Domovská stránka  /   Zdravie a krása  /  Ako sa vyhnúť akné dospievajúcich

Ako sa vyhnúť akné dospievajúcich a zabrániť akné u dospelých v budúcnosti?

Článok od <em>Strediska pre starostlivosť o zdravie</em>Článok od Strediska pre starostlivosť o zdravie

© Jennifer Greenwood (2022-10-19)
Ako sa vyhnúť akné dospievajúcich a zabrániť akné u dospelých v budúcnosti?  Tínedžerské akné, často oveľa viac ako akýkoľvek iný druh akné, sa stáva veľkým neriešiteľným problémom. V puberte je všetko cítiť tak jasne a náhle tieto škvrny - a môžu premeniť najjasnejšie pocity na najtemnejšiu biedu.

Tínedžeri sú často veľmi znepokojení svojím dobrým vzhľadom, najmä v snahe prilákať človeka opačného pohlavia, takže výskyt akné je skutočnou katastrofou pre milióny mladých ľudí na celom svete. Niektorí tínedžeri trpia depresiami z tohto jednoduchého dôvodu. Dospievajúce akné môže byť jasne červené alebo mačička biela, ale v každom prípade sú neatraktívne a odpudivé a väčšina tínedžerov chce zistiť, ako sa vyhnúť akné tínedžerov.

Existuje veľa metód, ako sa zbaviť dospievajúceho akné, ale pre každého tínedžera neexistuje žiadna 100% istá technika.
Existuje niekoľko metód, z ktorých si môžete vybrať, pozrime sa na najdôležitejšiu účinnú techniku pre dospievajúce akné.

Ale tu prichádza ďalšia otázka. Môže sa dospievajúce akné zmeniť na akné pre dospelých, keď dospievajúci vyrastie? Predtým, ako preskúmame túto otázku, poďme zistiť, aký je rozdiel medzi akné dospievajúcich a akné dospelých.

Aké sú rozdiely medzi akné u dospelých a akné u dospievajúcich?

Aj keď sa akné bežne spája s tínedžermi, nie je to výlučne utrpenie dospievajúcich. V skutočnosti môže akné postihnúť ľudí všetkých vekových kategórií. Aký je teda rozdiel medzi akné pre dospelých a dospievajúcim akné? Poďme sa na to pozrieť bližšie.

Adult Acne and Teen Acne
Akné pre dospelých a akné u dospievajúcich
Akné je bežné a liečiteľné kožné ochorenie, ktoré spôsobuje pupienky alebo "zits". Ale môže byť veľký rozdiel medzi akné u dospievajúcich a akné u dospelých. Dospievajúci majú tendenciu mať akné na tvári, zatiaľ čo dospelí majú tendenciu mať akné na tvári, krku, hrudníku, chrbte a ramenách. Dospievajúci majú tendenciu mať viac pupienkov, zatiaľ čo dospelí majú tendenciu mať hlbšie, bolestivejšie pupienky nazývané cysty.

Akné u dospelých je s väčšou pravdepodobnosťou spôsobené hormonálnymi zmenami, zatiaľ čo akné u dospievajúcich je s väčšou pravdepodobnosťou spôsobené zmenami v prirodzenej produkcii oleja v tele, ako aj kožným olejom a nečistotami, ktoré upchávajú póry.

Malo by sa s akné u dospievajúcich a akné u dospelých zaobchádzať inak?

Existuje tiež rozdiel v spôsobe, akým sa akné lieči u dospelých a tínedžerov. Zatiaľ čo akné u dospievajúcich sa často vyčistí antibiotikami a lokálnou liečbou, akné v adutl si môže vyžadovať dlhodobejší prístup zahŕňajúci hormonálnu liečbu, lieky na predpis a laserovú liečbu.

Veľa sa diskutuje o tom, či by sa s akné u dospelých a dospievajúcich akné malo zaobchádzať odlišne, ale existujú určité dôkazy, ktoré naznačujú, že môžu mať skutočne prospech z rôznych liečebných postupov.
Aj keď existuje niekoľko liečebných postupov, ktoré možno použiť na oba typy akné, používanie rôznych spôsobov liečby akné u dospelých a dospievajúcich v závislosti od základnej príčiny môže byť prínosom.

Zmení sa tínedžerské akné na akné pre dospelých?

Jednou z častých otázok, ktorú si dermatológovia kladú, je, či sa akné u dospievajúcich zmení na akné u dospelých. Odpoveď na túto otázku nie je taká jednoduchá ako áno alebo nie.

Aj keď je pravda, že niektorí ľudia, ktorí mali akné ako tínedžer, budú mať akné aj ako dospelí, existuje aj veľa ľudí, ktorí budú mať akné iba počas dospievania a nebudú mať žiadne problémy s akné ako dospelí.
Za zmienku tiež stojí, že akné pre dospelých a dospievajúce akné môžu byť spôsobené rôznymi vecami, takže aj keď ste mali akné ako tínedžer, nemusí to nevyhnutne znamenať, že budete mať akné u dospelých.

