Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Medzinárodná sieť zdravotníckej starostlivosti

Domovská stránka  /   Zdravie a krása  /  Vnútorné príčiny akné pleť

Vnútorné príčiny akné pleť

Článok od Strediska pre starostlivosť o zdravie

Vnútorné príčiny akné pleť Spôsobuje ochorenia alebo len spôsobuje čokoľvek, čo dostaneme a ktorý súvisí naše telá, akné je spôsobená buď vnútorných alebo vonkajších faktorov. Tu sme pravdepodobne, aby dôraz na vnútorné príčiny akné pleť.

Vnútorné príčiny akné pleť

Vnútorné príčiny pleť akné môže byť naozaj škodlivý a Stredná - len neviete, odkiaľ pochádzajú!

Ak vonkajšie príčiny akné sú do určitej miery predvídateľná, vnútorné príčiny akné pleť môže naozaj objaviť zelenej lúke - to môže zdať, že budete dodržiavať všetky hygienické pravidlá, máte sprchu pravidelne a po tom, športový tréning, ste úplne vedomí obsahu kozmetických prostriedkov, ktoré používate a nepoužívať príliš veľa rôznych drhne, ale Každopádne akné škvrny objavujú znova a znova.

Vnútorné príčiny pleť akné možno zhrnúť takto:

  • Hormóny. Hormóny spojené s akné sa nazývajú androgény. Toto sú pôvodne mužov hormónov, ale všetky ženy sa im do istej miery. A hlavne ste pravdepodobné, že vysoká hladina androgénov, ak ste v období svojho dospievania. Niektoré hormonálne prípravky tiež môže zvýšiť hladiny hormónov v tele - a síce antikoncepčné pilulky. Zvyčajne androgény sú zodpovedné za mazu, ktorý môže byť pomenovaný ako ďalšiu príčinu kože akné.
  • Kožného mazu. Hormóny môžu zvýšiť funkciou mazu žľazy umiestnené po celom tele a vyvíja mazu (alebo olej alebo tuk). Vysokej produkcie mazu môže byť príliš veľa pre pokožku a v tomto prípade oleja nie len namažte kože (i. e. druhu tvorby ochrannú vrstvu pokožky), ale aj výplne kožné póry a tak objavujú pupienky škaredé mimo a vo vnútri je mastný.
  • Baktérie. Propionibacterium acnes sú baktérie, ktoré žijú na ľudskej koži. Tento klíčky môžu vyvíjať biologicky aktívnych látok, ktoré rozpustiť mazu. V tomto prípade pleť stáva citlivé a exponované externé prispievateľom k akné. Takže tu môžeme vidieť symbióza vonkajších a vnútorných príčin pleť akné - "vnútorného" baktérie dáva predpoklady pre vonkajšie riziká.
  • Štvrtý dôvod súvisí nejaké abnormálne zmeny v folikuly, ktoré môžu tiež súvisieť s hormóny. Niekedy folikuly rastú príliš tak, že akné môže byť tvorený zo stien tieto kožné póry rozrástla príliš veľa.
Zabrániť akné pleť 


comments powered by Disqus