Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Medzinárodná sieť zdravotníckej starostlivosti

Domovská stránka  /   Zdravie a krása  /  Príčiny akné pre dospelých

Príčiny akné dospelých

Článok od <em>Strediska pre starostlivosť o zdravie</em>Článok od Strediska pre starostlivosť o zdravie

© Jennifer Greenwood (2019-04-08)
Príčiny akné dospelých  Príčiny akné dospelých môže byť rovnako rozmanité ako veľkosti tieto škaredé škvrny. Čo sú zač? Jedným z najčastejších dôvodov, prečo sa objaví akné je problém s hormónmi. Tento problém v rámci svojej môže byť spôsobené vekom problémy. Hoci sa to často stane počas puberty veku, ktorá je často spojená s výbuch hormónov a mnoho akné škvrny po celom tele všetky, v prípade akné u dospelých to je často spôsobené hormonálnymi zmenami alebo antikoncepčné pilulky.

Rovnako ako príčin ochorenia alebo len príčiny čokoľvek, môžeme dostať a že súvisí naše telá, akné môže byť spôsobené buď vnútorných alebo vonkajších faktorov. Začnime s dôrazom na vnútorné príčiny akné u dospelých.

Vnútorné príčiny akné u dospelých

Vnútorné príčiny akné u dospelých môže byť naozaj škodlivý a Stredná - len neviete, odkiaľ pochádzajú!

Ak vonkajšie príčiny akné sú do určitej miery predvídateľná, vnútorné príčiny akné môže naozaj objaviť bez dôvodu - môže zdať dodržiavať všetky pravidlá hygieny, máte sprchu pravidelne a po tom, športový tréning, ste úplne vedomí obsahu kozmetické, ktoré používate a nepoužívať príliš veľa rôznych drhne, ale Každopádne akné škvrny objavujú znova a znova.

Internal causes of acne
Vnútorné príčiny akné
Vnútorné príčiny akné možno zhrnúť takto:

  • Hormóny. Hormóny spojené s akné sa nazývajú androgény. Toto sú pôvodne mužov hormónov, ale všetky ženy sa im do istej miery. A hlavne ste pravdepodobné, že vysoká hladina androgénov, ak ste v období svojho dospievania. Niektoré hormonálne prípravky tiež môže zvýšiť hladiny hormónov v tele - a síce antikoncepčné pilulky. Zvyčajne androgény sú zodpovedné za mazu, ktorý môže byť pomenovaný ako ďalšiu príčinu kože akné.
  • Kožného mazu. Hormóny môžu zvýšiť funkciou mazu žľazy umiestnené po celom tele a vyvíja mazu (alebo olej alebo tuk). Vysokej produkcie mazu môže byť príliš veľa pre pokožku a v tomto prípade oleja nie len namažte kože (i. e. druhu tvorby ochrannú vrstvu pokožky), ale aj výplne kožné póry a tak objavujú pupienky škaredé mimo a vo vnútri je mastný.
  • Baktérie. Propionibacterium acnes sú baktérie, ktoré žijú na ľudskej koži. Tento klíčky môžu vyvíjať biologicky aktívnych látok, ktoré rozpustiť mazu. V tomto prípade pleť stáva citlivé a exponované externé prispievateľom k akné. Takže tu môžeme vidieť symbióza vonkajších a vnútorných príčin akné - "vnútorného" baktérie dáva predpoklady pre vonkajšie riziká.
  • Štvrtý dôvod súvisí nejaké abnormálne zmeny v folikuly, ktoré môžu tiež súvisieť s hormóny. Niekedy folikuly rastú príliš tak, že akné môže byť tvorený zo stien tieto kožné póry rozrástla príliš veľa.

Vonkajšie príčiny akné u dospelých

Poďme sa teraz preskúma vonkajšie príčiny akné dospelých, teda tie, ktoré nesúvisia s hormóny alebo činnosť mazových žliaz alebo iných orgánov (vo všeobecnosti kvôli isté hormóny hyperaktivita tieto žľazy tiež stať hyperaktívne a ich agitácia spôsobuje generácie oleja vo veľkých množstvách, ktoré provokuje udusenia póry a akné v dôsledku).

External causes of acne
Vonkajšie príčiny akné
Takže aké sú vonkajšie príčiny akné u dospelých? Možno povedať, že niektoré z nich pochádzajú z zvyky a správanie osoby, ktorá je s akné, a tie ostatné skutočnosti nezávisia na osobu. Napríklad také škodlivé návyky ako trhanie a stláčanie akné môžu byť menovaný ako jeden z najrozšírenejších príčin všetky typy akné.

