Nájdenie účinných techník zvládania stresu, ako je všímavosť, jóga alebo meditácia, môže byť nápomocné pri udržiavaní optimálnej kvality spermií. Cvičenie relaxačných metód môže pomôcť znížiť hladinu kortizolu a zlepšiť celkovú pohodu.

Zdravotné podmienky a lieky súvisiace s vekom: vplyv na kvalitu spermií po 40 rokoch

Ako muži starnú, stávajú sa náchylnejšími na celý rad zdravotných stavov , ktoré môžu ovplyvniť ich reprodukčné zdravie a kvalitu spermií. Okrem toho použitie určitých liekov na zvládnutie týchto ochorení súvisiacich s vekom môže mať rôzne účinky na mužskú plodnosť.

Age-Related Health Conditions and Medications
Zdravotné podmienky a lieky súvisiace s vekom

Cukrovka

Cukrovka, najmä cukrovka 2. typu, je častejšia u starších jedincov. Vysoká hladina cukru v krvi spojená s cukrovkou môže ovplyvniť kvalitu spermií. Môže viesť k oxidačnému stresu a poškodeniu DNA v spermiách. Okrem toho niektoré lieky na cukrovku, ako sú sulfonylmočoviny, môžu znížiť hladiny testosterónu, čo ďalej ovplyvňuje plodnosť.

Účinná liečba cukrovky, vrátane udržiavania stabilnej hladiny cukru v krvi, je nevyhnutná pre zachovanie kvality spermií.

Hypertenzia (vysoký krvný tlak)

Hypertenzia je ďalším bežným zdravotným stavom súvisiacim s vekom. Niektoré lieky používané na zvládnutie vysokého krvného tlaku, ako sú beta-blokátory a tiazidové diuretiká, môžu potenciálne ovplyvniť erektilnú funkciu a znížiť libido. Tieto účinky môžu nepriamo ovplyvniť plodnosť. Je dôležité, aby muži s hypertenziou úzko spolupracovali so svojimi poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti pri hľadaní vhodného liečebného režimu, ktorý minimalizuje tieto vedľajšie účinky a zároveň účinne kontroluje krvný tlak.

statíny (lieky znižujúce hladinu cholesterolu)

Statíny sa často predpisujú na zvládnutie vysokých hladín cholesterolu u starších jedincov. Zatiaľ čo tieto lieky sú všeobecne dobre tolerované, niektoré štúdie naznačujú možnú súvislosť medzi užívaním statínov a zníženými hladinami testosterónu. Nižšia hladina testosterónu môže ovplyvniť produkciu spermií. Dôkazy o tom sú však zmiešané a prínosy statínov pri znižovaní rizika srdcových ochorení by sa mali starostlivo zvážiť oproti potenciálnym problémom s plodnosťou.

Hormonálna substitučná terapia (HRT)

Niektorí muži nad 40 rokov môžu podstúpiť hormonálnu substitučnú liečbu na riešenie poklesu hladín testosterónu súvisiaceho s vekom. Zatiaľ čo HRT môže mať pozitívny vplyv na sexuálne funkcie, svalovú hmotu a náladu, môže tiež potlačiť prirodzenú produkciu testosterónu. Toto potlačenie môže ovplyvniť produkciu spermií. Muži, ktorí uvažujú o HSL, by mali diskutovať o možnostiach zachovania plodnosti so svojimi poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti.

Zdravotné stavy súvisiace s vekom a lieky používané na ich liečbu môžu mať po 40 rokoch rôzne vplyvy na kvalitu spermií a mužskú plodnosť. Je veľmi dôležité, aby jednotlivci otvorene komunikovali so svojimi poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti o svojich reprodukčných cieľoch a obavách.

Ako starnutie ovplyvňuje počet spermií a mužskú plodnosť?

Ako starnutie ovplyvňuje počet spermií a mužskú plodnosť? Starnutie ovplyvňuje mužskú plodnosť a počet spermií mnohými spôsobmi. Ako roky plynú, hormóny a enzýmy v semenníkoch, ktoré sú zodpovedné za produkciu spermií, pracujú menej efektívne. Semenníky nakoniec začnú produkovať menej spermií.

Aging Affects Sperm Count and Male Fertility
Starnutie ovplyvňuje počet spermií a mužskú plodnosť
Existujú dva bežné spôsoby, ako vek ovplyvňuje mužskú plodnosť.

