Domovská stránka  /   Zdravie u žien  /  Ženské libido po menopauze

Menopauza a nízke ženské libido. Ako zvýšiť Libido po menopauze?

Menopauza a nízke ženské libido. Ako zvýšiť Libido po menopauze? 

Menopauza a nízke ženské libido

Štúdie ukazujú, že sexuálne problémy sa stávajú častejšie u postmenopauzálnych žien, pretože tento stav znižuje libido. To môže ďalej viesť k zníženiu hladiny estrogénov, zatiaľ čo sex bolestivejšie pri znižovaní sexuálneho vzrušenia. Existuje mnoho aspektov spojených s menopauzou a nízkym ženským libidom.

Čo je Menopauza?

Menopauza je stav, keď ženské telo prestane mať menštruáciu natrvalo, ale tento stav môže ovplyvniť aj niekoľko ďalších telesných funkcií. Menopauza vedie k niekoľkým emocionálnym a fyzickým zmenám, ktoré zanechávajú značný vplyv na sexuálny život a všeobecnú pohodu žien.

Po prechode menopauzy sa ženy už nemusia obávať o otehotnenie, bolestivé obdobia a kŕče. Pozoruje sa, že mnohé ženy počas tohto prechodu vo svojom tele nenávidia žiadne väčšie problémy. Pre mnohých iných je však bežné zažiť depresiu, bolesť počas sexu, podráždenosť, náladovosť, problémy so spánkom a návaly horúceho spánku.
Prechod menopauzy sa môže vyskytnúť vo veku od 45 do 55 rokov a môže trvať približne 7 až 14 rokov. Počas tohto prechodu sa produkcia progesterónu a estrogénu značne líši vo vaječníkoch. Okrem toho sa kosti začínajú stávať menej hustými so zvýšenou zraniteľnosťou voči zlomeninám.

Menopause
Menopauza
Menopauza môže začať hysterektómiou alebo sa to môže stať v dôsledku chirurgického odstránenia vaječníkov, ktoré produkujú hormóny. Existuje niekoľko genetických faktorov, ktoré tiež zohrávajú dôležitú úlohu pri ovplyvňovaní toho, kedy menopauza začne u žien. Iba jedno percento žien pociťuje tento stav pred dosiahnutím veku 40 rokov, avšak u 5% sa tento stav nachádza medzi 45 až 50.

Príznaky menopauzy

Po menopauze začnú ženy vstupovať do obdobia po menopauze a v tomto stave sa stávajú zraniteľnejšími voči osteoporóze a srdcovým chorobám. U žien sa môžu začať prejavovať príznaky menopauzy takmer štyri roky pred výskytom ich posledného obdobia. Jedna z desiatich žien pociťuje príznaky menopauzy takmer 12 rokov. Existuje veľa príznakov, ale nízke ženské libido je jedným z najčastejších.

U mnohých žien sú príznaky dočasné; mnohí iní však pociťujú závažné stavy dlhšie. Spolu s niekoľkými menštruačnými zmenami sú ostatné príznaky postmenopauzy, menopauzy a premenopauzy rovnaké.
Príznaky premenopauzy zvyčajne zahŕňajú menej častú menštruáciu, vazomotorické symptómy a ťažšie alebo ľahšie obdobia. Niekoľko ďalších bežných príznakov spojených s týmto stavom patrí problémy s kontrolou močového mechúra, nespavosť, depresia, úzkosť, znížená sexuálna túžba, ťažkosti s dýchaním, rednutie vlasov, a priberať na váhe.

Menopause Symptoms
Príznaky menopauzy
Mnoho žien tiež hlási úzkosť, problémy s pamäťou, ťažkosti s koncentráciou, bolesti hlavy, infekcie močových ciest, zníženú kostnú hmotu, rednutie vlasov, zvýšený rast vlasov v niektorých častiach tela, ako je horná časť chrbta, hrudníka, krku a tváre, znížená veľkosť prsníkov, suchá koža, oči a ústa. Závažné komplikácie môžu zahŕňať aj ochorenie krvných ciev, inkontinenciu moču, periodontálne ochorenie, kataraktu, zmeny nálady, osteoporózu, pomalšiu metabolickú funkciu, dyspareúniu a vulvovaginálnu atrofiu.