Ak sa budete riadiť taký zvyk, budete sledovať uzavretý kruh - stláčanie akné často vedie k jeden nový (alebo niekoľko acnes, alebo niečo ešte horšie ako zápaly a dokonca jazvy alebo pigmentáciu kože).

Starostlivosť o pleť

Bad dospelých skin care je tiež jeden z bežných vonkajších príčin akné - najmä pre ľudí, ktorí nemajú nejaký fyzický tréning alebo len žiť v horúcich krajinách. Je to pretože pot je jedným z najsilnejších impulzov vzhľad akné.

Druhá skupina zahŕňa väčšinou environmentálne faktory – vysoká prašnosť pracovného miesta, žiarenie, ako aj nezdravé krása pomôcky, zlé dedičstvo atď. Vo väčšine prípadov tieto faktory sú veľmi ťažké alebo dokonca nemožné odstrániť.

Avšak, jeden môže vždy znížiť príčiny akné dospelých a zabrániť tejto kožné problémy. Prevencia je jednoduchšie, ako lieky - Toto univerzálne pravidlo platí akné rovnako. Samozrejme, ak odstránite akýkoľvek faktor, ktorý môže spôsobiť akné a že záleží na vás - urobíte rozhodujúci krok vpred vo vašom boji.

Make-up a akné

Je tam žiadne spojenie medzi make-up a akné? Áno, make-up je jednou z príčin akné u dospelých. Nie je to druh pocit, alebo tak niečo. Je to docela nepopierateľnou skutočnosťou a a zdravie ľudí, ktorí sú znepokojení ich pleť výrobky najmä všeobecne vedieť o rovnaké. Tu hovoríme hlavne o ženy, pretože iste všetci "make-up otázky" obavy žien oveľa viac ako muži.

Acne caused by makeup
Akné spôsobené make-up
A každá žena by mala vedieť aký make-up, ona môže používať vyhnúť takéto rozsiahle a nepríjemné problémy ako akné. Kozmetické, čo spôsobuje akné je však a cez všetky, široko používaný a mnohé ženy stále používať a sťažovať mať akné rovnako bez toho aby vedel, čo je príčinou ich problémov.

Akné spôsobené make-up

Vlastne odpoveď, ako sa to deje často, jednoducho spočíva na povrchu. Starostlivosť o pleť by nemala byť posadnutosť, hoci je v niektorých prípadoch so ženami. Ale napriek akné a "akné spôsobené makeup" najmä zvyknú objaviť, ak je nedostatočná starostlivosť o pleť... alebo v podstate handless.

Takéto správanie fumbling ide väčšinou manuálne odstránenie akné, a síce, stláčanie a zber. Však to nesúvisí s našej hlavnej téme, keď sa stáva veľmi dôležité, pretože takmer rovnakých dôvodov.

What is non-obsessive skin care?
Aká je starostlivosť o pleť obsessive?
Čo máme na mysli hovoriť o "starostlivosť o pleť - obsedantno"?

  • Kozmetické nesmie byť počas svojho života. Samozrejme je dobré, aby vyzerala dobre, ale existujú prípady, keď nebudeme robiť sami viac atraktívne s make-up. Nehľadiac na skutočnosť, že vašej milovanej osobe môžete zamilovať sa do niekoho iného keď napokon vás uvidí bez maquillage, môžu nielen rozmaznávať pokožku v niektorých alebo iným spôsobom.
  • To sa neodporúča používať príliš veľa scrubs - oni drhnúť kožu tak, že sa stane príliš tenký a zraniteľné.
  • Skúste si vybrať make-up na akné náchylná kože. A príliš jemné prášky sú tiež neodporúča - chceš tieto prášky sa dostať do všetkých mikroskopické otvory na koži? Náplňou týchto otvorov (alebo pórov a folikulov) jednoducho je prvou etapou vzniku akné.
Existuje spojenie medzi make-up a akné - a to je len jednoduchý príklad. To isté je s obsahom oleja - hlavný agent pre dusenie póry kozmetiky.

Zhrnutie

Neprepadajte panike, ak máte zlú pleť. Stačí premýšľať aj o príčiny akné dospelých a vybrať make-up na akné náchylná kože, aby sa zabránilo všetky tie pupienky.

Získajte informácie o príčinách akné a vyrážky 


comments powered by Disqus