1. Zníženie produkcie testosterónu

Muži môžu začať produkovať menej testosterónu, mužského pohlavného hormónu, ktorý je nevyhnutný pre sexuálne zdravie mužov. A produkcia testosterónu je ovplyvnená mnohými rôznymi faktormi, vrátane:

 • Hormonálne posuny, ako je pokles hladín ľudského rastového hormónu (HGH) alebo estrogénu, ktorý sa často vyskytuje s vekom
 • Faktory životného štýlu, ako napríklad koľko alkoholu, sódy a rýchleho občerstvenia muži jedia
 • Diéta, najmä typ tuku, ktorý muži jedia

2. Zníženie produkcie spermií

Okrem poklesu produkcie testosterónu dochádza aj k poklesu počtu spermií - počtu spermií, ktoré sa produkujú u starších mužov. Strata produkcie spermií a počtu spermií sa vyskytuje vo všetkých vekových kategóriách, aj keď môže byť výraznejšia, keď sa vyskytuje u starších mužov.

Starnutie a kvalita spermií

Starnutie ovplyvňuje kvalitu spermií dvoma rôznymi typmi problémov, fyzickými a chemickými, vysvetľuje Dr. Steven Shainberg, reprodukčný endokrinológ a riaditeľ programov plodnosti mužov vo Weill Cornell Medicine v New Yorku. "Okrem fyzických problémov, ako je zlá výživa a pečeň, ktorá nefunguje optimálne, existujú aj chemické problémy," vysvetľuje. "Keď sa sperma uskladní, časom sa rozkladá, čo môže byť spôsobené chemikáliami v strave. To môže mať za následok, že spermie budú mať nižšiu pohyblivosť a funkciu."

"Čím dlhšie je sperma uložená, tým je pravdepodobnejšie, že bude trpieť chemickým problémom, ako aj fyzickým," pokračuje Shainberg. "Sperma je uložená v nadsemenníkoch, kde je dostatok priestoru na odber spermií a sperma, ktorá je skladovaná príliš dlho, má s najväčšou pravdepodobnosťou fyzický problém."
Shainberg poznamenáva, že kľúčovým faktorom kvality spermií je vek: Existuje len toľko spermy, ktorá môže byť uložená, ak sa degraduje. V skutočnosti, keď spermie starnú, môže byť príliš neskoro s tým niečo urobiť, pretože existuje bod, kde nedochádza k zmene kvality spermií.

Shainberg tiež zdôrazňuje, že všetci muži, ktorí trpia problémami s neplodnosťou, bez ohľadu na dôvod, by mali mať spermie pravidelne vyšetrené. "Ak je sperma nekvalitná, je dôležité pokúsiť sa zistiť, či existuje fyzikálny alebo chemický problém," vysvetľuje. "Ak existuje fyzický problém, existujú opatrenia, ktoré možno prijať na zlepšenie kvality spermy."

Ako zvýšiť produkciu spermií?

Mnoho žien pripúšťa, že nechcú zostať s partnerom, ktorý ich sexuálne neuspokojuje. Všetky tieto ženy chcú mať partnera, ktorý im môže poskytnúť úplné potešenie. Ženy majú radi mužov, ktorí vzbudzujú ich sexuálne vzrušenie a oslovujú ich. Majú radi mužov, ktorí miešajú svoju krv. Medzi najvplyvnejšie faktory patrí schopnosť človeka uspokojiť svoju dámu.

To je obrovský dôvod pre prírodné doplnky. Existuje celý rad prostriedkov a prírodných doplnkov, ktoré umožňujú mužom zvýšiť produkciu spermií. Užívajte multivitamíny denne a vaše telo bude zásobované základnými živinami, ktoré sú tak užitočné, keď je organizmus vyčerpaný.

Tu je niekoľko ďalších tipov , ako zvýšiť produkciu spermií po 40 rokoch:

 • Pite viac vody.
 • A čo viac, pamätajte, že pravidelné fyzické cvičenie udrží vaše telo fit a vaše mužské funkcie na slušnej úrovni.
 • Buďte opatrnejší pri svojom jedálnom lístku a rozhodnite sa v prospech výživnej stravy namiesto nezdravého občerstvenia a spracovaných výrobkov.
 • Prestaňte fajčiť, ale ak nemáte silu vôle to urobiť, pokúste sa tento zlozvyk ovládať. Berte do úvahy jeho negatívny vplyv na vaše spermie, ich objem a kvalitu.
 • Alkohol je ďalší zvyk, ktorý budete musieť kontrolovať. Pokúste sa ho používať v miernom množstve.
 • Nepodceňujte, čo pre vás znamená odpočinok . Je nevyhnutný pre vaše zdravie, ako aj dobrý spánok.
 • A nakoniec musíme povedať, mať aktívny príjemný sexuálny zážitok po celú dobu - to vás udrží fit a energické.

