Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Medzinárodná sieť zdravotníckej starostlivosti

Domovská stránka  /   Kontrola telesnej hmotnosti  /  Príčiny obezity u mužov

Príčiny obezity u mužov

Príčiny obezity u mužov  Obezita je jedným z najväčších faktorov zlého zdravotného stavu a nižšia kvalita života. Tie, ktoré sú obézni sú oveľa väčšie riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení a niektorých foriem rakoviny. Príčiny obezity sú rôznorodé a siahajú od genetických životného prostredia.

Vo väčšine prípadov však obezita je spôsobená konzumujú viac kalórií, než sú spálené. Hlavné príčiny obezity u mužov sú jedinečné. Nižšie je pozrieť na štyri najbežnejšie prispievajúce faktory, ktoré spôsobujú obezity sa vyskytujú u mužskej populácie.

Genetika

Každý má že jeden priateľ, ktorý môžete jesť, čo chcú, a nikdy ísť do iného nohavice veľkosť. To je spôsobené genetika. Každý sa rodí s jedinečným metabolizmu. Takže, rovnako ako niektorí ľudia môžu jesť, čo chcú v obrovské množstvo, a nemusíte starať o rastúce čriev, tam sú iní, ktorí budú musieť byť viac opatrní o typoch potravín spotrebujú aj množstvá.

Pretože rozptyl sadzieb metabolického v jednotlivcov je dôležité vedieť vy dobre, aby sa zabránilo Over-jesť. Ak tie metabolickej sadzba je príliš nízka, môže to byť znamenie štítnej žľazy, problémy a lekár by mal byť konzultovaný s cieľom zvýšiť metabolizmus.

Veľkosť porcie

Od roku 1970 vzrástol priemerná veľkosť porcie v reštauráciách a recept knihy. Tiež je neustále rastie, ktorý signalizuje, že obezita u mužov bude len stali väčší problém. Niektoré štúdie ukázali, muži sú viac pravdepodobné, že dokončiť to, čo je do front z nich ako ženy.

Kvôli tomuto zvýšeniu veľkosti porcií ovplyvňuje Pánske obezity viac. Dokonca mierny nárast veľkosti porcií bude mať kumulatívny účinok na váhe mesiacoch a rokoch.

Životný štýl

Životný štýl je Ďalšou významnou príčinou obezity u mužov. Mnoho mužov stal neaktívne počas ich strednej-twenties, pri zadávaní pracovnej sily. To spôsobuje množstvo kalórií, ktoré horí ísť dole. To platí najmä pre mužov, že práca zamestnanie, kde oni sedia pre väčšinu času.

Ak budete pokračovať jesť rovnaké množstvo, ako ste boli pred stáva menej aktívny, hmotnosti a tuku sa pomaly hromadia. Pár libier získala za rok nevyzerá moc, ale dodáva a často vedie k obezite a ďalšie zdravotné komplikácie. Výber životného štýlu ako je či alebo nie jeden zúčastňuje športov a vonkajšie rekreačné aktivity účinky obezity.

Výživa

S junk potravín a rýchleho občerstvenia je cenovo dostupné a ľahko dostupné nie je žiadnym prekvapením, že toto je jeden z hlavných príčin obezity u mužov. Fast food je také veľké faktorom, pretože je plná kalórií a jednoduchých sacharidov.

Vysoký kalorický obsah týchto jedál robí jedlo konať centra slasti v mozgu, čo spotrebiteľ cítiť pocit dobre-bytosť. To je dôvod, prečo prejedanie rýchleho občerstvenia, je bežným javom. Muži mali snažiť vyhnúť sa nezdravé potraviny a nájsť spôsob, ako znížiť chuť k jedlu a znížiť príjem kalórií.

Ako znížiť chuť k jedlu a zabrániť obezity? 


comments powered by Disqus