Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Medzinárodná sieť zdravotníckej starostlivosti

Domovská stránka  /   Zdravie u mužov  /  Možnosti liečby Peyronieho choroby

Peyronieho choroba možnosti liečby. Aká je najlepšia liečba?

Peyronieho choroba možnosti liečby. Aká je najlepšia liečba? Pre jednotlivcov, ktorí trpia zakrivením penisu, existuje niekoľko rôznych možností liečby Peyronieho choroby, ktoré by mohli byť užitočné pre podmienku.

Aká je najlepšia liečba pre Peyronieho chorobu?

Aká je najlepšia liečba pre Peyronieho chorobu? Ak chcete odpovedať na túto otázku, musíme preskúmať všetky Peyronie choroby možnosti liečby a nájsť ich klady a zápory. Tu sú niektoré z možností, ktoré by ste mohli zvážiť diskusiu so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti , ak ste náhodou trpia touto chorobou. Zahŕňajú aj chirurgické zákroky a nechirurgickú liečbu Peyronieho choroby.

Poďme si teraz prezrieť tieto možnosti liečby v detaile:

Vitamíny

Vitamins for Peyronie's Disease Treatment
Vitamíny pre liečbu Peyronieho choroba
Nie je veľa výskumu, ako vitamíny vám môžu pomôcť, ak trpíte Peyronieho chorobou. Dobrým pravidlom je, aby ste jedli veľmi zdravú stravu. To bude zahŕňať veľa ovocia, zeleniny, chudé mäso, ryby, orechy, semená, celé zrná, a mliečne potraviny.

To vám dá výživu, že budete musieť udržiavať zdravé telo a to bude pravdepodobne pomôže vašej Peyronieho neporiadok.

Vitamín E

Tam je jeden vitamín, ktorý sa hovorí, že je docela úspešný pri liečbe tohto stavu, a to je vitamín E. Niektorí výskumníci naznačujú, že tie, ktoré majú nedostatok vitamínu E často majú Peyronieho chorobu. Neexistuje žiadny definitívny odkaz na tento, ale je tu korelácia medzi nedostatkom vitamínu E a tými, ktoré trpia zakrivenie penisu. Podľa mnohých výskumov a štúdií je to jeden z najlepších vitamínov pre Peyronieho chorobu.
Vitamín E je známe, že pomáhajú predchádzať zjazvené tkanivo a má vlastnosti, ktoré pomáhajú s dilatácie krvi, takže to udržuje krvné cievy v dobrom zdravotnom stave. Vitamín E je tiež veľmi anti-poburujúce.
To nie je preskúmaná do veľkej miery ako liečba pre Peyronieho neporiadok, ale tam bola správa v 1993, ktorý bol uvedený na AMERICKEJ National Institute of Health konferencii, ktorá uviedla, že asi na 99% jedincov, ktorí sa vitamín E mal zlepšenie bolesti, ale približne 70% z viac ako 100 mužov, ktorí sa zúčastnili štúdie nemal žiadne zmeny symptómov po tom, čo používali vitamín E.

Výsledky tejto štúdie boli rozhodnuté byť nespoľahlivé, ale stále povedal, že vitamín E by mohol byť prínosom pre tých, ktorí trpia Peyronieho chorobou.

Vitamín E štúdie

Nová štúdia bola vykonaná v januári 2013 a 70 mužov, ktorí trpia Peyronieho choroba boli uvedené do dvoch liečebných skupín. Tí v prvej skupine dostali vitamín E a iné látky, ktoré pomáhajú liečiť Peyronieho poruchu. Jedna látka, ktorú dostali, sa nazýva verapamil a táto sa používa na rozpustenie nahromadenia plaku.

Boli tiež uvedené niektoré lieky na liečbu zápalov, rovnako ako bolesť. Tí v skupine 2 sú uvedené drogy, ale neboli uvedené žiadne vitamínu E. Zúčastnili sa tohto programu asi šesť mesiacov. Prešli Hodnotenie bolesti, ultrazvuk penisu, a IIEF alebo medzinárodný index erektilnej funkcie štúdie.
Zníženie plaku nahromadenie v skupine jeden bol 50,2% a v 2. skupine, to bolo znížené o 35,8%. V skupine jeden 96,6% mužov malo zlepšenie ich zakrivenie penisu, zatiaľ čo len 48,4% z tých v skupine 2 sa zlepšila zakrivenie penisu. V skupine 1 sa skóre IIEF zlepšilo veľkým rozpätím. V skupine 2 došlo k zvýšeniu veľkosti plaku.
Vedci uviedli po tejto štúdii, že vitamín D môže byť užitočné pre liečbu Peyronieho choroby a pomohol zastaviť progresiu ochorenia. Vedci naznačujú, že použitie vitamínu E spolu s ďalšími prístupmi môže pomôcť k liečbe tohto stavu. Existujú aj iné možnosti liečby, ako je elektrická rázová vlna terapia, penilní Extenders, vákuové čerpadlá, injekčná terapia, a chirurgické možnosti, ktoré by mohli byť výhodnejšie ako jednoducho pomocou vitamínu E.

