Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Medzinárodná sieť zdravotníckej starostlivosti

Domovská stránka  /   Zdravie a krása  /  Dospelý hormonálne akné

Dospelý hormonálne akné: Príčiny a liečba

Článok od <em>Strediska pre starostlivosť o zdravie</em>Článok od Strediska pre starostlivosť o zdravie

© Jennifer Greenwood (2019-05-24)
Dospelý hormonálne akné: Príčiny a liečba Odborníci hovoria, že akné je spôsobené hormóny, ale tam boli žiadne vážne skúšky tohto javu k dnešnému dňu. Výskum uskutočnený nedávno ustanovilo, že takmer 50% všetkých žien stretnúť breakouts akné dospelých počas celého týždňa pred ich menštruačného cyklu.

Čo je zaujímavé o hormonálne akné dospelých je skutočnosť, že nemôžu byť zaobchádzané Zvyčajná liečba metódami. Lokálne antibiotiká a lokálne retinoidy sú k ničomu, v tomto prípade. Pozor na tieto skutočnosti identifikovať hormonálne akné:

 • Akné sa stalo prvýkrát v dospelom veku;
 • Akné erupcie zintenzívnenie pred menštruáciou;
 • Správa o nepravidelné menštruácie;
 • Po-aktívny mazových žliaz v oblasti tváre;
 • Hirsuties (zvýšená úroveň vlasov na tvári alebo dokonca vlasy atypický miestach);
 • Zvýšená hladina niektorých mužských hormónov v krvi.

Čo je hormonálne akné dospelých?

Hormonálne akné alebo hormonálne akné dospelých je tiež známy ako akné vulgaris je spôsobená v dôsledku poruchy kožné ochorenie vyskytujúce sa kvôli nadprodukcii hormónov androgénov v tele. Testosterón alebo androgén je povedal, aby bol hlavný pohlavný hormón, ktorý sa nachádza aj u mužov a žien. Hormonálne akné u dospelých je spôsobená v dôsledku nadmernej produkcii androgénov v tele.

Androgénny hormóny majú tendenciu ku stimulácii mazových žliaz, ktoré produkujú vysoké množstvo prírodného oleja alebo mazu v koži. Tento mazu vyrobené zhromažďuje vlasy pórov a folikulov a neskôr dostane zmiešané s odumreté bunky a baktérie, čo vedie k vzniku škvŕn alebo pupienkov.

Hormonálne akné je pomerne časté objavujú v puberte, ale v niektorých prípadoch môže naďalej zobrazovať v starších ľudí. To je tiež vidieť, že dospievajúci a mládež trpí viac hormonálne akné z dôvodu hormonálnych zmien , ktoré sa zúčastnili v ich tele počas tejto doby.

Aj počas tohto obdobia hormonálne akné je výraznejšie u mužov ako u žien vzhľadom k tomu, že muži produkujú viac testosterónu, než ženy. Zatiaľ čo ženy môžu trpieť viac takýchto akné počas prírodných cyklov prechádzajú, ktoré zahŕňajú tehotenstva, menštruácie a menopauzy.

Rozvoj hormonálne akné dospelých

Kým niektorí dospelí môžu začať rozvíjať svoje akné od ich 20s alebo 30s, určité množstvo z nich sa zdá nikdy vyrásť, prechádzajúcou do dospelosti s rovnakým breakouts. To sa deje z dôvodu zmeny hormonálnej hladiny. Keď žena sa blíži jej obdobie, hladinou estrogénu klesá. Vaječníky po ovulácii produkujú progesterón a tento hormón stimuluje mazové žľazy. Akné prichádza ako výsledok tohto.

Development of Adult Hormonal Acne
Niektoré tehotné ženy sú ovplyvnené hormonálne spôsobené akné. Počas tretieho trimestra, ich mazových žliaz pozdvihnúť výrobu oleja, čo spôsobuje časté breakouts. Existujú ženy, ktorí trpia akné ohnísk po menopauze ako hladinu testosterónu dostane vyšší, zatiaľ čo úroveň estrogénu klesá.