Výživové doplnky a diétne plány: Podpora kvality spermií po 40 rokoch

Strava a výživa zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní celkového zdravia a môžu mať významný vplyv na kvalitu spermií, najmä u mužov starších ako 40 rokov. Zatiaľ čo vyvážená strava bohatá na základné živiny je rozhodujúca, niektoré špecifické výživové vitamíny a minerály a stravovacie plány sa ukázali ako sľubné pri podpore a zvyšovaní kvality spermií.

Nutritional Supplements Supporting Sperm Quality
Výživové doplnky podporujúce kvalitu spermií

Základné živiny pre zdravie spermií

 • antioxidanty: Antioxidanty ako vitamín C a E pomáhajú chrániť spermie pred oxidačným poškodením. Bobule, citrusové plody, orechy a listová zelenina sú vynikajúcimi zdrojmi potravy.
 • Zinok: Zinok je nevyhnutný pre produkciu a pohyblivosť spermií. Potraviny ako chudé mäso, morské plody, fazuľa a orechy sú bohaté na zinok.
 • Folát: Folát je životne dôležitý pre syntézu DNA v spermiách. Nachádza sa v zelenej zelenine, strukovinách a obohatených obilninách.
 • Omega-3 mastné kyseliny: Tieto zdravé tuky, ktoré sa nachádzajú v mastných rybách, ako je losos, chia semienka a ľanové semienka, môžu pozitívne ovplyvniť morfológiu a pohyblivosť spermií.

Stravovacie návyky, ktoré je potrebné zvážiť

 • Stredomorská strava: Táto strava bohatá na ovocie, zeleninu, celé zrná a zdravé tuky (napr. Olivový olej) je spojená so zlepšenou kvalitou spermií. Antioxidanty a zdravé tuky v tejto strave môžu prospieť zdraviu spermií.
 • DASH diéta: Diétne prístupy k zastaveniu hypertenzie (DASH), ktorá kladie dôraz na ovocie, zeleninu, chudé bielkoviny a celé zrná, môže pozitívne ovplyvniť zdravie srdca aj kvalitu spermií.
 • Diéta s nízkym glykemickým indexom (GI): Diéta, ktorá sa zameriava na potraviny s nízkym GI, ktoré pomaly uvoľňujú glukózu do krvného obehu, môže pomôcť regulovať hladinu cukru v krvi a znížiť riziko inzulínovej rezistencie, ktorá môže ovplyvniť kvalitu spermií.

Výživové doplnky

 • Koenzým Q10 (CoQ10): Koenzým Q10 je antioxidant, ktorý bol študovaný pre svoj potenciál zlepšiť parametre spermií vrátane pohyblivosti.
 • L-karnitín: Táto aminokyselina môže zvýšiť pohyblivosť a funkciu spermií.
 • Vitamín D: Adekvátne hladiny vitamínu D sú spojené s lepšou pohyblivosťou a morfológiou spermií. Doplnky môžu byť potrebné pre tých, ktorí majú nedostatky.
Je dôležité poznamenať, že zatiaľ čo výživové doplnky môžu byť prospešné, mali by sa užívať pod vedením poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, najmä pri riešení špecifických problémov plodnosti.
Udržiavanie stravy bohatej na základné živiny a dodržiavanie stravovacích návykov, ktoré podporujú celkové zdravie, môže pozitívne ovplyvniť kvalitu spermií u mužov nad 40 rokov. Okrem toho zváženie cielených výživových doplnkov, ak je to vhodné, môže ponúknuť ďalšiu podporu tým, ktorí chcú zlepšiť svoje reprodukčné zdravie.

Najlepšie produkty na zvýšenie produkcie spermií

Existuje mnoho spôsobov, ako zvýšiť produkciu spermií u dospelých mužov. Medzi nimi má príjem prírodných doplnkov, ktoré zvyšujú produkciu spermií po 40 rokoch, jednu z vedúcich úloh.

V internetových obchodoch je dnes veľký výber takýchto produktov.
Všetky tieto produkty môžu poskytnúť úžasný účinok a zvýšiť produkciu spermií po 40.
Tento účinok je založený na lekársky schválenom zložení vysoko kvalitných surovín. Výsledok je skutočne pôsobivý - od nadmerného štádia sexuálneho života až po zvýšené množstvo produkcie spermií. Dokonca aj pocit musí byť belší a homogénny.

Ale nikto okrem vás sa nemôže rozhodnúť, čo si vybrať. Len lekár môže poskytnúť správnu radu a konzultácia sa prísne odporúča. Existuje veľa rôznych spôsobov, ale musíte urobiť konečné rozhodnutie. V prípade, že chcete zvýšiť produkciu spermií, nemusíte sa ničoho obávať. Mali by ste byť vytrvalí a to vám pomôže dosiahnuť váš cieľ.

Zvýšte produkciu spermií po 40 rokoch 


comments powered by Disqus