Peyronieho liečebné cvičenia

Exercises for Peyronie's Disease Treatment
Cvičenie pre liečbu Peyronieho choroby
Riadny cvičebný režim môže byť prospešný pri pomáhaní tým, ktorí trpeli Peyronieho chorobou. Akékoľvek cvičenie, ktoré budete vykonávať, bude vám pomôže zostať zdravý a môže ťažiť vám v znižovaní bolesti alebo iné problémy s podmienkou.
Existuje niekoľko liečebných cvičení, ktoré môžete urobiť, aby penis, ktorý môže pomôcť znížiť bolesť a ďalšie problémy, ktoré trpíte, sú uvedené nižšie.
Je dôležité, aby ste sa porozprávali so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti predtým, ako budete robiť tieto Peyronieho liečebné cvičenia , pretože neviete, ktoré z nich môžu byť prospešné, alebo ak vám pomôžu s vaším individuálnym stavom.

Penis strečing cvičenie číslo jedna

Musíte pochopiť váš penis za hlavou penisu. Potom ho vytiahnite rovno z tela a držte úsek po dobu 15 sekúnd a potom ho vráťte do uvoľnenej polohy. Potom je potrebné to urobiť v rôznych smeroch, ako je dole, hore, vľavo a vpravo. Musíte držať každej z týchto pozícií po dobu 15 sekúnd.

Akonáhle sa tieto Peyronieho liečebné cvičenia boli vykonané budete musieť masáž penisu, kým sa dostanete erekciu. Musíte chytiť basy penisu s ukazovákom a palec a tvorí kruh ako v poriadku znamenie. Musíte použiť tlak a mlieko penis s rukou od základu, aby žľazy a potom opakujte tento 10 krát.

Penis strečing cvičenie číslo dva

Musíte použiť mazacie oleje na penis a masáž, až budete mať poloerekciu. Musíte pochopiť penis na základni s ukazovákom a palec tvoriť v poriadku znamenie. Naneste trochu mierny tlak na penis s prstami. Posuňte dva prsty na hriadeľ penisu a Udržujte dostatočný tlak, kým sa hlava penisu zväčší krvou.

Keď sa dostanete blízko hlavy, musíte uchopiť základňu s ukazovákom a palec z vašej opačnej ruky a posuňte sa smerom k glans oblasti. Musíte pokračovať v pohybe pomocou oboch rúk. Mali by ste urobiť 100 opakovanie týchto Peyronieho liečebných cvičení na začiatku a potom pracovať až do 200 opakovaní. Musíte zastaviť cvičenie , ak máte pocit, ako by ste potrebovali ejakulovať.

Penis Stretch číslo tri

Musíte použiť ruku a uchopiť ochabne penis na hlave a aplikovať dostatočný tlak, ktorý môžete držať, aby sa umožnilo prietok krvi. Musíte vytiahnuť ho von a pretiahnuť ďaleko, ako môžete. Musíte držať tento úsek asi tri až päť minút.

Potom, čo to urobíte, musíte odpočívať asi 1 minútu a potom opakovať tento Peyronieho liečebný výkon. Nabudúce to budete musieť vytiahnuť dole, hore, vľavo a vpravo, potom opakujte celý proces.

Peyronieho choroba chirurgia

Surgery for Peyronie's Disease Treatment
Chirurgia pre liečbu Peyronieho choroba
Chirurgia je zvyčajne posledná možnosť, pokiaľ ide o Peyronieho choroba, ale to môže byť prospešné v niektorých prípadoch. Tu sú niektoré z chirurgických možností , ktoré sú bežne vykonávané pre túto chorobu.

Tunica albuginea plication

Tam je tenká vrstva tkaniva, ktorá obklopuje časť penisu s názvom cavernosa a my sa odvolávajú na túto oblasť ako tunica albuginea.
Kavernózna oblasť je hubovité tkanivo a táto oblasť naplní krvou, keď muž má erekciu.
Plaketa bude tvoriť vnútri tunica albuginea oblasti. Chirurg narovnať penis tým, že časti tunica albuginea a skladanie to na opačnej strane penisu zakrivenie. V niektorých prípadoch sa časti odstránia. Táto oblasť je potom šité, a to udržuje penis rovno.

Štepenie a plaketa rez

Ak je podmienka je pomerne ťažká, potom je to Peyronieho choroba chirurgia sa niekedy vykonáva. Ak chcete penis opäť rovno chirurg bude rez do plaku vklady a potom vyplňte tento priestor s štepom kožného tkaniva. Štepu môže pochádzať z inej ľudskej bytosti alebo zvieraťa.