Menopauza a ženské libido

Štúdie ukazujú, že menopauza zanecháva negatívny vplyv na libido. V tomto stave, hladiny estrogénu a testosterónu v tele začať dramaticky klesať. Preto je pre ženy ťažké vzrušovať sa.
Rozpad hladín estrogénov môže tiež spôsobiť vaginálnu suchosť. Znížené hladiny estrogénov sú zodpovedné za značný pokles krvného zásobenia vo vaginálnej oblasti, čo ďalej ovplyvňuje mazanie. Okrem toho môže menopauza spôsobiť aj rednutie vaginálnej steny a tento stav je známy ako vaginálna atrofia. To môže ďalej viesť k značné nepohodlie počas sexu.

Menopause and Female Libido
Menopauza a ženské libido
Niekoľko ďalších fyzických zmien, ktoré sa stávajú počas menopauzy môže tiež ovplyvniť ženské libido. Niektoré z najčastejších príkladov patrí prírastok hmotnosti a znížená túžba po sexe. Mnoho žien tiež zažíva nočné potenie, návaly teplých bleskov a tieto pocity môžu viesť k zmenšujúcemu sa sexuálnemu aute. Depresia a podráždenosť sú ďalšie bežné problémy v tomto stave života.

Výskumníci tiež vykonali prieskumy týkajúce sa faktorov, ktoré nútia ženské telo podstúpiť menopauzy so zníženým libidom. Jedným z hlavných problémov je anamnéza chronických zdravotných stavov, ako je depresia, cukrovka, srdcové choroby.
Štát môže byť tiež vyvolaný anamnézou fajčenia a nižšou úrovňou fyzickej aktivity. Niektoré ženy môžu potrebovať pomoc od lekárov, aby sa vysporiadali s kritickými príznakmi a zmenami libida počas menopauzy.

Nízke ženské libido

Nízke ženské libido môže byť výsledkom fyzických zmien v ženskom tele po menopauze, ako aj sociálnych a emocionálnych problémov. Mnoho dospelých žien pociťuje vaginálnu suchosť, čo tiež znižuje sexuálnu túžbu. Takýto stav môže byť spôsobený nesprávnymi hormonálnymi zmenami a zníženou hladinou určitých hormónov. Ak je hormonálna hladina správna a testosterón je normálny alebo blízky normálu, ženy nemajú žiadne problémy s mazením.

Ak žena nereaguje sexuálne, môže byť pre ňu ťažké dosiahnuť orgazmus alebo môže zažiť veľmi slabý. Hoci väčšina žien je schopná dosiahnuť viac orgazmov, môžu ľahko stratiť túto schopnosť a prestať zažívať akékoľvek.
Niekedy ženy trpia ženskou neplodnosťou kvôli nízkemu libidu po menopauze. V tomto prípade ženské telo jednoducho odmieta cítiť nejakú sexuálnu túžbu a produkovať hormóny potrebné na ovuláciu.

Ako zvýšiť Libido po menopauze?

Existujú určité opatrenia, ktoré môže každá žena prijať, aby zvýšila libido po menopauze. Patria sem:

  • Zmeny životného štýlu
  • Liečebné
  • Prírodné pilulky pre ženské libido

Liečba nízkeho ženského libida po menopauze

Zistilo sa, že niektoré bylinky zlepšujú reprodukčný systém žien a ich sexuálny život po menopauze. Existujú aj pilulky na ženské libido, ktoré môžu zvýšiť libido a energiu žien a vrátiť ich záujem o sex, ktorý mali v mladosti.

Herbs for female libido
Bylinky pre ženské libido
Najznámejšie zložky produktov pre liečbu libida sú malinový list extrakt, Damiana list, koreň sladkého drievka, valeriánsky koreň, čierny koreň Cohosh, koreň zázvoru.
  • Extrakt z listov Maliny je tonikum pre ženy a tzv tehotenská bylina. Zvyšuje schopnosť mať dieťa.
  • Koreň sladkého drievka sa používa na posilnenie nadobličiek a potom hormonálnej funkcie ženského tela. Zároveň je damiana list známy pre jeho libido liečebný účinok z dávnych čias.
  • Valeriánsky koreň môže pomôcť prekonať stres, ktorý je jednou z príčin nízkeho ženského libida.
  • Koreň čiernej cohosh a koreň zázvoru tiež zvyšujú libido po menopauze. Sú schopní vyvážiť hladinu hormónov a sú považované za dobré sexuálne stimulanty.
Dospelé ženy, ktoré berú pilulky na liečbu libida po menopauze so všetkými týmito zložkami, si všimnú také zlepšenia, ako sú pevnejšie vaginálne kontrakcie, väčšie prsia, pokojnejší spánok, pravidelnejšie obdobia s menej bolestivými kŕčmi.

