Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Medzinárodná sieť zdravotníckej starostlivosti

Domovská stránka  /   Zdravie a krása  /  Hormonálne akné dospelých

Hormonálne akné dospelých

Článok od Strediska pre starostlivosť o zdravie

Hormonálne akné dospelých Odborníci hovoria, že akné je spôsobené hormóny, ale tam neboli žiadne vážne skúšky tohto fenoménu k dnešnému dňu. Výskum vykonávaný nedávno ustanovilo, že takmer 50% všetkých žien stretnutie dospelých akné breakouts celý týždeň pred ich menštruačného cyklu.

Čo je zaujímavé o hormonálne akné dospelých je skutočnosť, že nemôžu byť zaobchádzané Zvyčajná liečba metódami. Lokálne antibiotiká a lokálne retinoidy sú k ničomu, v tomto prípade. Venovať pozornosť na tieto skutočnosti zistiť hormonálne akné:

  • Akné sa stalo prvýkrát v dospelom veku;
  • Akné erupcie zintenzívnenie pred menštruáciou;
  • Správa o nepravidelné menštruácie;
  • Po-aktívny mazových žliaz v oblasti tváre;
  • Hirsuties (zvýšená úroveň vlasy na tvári alebo dokonca vlasy pri netypický miest);
  • Zvýšená úroveň niektorých mužských hormónov v krvi.

Príčiny hormonálne akné

Akné vyvolaných vplyvom hormonálnych začína vo veku 20-25, niekedy to je aktuálne pre dospievajúcich a občas zrelé ženy môžu mať. Dospelý akné pupienkov zvyčajne objavujú na tvári, najmä bradu a čeľusť. Ale niekedy tam sú stopy po akné na hrudníka a chrbta. Bez ohľadu na skutočnosť, že ovplyvnil hormonálne akné dospelých je zriedka závažné a zvyčajne sa prejavuje ako malé zápalové uzlíky a papuly, ženy trpiace danou chorobou nemôže ubrániť otázke: ako to spustiť?

Je známe, že naše nadobličiek začať robiť androgén, dihydroepiandrosterone sulfát (DHEAS), keď sme ešte deti z asi 10 rokov. Tiež na úteku puberty dva viac androgénov tzv "muž" hormóny, dehydrotestosterone (DHT) a testosterónu, začať pracovať v ženských tiel. Všetky stimulujú mazových žliaz produkovať viac koža je prírodný olej, alebo mazu.

To je dôvod, prečo veľa teenagerov trpia mastnú pleť a akné. A chlapcov, ktorí majú viac "mužské" hormóny, trpí teen akné častejšie ako dievčatá. Teenager na akné je ľahko liečiť. Hladiny hormónov je veľmi flexibilná v mladých tiel. Prvej línie liečby pomôže vo väčšine prípadov a ako lokálne retinoidy a benzoyl peroxid, podporovaný orálne antibiotiká. Ale po počiatočnom zlepšení môže prísť obdobie, kedy hormonálne zmeny na úrovni a telo prestane reagovať na terapiu. V takýchto prípadoch by mali byť pozmenené postupu liečby.

Hormonálne akné dospelých

Zatiaľ čo niektorí dospelí môžu začať rozvíjať svoje akné iba od ich 20s alebo 30s, určité množstvo z nich sa zdá, že nikdy vyrásť, prechádzajúce do dospelosti s rovnakým breakouts. Stáva sa, že z dôvodu zmeny hormonálnej hladiny. Keď sa žena blíži jej obdobie, hladina estrogénu klesá. Vaječníky po ovulácii produkujú progesterón, a tento hormón stimuluje mazové žľazy. Akné prichádza ako výsledok tohto.

Niektoré tehotné ženy sú postihnuté hormonálne spôsobené akné. Počas tretieho trimestra, povýšiť ich mazových žliaz produkcie ropy spôsobuje časté breakouts. Existujú ženy, ktorí trpia akné ohnísk po menopauze, pretože hladina testosterónu dostane vyššie, keď estrogén úrovni znižuje.

Ako vidíte, dospelí môžu vyskytnúť problémy s akné po celý svoj život od puberty do svojich starých rokov. Tieto problémy možno nezmizne s vekom a môže aj zhoršovať. Ak chcete dosiahnuť vynikajúce výsledky, pozrite sa na svojho dermatológa, ktorý vám pomôže rozvinúť najlepšiu možnosť liečby akné.

Prečítajte si viac o dospelých akné produkty 


comments powered by Disqus