Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Medzinárodná sieť zdravotníckej starostlivosti

Domovská stránka  /   Zdravie a krása  /  Lieky na liečbu akné

Lieky na liečbu akné

Článok od <em>Strediska pre starostlivosť o zdravie</em>Článok od Strediska pre starostlivosť o zdravie

© Jennifer Greenwood (2019-03-12)
Lieky na liečbu akné Nie je tak ľahké nájsť vhodné akné Liečba. Mnohí trpia ľudia hľadajú lieky na liečbu akné, a nie všetky z nich sú tak úspešní pri hľadaní samého droga, ktorá je užitočná a má naozaj prírodného pôvodu.

Lieky na liečbu akné

Skutočne existujú prípravky, ktoré sú považované za prírodné a bezpečné, a nemajú moc alebo dokonca nemajú žiadne vedľajšie účinky. Ale tam sú tiež lieky na liečbu akné ukázal akcie, stále nie je rovnako bezpečné ako tie prírodné. Medzi ne patrí retinoidy, izotretinoínu a samozrejme benzoyl peroxid.

Benzoyl peroxid

Benzoyl peroxid je zložité akcie droga, jeden z mnohých liekov na liečbu akné. To sa používa na liečbu akné pre mnoho rokov, a v súčasnosti sa vyrába pod rôznymi menami a rôznymi obchodnými značkami (napríklad Clearasil je jeden z najviac obyčajne známy). Komplexné pôsobenie benzoyl peroxid sa prejavuje v jeho vplyv na rast a rozvoj baktérií aj na kožu.

Príprava inhibuje rast niektorých baktérií a iní sú proste zabitý to. Účinok na pleť vykonáva oxidačné a škálovanie kože, ktorý bráni vzniku akné. Niektoré prípravky, ktoré obsahujú benzoyl peroxid aj absorbovať mazu bráni folikuly udusenia.

Benzoyl peroxid možno rôzne koncentrácie drogy, že budete používať, koncentrácie 2,5%, 5% a 10% sa používajú najčastejšie. Samozrejme prípravkom obsahujúcim viac benzoyl peroxid je silnejší a má silnejší účinok, ale nebudete mať lepší efekt, ak použijete najsilnejší.

Liečba akné

Je lepšie začať od miernejší liekov na liečbu akné, nie v závislosti od závažnosti vášho ochorenia a potom, ak máte pocit, že by sa mali uplatňovať väčšiu dávku prípravku a pôvodne použitý jeden, nie je dostatočné mať ten silnejší.

Ale v každom prípade je lepšie poradiť sa s lekárom, aby sa škody s dobrými úmyslami. Táto záležitosť je peroxybenzoovej má nejaké vedľajšie účinky súvisiace s väčšinou vysychanie pokožky. Tak, že máte riziko, že príliš suchú pokožku po nemotorne nanesení prípravku, ktorý môže viesť k akné znova.

Lieky na liečbu akné bez Benzoyl peroxid 


comments powered by Disqus