Zmeny životného štýlu

Menopauza podmienky môžu byť ťažké u niekoľkých žien, ale robiť málo základných zmien životného štýlu môže uľahčiť proces. Jednou z najdôležitejších vecí je používať vo vode rozpustné mazivá pri sexe. Tieto jednoduché over-the-counter lieky sú ľahko dostupné vo väčšine obchodov s drogami. Je však dôležité spomenúť, že ženy by sa mali vyhýbať silikónovým a nevodivým mazivám, pretože môžu poškodiť kondómy vedúce k strate ochrany pred sexuálne prenosnými infekciami.

Zdravotnícki odborníci radia zvýšenú fyzickú aktivitu počas menopauzy, ako je vykonávanie 30 minút cvičenia každý deň. Okrem toho, jesť zdravú výživu môže tiež zlepšiť pocit pohody medzi ženami.
Málo zásadných zmien sa odporúča aj v sexuálnych návykoch žien. To môže byť zmena v sexuálnych rutinách, ako je trávenie viac času v predohrávkach a používanie sexuálnych hračiek alebo vibrátorov. Je tiež možné nájsť mnoho techník na zmiernenie stresu, ktoré môžu byť použité mimo spálne aj pre zvýšenú intimitu, ako je vychutnávanie koníčkov spolu a varenie alebo cvičenie spolu.

Liečebné

V prípade, že ženy skúsenosti značné zmeny v vaginálnych tkanív, vrátane suchosti a rednutie, lekári môžu tiež odporučiť estrogénovú terapiu. Je tiež možné aplikovať estrogén lieky na predpis priamo na vagínu s vaginálnymi krúžkami, pilulky, a krémy. Môžu ľahko znížiť dávkovanie estrogénov v porovnaní s používaním pravidelných antikoncepčné pilulky. Váš lekár môže tiež odporučiť niektoré lieky na predpis na liečbu tohto stavu.

Niektoré ženy sa tiež môžu rozhodnúť, že estrogén pilulky, ktoré sú k dispozícii na zvýšenie hladiny hormónov. Liečba je známa ako hormonálna substitučná terapia a môže znížiť ďalšie príznaky, ako sú zmeny nálady a návaly horúceho návalu.
Je lepšie diskutovať so svojím lekárom o liekoch a telesných zmenách pred výberom hormonálnej terapie. V prípade, že vaše telo nezažije žiadnu pozitívnu zmenu sexuálnej túžby po hormonálnej estrogénovej terapii, je dôležité poradiť sa s lekármi o životnom štýle a zmenách sexuálnej rutiny.

Prírodné pilulky pre ženské libido

Všeobecne platí, že prírodné pilulky pre ženské libido, ktoré boli vytvorené pre ženy, sledujú dva hlavné ciele: môžu zlepšiť intímny život a posilniť vzťahy s manželom alebo partnerom. Keďže ženy sú citlivejšie a emocionálnejšie, ich sexuálny apetít je často neúmitný a majú tendenciu strácať sexuálnu túžbu kvôli niektorým sociálnym a fyzickým ťažkostiam.

Absencia pravidelných sexuálnych vzťahov po chvíli výrazne ovplyvňuje celkovú pohodu. To spôsobuje, že ženy túžia po čoraz viac spánku a odpočinku, strácajú energiu na sex, začínajú zažívať výkyvy nálady a depresie.
Ešte jedna vec, ktorú môže produkt pre ženské libido urobiť pre vás, je vyriešiť určité problémy neplodnosti, čo môže byť príčinou mnohých problémov s partnerom. V mnohých prípadoch môžu ťažkosti s tehotenstvom poškodiť vzťah v dôsledku napätia medzi partnermi.

Natural Pills for Female Libido
Prírodné pilulky pre ženské libido
Takéto výrobky sú hlásené ako absolútne bezpečné. Nie je potrebné, aby sa ženy obávali nebezpečných účinkov a nejakého škodlivého výsledku, pretože žiadny z nich nebude. Tieto výrobky sú 100% neškodné. Okrem toho nepožiadali o predpisovanie odborníkov.

Zvýšiť ženské libido po menopauze

Žiadny produkt nemôže zaručiť úplnú liečbu ženského libida po menopauze. Tieto pilulky sú však určené na zvýšenie plodnosti a zlepšenie reprodukčného zdravia. Ženy si tiež všimnú zvýšenú sexuálnu túžbu a výkonnosť, čo z nich robí lepšieho partnera a zlepšuje ich sexuálny život.

Sexuálne problémy sa môžu vyskytnúť z času na čas u zástupcov oboch pohlaví, ale môžete znížiť ich počet, keď používate pilulky na ženské libido.

Prečítajte si viac o pilulky pre ženské libido 


comments powered by Disqus