Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Medzinárodná sieť zdravotníckej starostlivosti

Domovská stránka  /   Kontrola telesnej hmotnosti  /  Metabolizmus Chudnutie Pilulky

Metabolizmus chudnutie prášky

Metabolizmus chudnutie prášky 

Čo je metabolizmus?

Pojem metabolizmus sa používa na opis všetkých biochemických reakcií a procesy, ktoré sa vyskytujú vo všetkých živých organizmov (vrátane človeka) zachovať ich bunky nažive a plnenie všetkých svojich procesov (vrátane pestovania, reprodukciu a reakcie na životné prostredie). Inými slovami, to úzko súvisí s výživou a buniek schopnosť získať živín.

Katabolizmus a anabolizmus

Odborníci rozdeľujú do dvoch kategórií, katabolizmus a anabolizmus metabolizmus . Katabolizmus odkazuje na proces pretrhnúť veľké molekuly na menšie čiastočky a vo väčšine prípadov, uvoľnenie energie v procese, zatiaľ čo anabolizmus odkazuje na tvorbu alebo syntézou všetkých živín, ktoré bunky potrebujú (zvyčajne je energia získaná zo katabolizmus).

Metabolizmu a chudnutie

Hmotnosť je definovaná odborníci ako výsledok množstvo energie získané z katabolizmu procesy mínus množstvo energie spotrebovanej odpočinkom procesov v našom tele (anabolizmus). Táto zostávajúca energia je uložené vo forme tuku alebo sacharidov (glykogén) hlavne v pečeni a svaloch, tak pri nadmernom zvyšnú energiu človek vyvinie nadváhy.

Podobne, niektoré základné zdravotný stav, alebo Hormonálne poruchy môžu meniť metabolizmus, a osoba sa môže vyvinúť nadváhy, aj keď on/ona jej primerane.
Možno ste počuli o "vysoké" alebo "nízke" metabolizmus, ale čo to znamená?

Metabolizmus je určiť niektoré faktory, ako sú vek, pohlavie, dedičnosť a hmotnosti. Ako starneme, metabolizmus sa stáva pomalší, odhaduje sa, že metabolizmus znižuje 5% po štyridsiatych a znižuje 5% viac každé desaťročie po že (je to spôsobené straty svalovej hmoty).

Pokiaľ ide o pohlavie, muži majú viac svalovej hmoty ako ženy, tak muži spáliť kalórie rýchlejšie. Podobne, ak naši rodičia alebo starí rodičia majú viac štíhle hmoty, máme tendenciu mať viac chudého hmotnosť taky.

Napokon, pokiaľ ide o hmotnosť, tých ľudí, ktorí sú veľké postavy a viac štíhle hmoty, spáliť viac tukov ako tenšie ľudí. Je to logické, trávia viac energie na pohybovať sami.

Bazálny metabolizmus sadzby

Všetky tieto charakteristiky určujú "Bazálny metabolizmus sadzby" (BMR), to znamená minimálne množstvo energie, ktoré telo potrebuje vypáliť na výkon životne dôležitých funkcií. Táto bazálny metabolizmus sadzba bude líšiť podľa životným štýlom každého človeka, to znamená, jeho denné úroveň aktivity. Na záver, vysoká alebo pomalý metabolizmus znamená skutočne vysoká alebo nízka BMR.

Metabolizmus chudnutie prášky

Bohužiaľ, chudnutie je komplikované, ale dobrou správou je, že môžete zvýšiť váš metabolizmus. Je pravda, že niektoré faktory nie je možné upravovať, ako je vek, pohlavie a dedičnosť, ale môžeme zmeniť iné ako cvičenie, príjmu potravy, spánku, okrem iného, že majú významný vplyv na metabolizmus.

Ako sme videli, je pravda, že niektorí ľudia je schopný schudnúť rýchlejšie, než ostatní, ale absolútna pravda je, že osoba sa nebude chudnúť, ak je schopný spáliť viac kalórií ako jednotlivec spotrebuje. To možno vykonať prostredníctvom rôznych metód, jesť menej kalórií, zvýšenie úrovne aktivity, alebo oboje.

Podobne, niektoré potraviny a metabolizmus chudnutie prášky môžu pomôcť zvýšiť metabolizmus príliš. Zelený čaj a káva sú napríklad veľký spaľovačov keď oni sú požití ráno a pravidelne počas dňa. Ostatné doporučené potraviny sú vaječných bielkov, chudé mäso, chilli papričky, celé zrná, šošovica a ani pitná voda.

Niektoré štúdie ukázali, že nízke hladiny vitamínu d sú spojené s priberanie na váhe, takže odborníci odporúčajú vrátane potravín s vitamínu D alebo jeho stravy na diétu.

Pričom metabolizmus hmotnosť strata prášky a jesť pravidelne je tiež odporúča, najlepšie malé jedlá počas dňa na stabilizáciu hladiny cukru v krvi a BMR. Dozvedieť sa viac o metabolizmus chudnutie prášky 


comments powered by Disqus