Will Teen Acne Turn into Adult Acne?
Zmení sa tínedžerské akné na akné pre dospelých?
Niektorí vedci sa domnievajú, že akné v dospievaní môže byť prediktorom akné v dospelosti, zatiaľ čo iní sa domnievajú, že tieto dve podmienky spolu nesúvisia. Existujú však určité dôkazy, ktoré naznačujú, že akné so skorým nástupom a ťažké akné sú rizikovými faktormi pre rozvoj akné u dospelých.

Zatiaľ čo väčšina ľudí s dospievajúcim akné nebude pokračovať v rozvoji akné u dospelých, je dôležité si uvedomiť potenciálne riziká. Ak máte obavy z rizika vzniku akné u dospelých, porozprávajte sa s dermatológom o svojich možnostiach liečby.

Prerastiete svoje dospievajúce akné?

Mnoho ľudí verí, že akné je niečo, čo s pribúdajúcim vekom prerastiete. Nie je to však vždy tak. Aj keď je pravda, že niektorí ľudia uvidia, ako sa ich akné s pribúdajúcim vekom zlepšuje, existuje aj veľa ľudí, ktorí budú s akné bojovať aj v dospelosti.

Akné je zložitý stav, ktorý môže byť spôsobený rôznymi faktormi, takže na túto otázku neexistuje univerzálna odpoveď.
Existuje však niekoľko vecí, ktoré vám môžu pomôcť určiť, či svoje akné prerastiete alebo nie. Po prvé, ak máte rodinnú anamnézu akné, je pravdepodobnejšie, že budete mať akné ako dospelý.

Potom existuje niekoľko ďalších faktorov, ktoré môžu ovplyvniť vaše riziko vzniku akné u dospelých. Patrí medzi ne váš životný štýl, strava a typ pleti. Ak máte nadváhu, je pravdepodobné, že vaše hormonálne zmeny môžu zvýšiť riziko vzniku akné u dospelých.

Každopádne, jednou z najdôležitejších vecí, ktoré musíte urobiť, ak trpíte dospievajúcim akné, je poradiť sa s dermatológom, aby ste získali viac informácií o svojom stave a o tom, ako sa mu vyhnúť. To môže zvýšiť vaše šance na prevenciu ďalších kožných ochorení spojených s akné, ako sú jazvy, vrásky, strie, rosacea atď.

Ako sa vyhnúť dospievajúcemu akné?

Vždy je ťažké akné odstrániť a vyhnúť sa mu a akné dospievajúcich nie je vylúčené. Odstránenie akné je ťažké, pretože môže mať buď nejakú neznámu príčinu, alebo môže byť spôsobené vnútornými faktormi, ktoré nie je veľmi ľahké poraziť. Ten je najživšou črtou dospievajúceho akné.

Najčastejším vnútorným dôvodom akné je zvýšenie hladiny hormónov a akné u dospievajúcich je práve to tak - v puberte sa organizmus nedokáže vyrovnať s výbuchom hormónov a medzi výsledky takéhoto výbuchu patrí zvýšená produkcia kožného mazu (kožného oleja) mazovými žľazami, takže prebytočný olej vyplní póry pokožky a akné.

How to Avoid Teen Acne?
Ako sa vyhnúť dospievajúcemu akné?
Takmer všetci tínedžeri majú akné, takže sa nebojte, ak vaše dieťa (alebo vy, ak ste tínedžer) získa nerovnomerný rad pupienkov na čele alebo kdekoľvek inde. Urobte všetko, čo je vo vašich silách, a dosiahnete výsledok. Možno to nepríde hneď, ale aspoň budete môcť zmierniť škodlivý vplyv najmä na vašu pokožku a na vaše zdravie ako celok.

Ako sa vyhnúť akné u dospievajúcich? Najlepší spôsob, ako sa vyhnúť dospievajúcemu akné, je komplexná liečba - odstránenie vnútorných príčin (hlavných) a vonkajších príčin (nie hlavných, ale v mnohých prípadoch zhoršuje situáciu). Prvé môžu byť odstránené predovšetkým správnou stravou. Akné sa v skutočnosti neobjavuje ani tak kvôli hormónom; Zdá sa, že kvôli ich vplyvu na zraniteľnú pokožku. Konzumácia správneho množstva vitamínov (najmä A a B-komplexu) je dobrou pomocou pre vašu pokožku.

Ako liečiť akné u dospelých

Na našej webovej stránke je už niekoľko článkov, kde nájdete účinnú liečbu akné u dospelých alebo sa dozviete príčiny a možnosti liečby hormonálneho akné u dospelých. Môžete si tiež pozrieť video nižšie, kde nájdete ďalšie informácie o akné pre dospelých.

Ďakujeme, že ste prišli na našu webovú stránku, kde môžete získať viac informácií o našej liečbe a ďalších službách, ktoré ponúkame. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať. Použite odkaz nižšie, ak nájdete najúčinnejšie metódy liečby akné, ktoré budú pre vás fungovať!

Nájdite najlepšiu metódu na liečbu akné u dospievajúcich 


comments powered by Disqus