Implantát

Implantát je v podstate penilná protéza. Ak muž trpí erektilnou dysfunkciou , ako aj Peyronieho neporiadok, môžu sa rozhodnúť, že majú penilnú protézu alebo implantát vložený. Tento postup odstráni corpora cavernosa oblasti a dať implantát fľaše v tejto oblasti, ktorá narovná penis.
Čerpadlo a zásobník tekutiny môže byť tiež umiestnená v oblasti miešku, ktorá sa používa na nafúkne penilní implantát. Kedykoľvek človek chce erekciu, ktorú jednoducho aktivovať čerpadlo, a to bude re-uvoľniť niektoré tekutiny z nádrže oblasti do fliaš. Keď človek nechce erekciu už tekutina tečie späť do nádrže oblasti.

Komplikácie a vedľajšie účinky operácie Peyronieho choroby

Typ Peyronieho choroba chirurgia, ktorá sa vykonáva bude všetko závisieť na anatómie muža a typ ochorenia, ktoré majú. Tam by mohla byť strata citlivosti penisu alebo nejaké skrátenie penisu po vykonaní procedúry. Komplikácie môžu zahŕňať penilní bolesť , rovnako ako erektilnej dysfunkcie v niektorých prípadoch.

Penilné injekcie

Injections for Peyronie's Disease Treatment
Injekcie na liečbu Peyronieho choroby
V niektorých prípadoch, lieky môžu byť injekčne do penisu , ktoré môžu pomôcť liečiť zakrivenie penisu. Tento liek sa vstrekuje do ložiskovej oblasti. Dve látky, ktoré sa často používajú, sú interferón a verapamil. To pomáha zastaviť vývoj kolagénu v penise, pretože tento proteín je to, čo tvorí plaketu. Môžu tiež pomôcť, aby sa doska menšia.
Existuje údaj však zo správ, že tieto dve injekcie terapie nie sú tak prospešné ako niektoré iné non chirurgické ošetrenie pre Peyronieho chorobu.
FDA alebo USA pre výživu a liečivá správa schválila injekčné lieky pre Peyronieho chorobu v decembri 2013, ktorý sa nazýva xiaflex. Tento liek získal súhlas na liečbu Peyronieho choroby. Tento liek sa podáva v liečebnom kurze, ktorý trvá štyri cykly vášho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. To ukázal nejaký sľub pri liečbe zakrivenie penisu.

Ďalšou možnosťou, ktorá sa niekedy používa, je Kyselina hyalurónová. Zistilo sa, že pomáha znižovať zápal v oblasti penisu. Muži, ktorí šli do štúdie v 2016, ako je uvedené v časopise Journal of sexuálne lekárstvo, povedal, že tie, ktoré dostali túto kyselinu injekciu raz týždenne po dobu 10 týždňov mal plaketu veľkosť, ktorá klesla v približne polovica mužov, ktorí sa zúčastnili štúdie.

Zakrivenie penisu bolo tiež znížené o približne 10 stupňov v mnohých jedincov. Muži tiež uviedli, že zlepšili sexuálnu spokojnosť a lepšiu erekciu.

Zariadenie na trakciu penisu

Device for Peyronie's Disease Treatment
Zariadenie pre liečbu Peyronieho choroby
Trakčné zariadenia sa teraz často používajú na liečbu zakrivenia penisu. Tieto zariadenia sú označované ako penis Extender, pretože sa používajú na natiahnuť penis získať viac dĺžky v penise v priebehu času.

Toto zariadenie na trakciu penisu pre Peyronieho chorobu sa musí nosiť približne 6 až 9 hodín každý deň a môžu pomôcť narovnať v penise. Zariadenie bude fungovať veľmi efektívne, ak sa nosí na dlhšiu dobu.
To môže byť trochu ťažkopádne nosiť, ale to je často považovaný za najlepšiu možnosť liečiť Peyronieho chorobu.
Zariadenie na trakciu penisu pre Peyronieho chorobu je klinicky dokázané , že je prospešné pre väčšinu jedincov. Veľa klinických skúšok bolo vykonané na potvrdenie účinnosti trakčných zariadení na liečbu zakrivenia penisu.

Zhrnutie

To sú niektoré z najznámejších a spoľahlivých Peyronieho choroba možnosti liečby. Aká je najlepšia liečba pre Peyronieho chorobu? Ide o komplikovaný problém, ktorý musí riešiť poskytovateľ zdravotnej starostlivosti. Okrem chirurgického zákroku existujú aj možnosti pre nechirurgickú liečbu Peyronieho choroby a niektoré môžu pracovať lepšie ako iné pre vašu individuálnu otázku.

Je však potrebné poznamenať, že zariadenie na trakciu penisu dostalo početné schválenia v najnovších klinických štúdiách a teraz sa odporúča ako najlepšia možnosť liečby pre Peyronieho chorobu väčšinou zdravotníckych odborníkov.

Získajte najlepšie trakčné zariadenie na penisu 


comments powered by Disqus