Ako vidíte, dospelí môžu vyskytnúť problémy s akné po celý svoj život od puberty do svojich starých rokov. Tieto problémy možno nezmizne s vekom a môže aj zhoršovať.
Ak chcete dosiahnuť skvelé výsledky, pozrite si svojho dermatológa, ktorý vám pomôže nájsť Najlepšie akné Liečba.

Príčiny hormonálne akné

Akné vyvolané hormonálne vplyvy začína na 20-25 rokov, niekedy to je aktuálne pre mládež a občas zrelé ženy môžu mať. Pupienky akné dospelých zvyčajne objavujú na tvári, najmä bradu a čeľusť. Ale niekedy sú stopy po akné na hrudníku alebo na chrbte. Bez ohľadu na skutočnosť, že hormonálne ovplyvnil akné dospelých je zriedka závažné a zvyčajne prejavuje ako malé zápalové uzlíky a papuly, ženy trpiace danou chorobou nemôže ubrániť otázke: ako to začalo?

Je známe, že naše nadobličky začať robiť androgén, dehydroepiandrosterone sulfát (DHEAS), keď sme ešte deti z asi 10 rokov. Aj v odpočinkovej puberty dva viac androgénov tzv "mužské" hormóny, dehydrotestosterone (DHT) a testosterónu, začať pracovať v ženských tiel. Všetky stimulujú mazových žliaz produkovať viac prirodzený kožný tuk alebo kožného mazu.

To je dôvod, prečo mnohí teenageri trpia mastnú pleť a akné. A chlapcov, ktorí majú viac "mužské" hormóny, trpí teen akné častejšie ako dievčatá.
Na rozdiel od akné dospelých, teen akné je často ľahko liečiť.
Hladiny hormónov je veľmi flexibilná v mladých tiel. Prvej línie liečby pomôže vo väčšine prípadov a obsahovať benzoyl peroxid, podporovaný perorálne antibiotiká a lokálne retinoidy.

Ale po počiatočnom zlepšení môže prísť obdobie, kedy hormonálne zmeny na úrovni a telo prestane reagovať na liečbu. V takýchto prípadoch by mali byť zmenené postup liečby dospelých hormonálne akné a to je často navrhol skúsiť prírodné tabletky hormonálne akné.

Spoločné faktory, ktoré vyvolávajú hormonálne akné u dospelých

Tam sú niektorí ľudia, ktoré môžu vyskytnúť ďalšie hormonálne akné spôsobené dedičné faktory.

Ako už bolo spomenuté, puberta je ďalším faktorom, ktoré môžu vyvolať hormonálne akné. Puberta je vek obdobie, počas ktorého dospievajúcich dosiahnutie pohlavnej zrelosti a stáva schopný reprodukcie. Telo (obaja muži a ženy) v tomto období prechádza početnými hormonálnymi zmenami. V porovnaní so ženami, mužské telo produkuje nadmerné androgénne hormóny, ktoré sú zodpovedné za tvorbu pupienkov alebo šupky. Ženy na druhej strane tiež trpí hormonálne akné spôsobené nerovnováhou hormónov v tele.

Factors That Trigger Hormonal Acne in Adults
Faktory, ktoré vyvolávajú hormonálne akné u dospelých
Ale najčastejšie faktory, ktoré je známe, že vyvolávajú hormonálne akné u dospelých zahŕňajú:

