Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Stredisko pre starostlivosť o zdravie

Medzinárodná sieť zdravotníckej starostlivosti

Domovská stránka  /   Zdravie a krása  /  Vonkajšie príčiny akné

Vonkajšie príčiny akné

Článok od Strediska pre starostlivosť o zdravie

Vonkajšie príčiny akné Príčiny akné môžu byť rovnako rozmanité ako veľkosti tieto škaredé škvrny. Čo sú zač? Jedným z najčastejších dôvodov, prečo sa akné je nejaký problém s hormónmi. Tento problém v rámci svojej spôsobujú problémy veku (v zmysle veku puberty, ktorá je často spojená s výbuch hormónov a mnoho akné škvrny po celom tele všetky), alebo antikoncepčné pilulky alebo niektoré hormonálne ochorenia atď.

Vonkajšie príčiny akné

Ale tu budeme hovoriť o vonkajšie príčiny akné, teda tie, ktoré nesúvisia s hormóny alebo činnosť mazových žliaz alebo iných orgánov (zvyčajne kvôli isté hormóny hyperaktivita tieto žľazy tiež stať hyperaktívne a ich nepokoj spôsobuje generácie oleja vo veľkom množstve, ktoré vyvoláva udusenia póry a akné v dôsledku).

Takže aké sú vonkajšie príčiny akné? Možno povedať, že niektoré z nich pochádzajú z zvyky a správanie osoby, ktorá je s akné, a tie ostatné skutočnosti nezávisia na osobu. Napríklad také škodlivé návyky ako trhanie a stláčanie akné môžu byť menovaný ako jeden z najrozšírenejších príčin všetky typy akné. Ak sa budete riadiť taký zvyk, budete sledovať uzavretý kruh - stláčanie akné často vedie k jeden nový (alebo niekoľko acnes, alebo niečo ešte horšie ako zápaly a dokonca jazvy).

Starostlivosť o pleť

Zlá pleť je tiež jedným z bežných vonkajších príčin akné - najmä pre ľudí, ktorí nemajú nejaký fyzický tréning alebo len žiť v horúcich krajinách. Je to pretože pot je jedným z najsilnejších impulzov vzhľad akné.

Druhá skupina zahŕňa väčšinou environmentálnych faktorov - vysoká prašnosť pracovného miesta, žiarenie, rovnako ako nezdravý krása pomôcky, zlé dedičstvo atď. Vo väčšine prípadov tieto faktory sú veľmi ťažké alebo dokonca nemožné odstrániť.

Však dá vždy znížiť vonkajšie príčiny akné a zabrániť tejto kožné problémy. Prevencia je jednoduchšie, ako lieky - Toto univerzálne pravidlo platí akné rovnako. Samozrejme, ak odstránite akýkoľvek faktor, ktorý môže spôsobiť akné a že záleží na vás - urobíte rozhodujúci krok vpred vo vašom boji.

Znížiť vonkajšie príčiny akné 


comments powered by Disqus