 • Nedostatok minerálov a vitamínov - je zrejmé, že vitamíny a minerály hrať pozitívnu úlohu pri udržiavaní rovnováhy hormónov v našom tele. Preto absencia rôznych minerálov a vitamínov v bežnej strave môže spôsobiť telu chýba posilnená imunita, ktorá je nevyhnutná pre telu umožňuje bojovať proti vírusom a infekciám, ktorý orgán je náchylný k.
 • Bez stresu - stres z nadobličiek zvýšiť produkciu hormónov, aj u mužov a žien. Reakcie spôsobené kvôli stresu je zodpovedný zhorší stav kože.
 • Nadmerný príjem cukrov a tučných jedál - nadmerný príjem potravín, ktoré sú bohaté na cukry a tuky môžu tiež spôsobovať hormonálne akné u dospelých. Dôvodom pre príčinou akné je v podstate vzhľadom na skutočnosť, že naše telo ukladá viac tuku, ktorý konzumujeme, ktoré neskôr upchávajú kožné póry. Okrem toho vysoký príjem cukru môže spôsobiť zápaly na koži z dôvodu nadprodukcie inzulínu v tele.
 • Menštruácia, menopauza, tehotenstva - ženy počas ovulácie, tehotenstva a menštruácie skúsenosti prudký pokles pohlavný hormón estrogén v tele. Tento pokles hormónov estrogén sprevádza nárast testosterónu, ktorý ďalej vyvoláva vznik akné vulgaris.
 • Mŕtve kožné akumulácia - mŕtve kožné bunky sú tiež zodpovedné za spôsobujúcu akné pleť. Kožných buniek, ktoré zhromažďuje v zmesi póry pokožky olejom (kožného mazu) viesť k kožné škvrny alebo pupienky.
 • Použitie steroidov - nadmerné užívanie steroidov môže tiež spôsobiť hormonálne akné u dospelých. Použitie steroidov zvyšuje produkciu testosterónu u mužov, čo ďalej vedie nerovnováha hormónov v tele a spôsobujú kožnými problémami.
 • Prítomnosť baktérií v koži póry - prítomnosť baktérií vo vlasových vačkov vedie k vzniku pupienkov alebo tmavé škvrny na tvári.

Akné dospelých hormonálna liečba

Hormonálne akné u muža a ženy môžu byť liečení 2 po určitých metód: non-predpis liečby a predpis ošetrenie.

Non-predpis liečby pre dospelých hormonálne akné

Natural Treatment for Adult Hormonal Acne
Prírodná liečba pre dospelých hormonálne akné
 • Mydlom a vodou - čistenie tvár jemne s mydlom a vodou 2 krát denne môže pomôcť pri liečbe hormonálne akné správne. Tvrdý, je potrebné mať na pamäti, že táto liečba hormonálne akné dospelých nie bude jasné až už existujúce akné na koži ale bude nižšia dole vplyv zápaly spôsobené akné.
 • Čistiace prostriedky - čistiace prostriedky často obsahujú kyseliny glykolovej, benzoyl peroxid, kyselina salicylová a síry, ktoré sú užitočné pre liečbu akné. Nadmerné používanie čistiace prostriedky je potrebné sa vyhnúť, ako by to mohlo dokonca poškodiť kožu alebo spôsobiť iné kožné problémy.
 • Kyselina salicylová - nadmerné vylučovanie bunky je možné regulovať na kožu pomocou kyseliny salicylovej. Kyseliny však nemá vplyv na produkciu mazu a tiež nemusíte zabiť všetky baktérie. Kyselina je zodpovedný za unclogging pórov na prevenciu zranenia v prípade miernejší akné.
 • Alkohol a acetón - acetón pomáha pri odstraňovaní olej z povrchu kože, zatiaľ čo alkohol sa používa ako mierne antibakteriálne agent. Obaja agenti sú použité spoločne k vysušeniu pokožky a obvykle majú malý vplyv na akné.
 • Síra - sírne je súčasť, ktorá sa používa vo veľa akné lieky v kombinácii s inými látkami ako je kyselina salicylová a alkohol. Keďže má len okrajový vplyv nad akné; síra sa vo všeobecnosti neodporúča dermatológmi pre liečbu dospelých hormonálne akné.
 • Benzoyl peroxid - v prípade miernej akné, lekár môže odporučiť ísť za liečbe hormonálne akné s non-normatívne drog majú určité množstvo benzoyl peroxid. Benzoylperoxid pomáha ničiť baktérie, ktorá spôsobuje akné problém. Akné sa udržať na uzde, zmes musí používa nepretržite najmenej štyri týždne. Na rozdiel od ostatných voľnopredajných predpísaných liekov, neovplyvňuje tvorbu kožného mazu a akné príde späť, keď prestanete používať zlúčeniny. Nadmerné používanie peroxybenzoovej môžu spôsobiť suchosť kože alebo podráždenie kože; preto jeden musí starať v čase uplatňovania riešenie.
 • Aktuálne retinoidov gel - gél aktuálne retinoidov je užitočné znižuje zápal a opuch kože, ako aj zvýšenie rastu buniek. Gél prestane nové pupienky na formulár na kožu. V porovnaní s ostatné-predpísané liečby pre hormonálne akné, lokálne retinoidy gél môže trvať 8-12 týždňov Zobraziť požadované výsledky.
 • Zelený čaj - zelený čaj môže byť konzumované na nižšej úrovne zápalu v tele. Okrem miestnej praxe starostlivosti o pleť možno považovať piť niekoľko šálok zeleného čaju denne dodajú pleti automaticky.
 • Bylinné a vitamínové tabletky hormonálne akné - existujú stovky rastlinné, organické a prírodné tabletky hormonálne akné sú k dispozícii na trhu, ktoré záruka poskytuje efektívne riešenie ako sa zbaviť hormonálne akné. Súčasťou tieto tabletky hormonálne akné, sú však nepravdepodobné, že majú mnoho výhod, pretože akonáhle prestanete užívať ich akné vyskočí znova po určitú dobu span.

Predpis liečby hormonálne akné dospelých

Prescription Treatment for Adult Hormonal Acne
Predpis liečba akné dospelých hormonálnej
 • Retinoidy alebo vitamín deriváty - tieto typy liekov sú k dispozícii ako ústnej tablety na hormonálne akné a aktuálne krémy. Tieto lieky pomáhajú v zmietlo stredne ťažkou až ťažkou akné prostredníctvom normalizácie kože. Retinoidy možno v kombinácii s inými produktmi pre dospelých hormonálne akné Liečba perorálne antibiotiká a benzoyl peroxid upevniť účinok Odstránenie akné. Aj keď lokálne retinoidy nemajú veľa vedľajších účinkov, ich použitie sa neodporúča pre dojčiace a tehotné ženy. Malé vedľajšie účinky, ktoré sú spojené s týmto produktom patrí vysušenie, začervenanie a svrbenie kože.
 • Kyselina azelaová - tento liek vraj majú antibakteriálne a protizápalové vlastnosti , ktoré pomáhajú zbaviť hormonálne akné. Gél alebo krém je tiež používaný na liečbu iný typ podmienky, ktoré sa ľudovo nazýva Rosacea.
 • Perorálna antikoncepcia - lekári často naznačujú antikoncepčné pilulky ženám nižšia dole účinok mužských hormónov testosterónu na akné stúpa na koži. Tieto antikoncepcia je limit používa iba pacientky a zobraziť požadované výsledky v období 3 až 4 mesiace. Niektoré vedľajšie účinky súvisiace s antikoncepčné tabletky hormonálne akné patrí nevoľnosť, citlivosť prsníkov, prírastok hmotnosti a krvné zrazeniny.
 • Spironolaktón - tento liek je určená predovšetkým pre blokovania pôsobenia telo hormóny na prítomné na koži ropy žľazy. Tento typ liečby je užitočné pre ženy, ktorých akné zhoršiť počas menštruácie.
Prečítajte si viac o liečbe akné dospelých 


comments powered by Disqus